اظهارات عجيب نخست وزير مصر درمورد محاصره غزه

نخست وزير مصر در ادامه ادعا کرد که هيچ کشوري به اندازه مصر به ملت فلسطين در غزه خدمت نمي کند و اگر کسي ادعاي ديگري جز اين دارد، اعلام کند ؟! نخست وزير مصر در حالي اين اظهارات را ابراز داشته که اين کشور همراه رژيم صهيونيستي مرز خود را بر روي مردم غزه مسدود و عملا آخرين درب زندان بزرگ غزه را که در اختيار صهيونيست ها نبوده و امکان ورود کمک هاي از طريق آن به غزه وجودداشته، بسته است. ..
پنجشنبه، 5 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اظهارات عجيب نخست وزير مصر درمورد محاصره غزه

به نوشته روزنامه فرامنطقه اي "الشرق الاوسط"، "احمد نظيف" نخست وزير مصر، بازشدن گذرگاه رفح براي رفع محاصره غزه فلسطين را منوط به اجراي توافقنامه بين المللي امضا شده از سوي مصر دانست.   
 
الشرق الاوسط روز گذشته افزود: نظيف روز گذشته با تاکيد بر اينکه مصر هميشه در کنار ملت فلسطين ايستاده است، گفت، البته اين امر بايد در چارچوبي مشروع انجام شود، زيرا باز شدن گذرگاهها بويژه گذرگاه رفح براساس توافقنامه بين المللي امضا شده از سوي مصر در اين خصوص صورت گيرد.
وي مدعي شد: اين توافقنامه در حال حاضر به علت نبود نماينده حکومت خودگردان فلسطين و نماينده اتحاديه اروپا در اين گذرگاه، غيرقابل اجراست.
نظيف افزود: قاهره همچنين کمکهاي انساني ارسال شده از خارج براي مصر را به غزه مي فرستد، اما در حال حاضر به علت پايان يافتن آتش بس، شرايط پيچيده اي به وجود آمده و امکان ارسال کمک ها وجود ندارد.
وي توضيح نداد که چرا در زماني که آتش بس برقرار بود، چرا مصر مرز خود با غزه را نگشود.
نخست وزير مصر در ادامه ادعا کرد که هيچ کشوري به اندازه مصر به ملت فلسطين در غزه خدمت نمي کند و اگر کسي ادعاي ديگري جز اين دارد، اعلام کند ؟!
نخست وزير مصر در حالي اين اظهارات را ابراز داشته که اين کشور همراه رژيم صهيونيستي مرز خود را بر روي مردم غزه مسدود و عملا آخرين درب زندان بزرگ غزه را که در اختيار صهيونيست ها نبوده و امکان ورود کمک هاي از طريق آن به غزه وجودداشته، بسته است.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما