عملیات نصب اس 300 آغاز شده

یک روزنامه آلمانی گزارش داد: عملیات نصب سامانه دفاع موشکی اس 300 که در ایران آغاز شده، موجب می‌شود وضعیت استراتژیک به نحو قابل ملاحظه‌ای به نفع ایران تغییر کند.
جمعه، 6 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
عملیات نصب اس 300 آغاز شده
یک روزنامه آلمانی گزارش داد: عملیات نصب سامانه دفاع موشکی اس 300 که در ایران آغاز شده، موجب می‌شود وضعیت استراتژیک به نحو قابل ملاحظه‌ای به نفع ایران تغییر کند.
روزنامه آلمانی زود دویچه  در مقاله‌ای به قلم رودلف شیملی تحلیلگر این روزنامه تصریح کرد: در صورت دستیابی ایران به سامانه دفاع موشکی  اس 300 روسیه، اوضاع استراتژیک به طرز قابل ملاحظه‌ای به سود تهران تغییر خواهد کرد.
این نشریه پرتیراژ آلمانی با اشاره به اینکه شواهد نشان می‌دهد عملیات نصب و استقرار این سامانه دفاع هوایی از دو هفته پیش در ایران آغاز شده ‌است، افزود: برخی سرویس اطلاعاتی حتی گزارش دادند وابستگان نظامی ایران که برای فراگیری آموزش‌های لازم در نحوه استفاده از این موشک‌ها به روسیه سفر کرده بودند، به ایران بازگشته‌اند.
به نوشته این روزنامه، این سامانه موشکی، توانایی هدف‌گیری یکصد هدف، خواه هواپیما یا موشک را به‌طورهمزمان دارد و قادر است  همزمان به 12 هدف شلیک کند. برد نهایی این موشک‌ها 200 کیلومتراست که تا ارتفاع 27 هزار متر در آسمان نیز پرواز می‌کند.
زود دویچه در بخش دیگری افزود: در صورت آغاز به کار این سامانه دفاعی به ایران، حملات نظامی اسراییل یا آمریکا به تاسیسات اتمی ایران با خطرپذیری زیادی مواجه خواهد شد.
به نوشته این روزنامه، به رغم اینکه هیچ تردیدی وجود ندارد ایران پیشرفته‌ترین موشک‌های دفاع هوایی روسیه را برای حفاظت از تاسیسات اتمی خود به طور کامل دریافت خواهد کرد، اما موضوعی که در این ارتباط مطرح می شود، مساله زمان تحویل این موشک‌هاست. به عبارتی، هر چند دو کشور سال‌ها پیش در این باره به توافق‌ دست یافته‌اند، اما مذاکرات مربوط به ورود و تحویل آنها همانند تکمیل نیروگاه اتمی بوشهر در خلیج فارس که مسکو سال به سال آنرا به تعویق انداخت، کمی کند پیش می‌رود.
زود دویچه در پایان با اشاره به اینکه سرویس اطلاعاتی و امنیتی مسکو هفته پیش گزارش داد که روسیه در زمینه تحویل این موشک‌ها با ایران به توافق رسیده‌است، نوشت: این موشک‌های پیشرفته اعتماد به نفس تهران را به مراتب بیشتر از گذشته تقویت می‌کند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما