وزير اطلاعات : ‌هيچ تبعه انگليسي در ايران بازداشت نشده است

مطلب به آن ترتيبي كه در روزنامه‌ها آمده بود، نيست و افرادي از تبعه آن كشوري كه نام برده بودند، دستگير نشده‌ است. منتهي وزارت اطلاعات براساس ماموريت ذاتي خود بر روي اين مسائل حساس است و هر سرنخي كه باشد دنبال مي‌كند و بلافاصله اگر لازم باشد كه تذكري به كسي داده شود، تذكر داده مي‌شود. اگر كسي را لازم باشد كه احضار و يا دعوت كند، اين كار را انجام مي‌دهد، اما آن مطلبي كه در روزنامه آمده بود كه چند نفر از تبعه‌ آن كشور دستگير شده‌اند، درست نيست. ..
چهارشنبه، 4 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
وزير اطلاعات : ‌هيچ تبعه انگليسي در ايران بازداشت نشده است

غلامحسين اژه‌اي صبح روز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيات دولت در مواجهه با سوال‌هاي مكرر خبرنگاران در ارتباط با مسائل مختلف در حالي كه لبخند مي‌زد، خطاب به خبرنگاران اظهار كرد: خسته نباشيد، من روز خانواده را به همهي شما تبريك عرض مي‌كنم.  
وي در برابر تعجب خبرنگاران گفت: امروز روز خانواده است، شما نمي‌دانيد؟! همه كساني كه اينجا هستند زن عزيزند.
 يكي از خبرنگاران گفت: زن ذليل‌اند.
 اژه‌اي نيز بار ديگر تاكيد كرد: نه زن عزيزند.
 وزير اطلاعات سپس در پاسخ به سوالي در ارتباط با اعضاي دستگير شده‌ گروهك جندالله وعبدالله مالك ريگي و فعاليت‌ تروريستي اين گروهك گفت: يك فرد شرور كه اصلا ارزش ندارد. آن‌ها شرارت مي‌كنند در شرق كشور و اقداماتي براي شرارت انجام مي‌دهند كه خوشبختانه‌ به زودي دستگير مي‌شوند.  
وي در مورد دستگيري قاچاقچي و شرور با سابقه در يزد نيز گفت: مطلب به آن ترتيبي كه در روزنامه‌ها آمده بود، نيست و افرادي از تبعه آن كشوري كه نام برده بودند، دستگير نشده‌ است. منتهي وزارت اطلاعات براساس ماموريت ذاتي خود بر روي اين مسائل حساس است و هر سرنخي كه باشد دنبال مي‌كند و بلافاصله اگر لازم باشد كه تذكري به كسي داده شود، تذكر داده مي‌شود. اگر كسي را لازم باشد كه احضار و يا دعوت كند، اين كار را انجام مي‌دهد، اما آن مطلبي كه در روزنامه آمده بود كه چند نفر از تبعه‌ آن كشور دستگير شده‌اند، درست نيست.  
وي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر دستگيري تعدادي از تبعه انگليس گفت: من نيز همين مساله را عرض كردم، گفتم كه دستگيري افرادي از تبعه انگليس صحيح نيست و صحت ندارد. اما عرض كردم در مورد جريان‌ها و سرويس‌هايي كه اقدام مي‌كنند، هر سر نخي كه باشد وزارت اطلاعات در مورد آن حساسيت دارد و عكس‌العمل نشان مي‌دهد و اقداماتي كه لازم باشد را انجام مي‌دهد.
 
محسني‌اژه‌اي در پاسخ به سوالي درباره گسترش فعاليت اين سرويس‌ها در آستانه انتخابات گفت:‌ بله. چنين چيزي هست.
 
وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر صحت ين خبر كه جاسوسان انگليسي‌ دستگير شده‌ در پوشش خبرنگاري فعاليت مي‌كرده‌اند، تاكيد كرد: عرض كردم كه كسي در اين رابطه از تبعه انگليس دستگير نشده است. ولي اين‌كه آن‌ها ازاين مجرا نيز در مقام استفاده هستند، درست است.
 
وي درباره اين‌كه گفته مي‌شود بعد از اعدام جاسوس اسراييلي تعداد ديگري از جاسوسان كه از سپاه جاسوسي مي‌كردند نيز دستگير شده‌ و دادگاه آن‌ها نيز تشكيل شده است، گفت: موارد آن اعلام شده است ولي دادگاه آن‌ها هنوز برگزار نشده است و ان‌شاءالله دادگاه آن‌ها برگزار شود، جزئياتش مثل همان قضيه‌ آقاي اشتري اعلام خواهد شد.
 
وزير اطلاعات همچنين درباره زمان برگزاري اين دادگاه گفت: اطلاعي ندارم.
 
وي در پاسخ به سوالي مبني بر پلمپ دفتر كانون مدافعان حقوق بشر در تهران و تبليغات رسانه‌هاي خارجي در اين ارتباط
 
با تاكيد بر واژه " مدافعان حقوق بشر" ادامه داد: اصلا چه كسي بهتر از شما دفاع از حقوق بشر دارد. شما گول اين حرف‌ها را نخوريد. الحمدالله امروز بيشترين دفاع در همه‌ زمينه‌ها در ارتباط با حقوق بشر در ايران مي‌شود و متاسفانه افرادي كه ضد ارزش‌هاي انساني، اسلامي و بشريت هستند، در دنيا دارند اين شعار را مطرح مي‌كنند و شما خدايي نكرده گول اين حرف‌ها را نخوريد.
 
وي درباره اين‌كه يك مقام نظامي اعلام كرده كه نيروهاي آمريكايي و اروپايي از حفاظت فرودگاه ايران خواسته‌اند كه به نيروهاي آن‌ها آموزش بدهد نيز گفت: در اين ارتباط خبر و اطلاعي ندارم.
 
محسني‌اژه‌اي همچنين درباره پيشنهاد امارات مبني بر تشكيل سازمان امنيتي منطقه از جمله با حضور ايران و تركيه و اسراييل گفت: مگر مي‌شود كه اسراييل در مورد منطقه و امنيت منطقه كار مثبتي انجام دهد.
 
وي در عين حال گفت: ‌ايران هميشه پيش‌قدم بوده كه با همكاري ‌كشورهاي منطقه تلاش شود كه امنيت منطقه تامين شود. ما با كشورهاي منطقه در مورد امنيت منطقه همكاري داريم ولي اسراييل موضوعيتي ندارد.
 
وزير اطلاعات در پاسخ به سوالي مبني بر همكاري امنيتي با عراق نيز خاطرنشان كرد: ما در ارتباط با امنيت منطقه آن‌چه كه وظيفه داريم انجام مي‌دهيم و با كشورهاي منطقه نيز همكاري مي‌كنيم ولي برخي از مسائل اصلا موضوعيت ندارد.
 
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا شما در ارتباط با اين سازمان امنيتي درخواست مكتوبي از سوي امارات دريافت كرده‌ايد؟ گفت: اطلاعي ندارم.
 
وي در پاسخ به خبرنگاري كه درباره اطلاع از فعال شدن احزاب غيرقانوني در آستانه انتخابات با طرح اين سوال كه " يكي از اين مورد را نام ببريد" در عين حال خاطرنشان كرد: جريان‌هايي ممكن است باشد ولي حالا اسمش را نمي‌شود گفت احزاب غيرقانوني. ممكن است جريان‌هايي بخواهند فعاليت كنند، كه اگر در چارچوب حزبي باشد، بايد حتما مجوز بگيرند، در غير اين ‌صورت از فعاليت‌ آن‌ها جلوگيري مي‌شود.
 
محسني اژه‌اي تاكيد كرد: ‌اگر جريا‌ن‌هايي باشند كه خارج از چارچوب قانوني فعاليت كنند، حتما مقامات ذي‌صلاح از جمله وزير اطلاعات برخورد مي‌كند.
 
خبرنگاري در ارتباط با همكاري اطلاعاتي و امنيتي با كشور پاكستان و بحث مقابله با گروه‌هاي تروريستي سوال كرد.
 
وزير اطلاعات پيش از پاسخ ابتدا از خبرنگاران پرسيد:شما نمي‌خواهيد برويد نماز؟
 
وي سپس ادامه داد: در مورد كشورهاي همسايه بايد تعامل تنگاتنگي با آن‌ها در ارتباط با مسائل مختلف و از جمله اين مساله و موارد ضد امنيتي داشته باشيم ولي برخي از كشورهاي همسايه شرايط‌شان به نحوي نيست كه بتوانند واقعا تمام خواسته‌ به حق ما را برآورده كنند. البته ما انتظار بيشتري از آن‌ها داريم، ولي براي برخي از آن‌ها اين امكان در حال حاضر نيست
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.