نظرات متفاوت درباره عدم اجرای طرح تحول اقتصادی به دليل كاهش قيمت نفت

برخي نمايندگان مي گويند: با توجه به سقوط جهاني قيمت نفت و وابستگي كامل بودجه كشور به صادرات نفت امكان اجراي طرح تحول اقتصادي وجود ندارد.در همين حال بعضي ديگر نيز مي گويند: هدفمند كردن يارانه ها از نان شب هم واجب تر است و اجراي آن ربطي به قيمت نفت ندارد.
چهارشنبه، 4 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
نظرات متفاوت درباره عدم اجرای طرح تحول اقتصادی به دليل كاهش قيمت نفت
برخي نمايندگان مي گويند: با توجه به سقوط جهاني قيمت نفت و وابستگي كامل بودجه كشور به صادرات نفت امكان اجراي طرح تحول اقتصادي وجود ندارد.در همين حال بعضي ديگر نيز مي گويند: هدفمند كردن يارانه ها از نان شب هم واجب تر است و اجراي آن ربطي به قيمت نفت ندارد
عضو كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي گفت: باتوجه به سقوط جهاني قيمت نفت امکان اجراي طرح تحول اقتصادي وجود ندارد
عضو كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي گفت: با توجه به سقوط جهاني قيمت نفت و وابستگي كامل بودجه كشور به صادرات نفت امكان اجراي طرح تحول اقتصادي وجود ندارد.جمشيد انصاري نماينده زنجان گفت: دولت قادر به تامين هزينه پرداخت مستقيم يارانه ها به مردم نيست، چون قيمت نفت به شدت سقوط كرده و پولي از آن براي مصرف در بخش هاي ديگر باقي نمي ماند.
وي تصريح كرد: دولت ديگر نمي تواند درآمد بالايي را از طريق حذف يارانه ها از حامل هاي انرژي بدست آورد و به وعده هايش براي پرداخت مستقيم يارانه ها جامه عمل بپوشاند، بنابر اين احتمالا اجراي طرح تحول اقتصادي تا افزايش قيمت نفت به تعويق مي افتد.
دولت تا ايجاد ثبات در شرايط اقتصادي جهان و قيمت نفت اجراي طرح تحول اقتصادي را به تعويق بياندازد
عضو كميسيون اقتصادي مجلس گفت: دولت بايد فعلا اجراي طرح تحول اقتصادي را تا فراهم كردن اسباب لازم به تعويق بياندازد تا زماني كه در شرايط اقتصاد جهاني و قيمت نفت ثبات نسبي ايجاد گردد.
فرهاد دلقپوش نمايده آستارا گفت: اجراي طرح تحول اقتصادي به صورت نسبي به قيمت نفت بستگي دارد و با قيمت هاي موجود امكان دست يابي به تمام اهداف طرح وجود ندارد.
وي تصريح كرد: به دليل كاهش درآمدهاي دولت بسياري از پروژه ها و برنامه هاي عمراني تعطيل خواهد شد و افزايش فشار با قطع يارانه ها منطقي نيست.
وي ادامه داد: لايحه طرح تحول اقتصادي امري حساس و تعيين كننده در وضعيت اقتصادي كشور  است و دولت نبايد براي اجراي آن ريسك كند.
مخبر كميسيون اقتصادي مجلس: هدفمند كردن يارانه ها از نان شب واجب تر است و اجراي آن ربطي به قيمت نان ندارد
مخبر كميسيون اقتصادي گفت: هدفمند كردن يارانه ها يك حرف است و نحوه اجرايش حرف ديگري، هدفمند كردن يارانه ها از نان شب واجب تر است با هر قيمت نفتي امكان پذير است.
محمد رضا خباز نماینده کاشمر افزود: دولت به مردم قول پرداخت مستقیم یارانه ها به صورت نقدی را داده، اما هم اکنون پول کافی برای تامین آن را ندارد، دولت باید ابتدا لایحه را تصویب می کرد، بعد به تبلیغ آن می پرداخت، اشتباه دولت در تبلیغ این طرح قبل از تصویب باعث ایجاد مشکلات امروز شد.
وي با اشاره به دغدغه هاي كميسيون ويژه درباره طرح تحول اقتصادي گفت: نمايندگان نگران تورم زايي لايحه هدفمند كردن يارانه ها و عجله دولت در تصويب اين طرح هستند.
وي تصريح كرد: وزير اقتصاد به صورت غيررسمي لايحه هدفمند كردن يارانه ها را براي پيشتر به كميسيون ويژه ارائه كرده است.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.