آمريکا در فهرست کشورهاي سرکوبگر روزنامه نگاران است

مدير اجرايي کميته دفاع از روزنامه نگاران در نيويورک گفت: امريکا در فهرست کشورهاي سرکوبگر روزنامه نگاران است.
شنبه، 7 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
آمريکا در فهرست کشورهاي سرکوبگر روزنامه نگاران است
مدير اجرايي کميته دفاع از روزنامه نگاران در نيويورک گفت: امريکا در فهرست کشورهاي سرکوبگر روزنامه نگاران است.
به گزارش خبري سي ان ان ، بررسي هاي سالانه کميته دفاع از روزنامه نگاران نشان مي دهد تا اول دسامبر امسال يکصد و بيست و پنج روزنامه نگار در سرتاسر جهان در زندان بوده اند.
اين شبکه در برنامه کورسپاندنتس (گزارشگران) اعلام کرد اکثر اين افراد ، از روزنامه نگاران انلاين مانند وبلاگ نويسان ، گزارشگران اينترنتي و سردبيران اينترنتي بوده اند. بر اساس اعلام کميته دفاع از روزنامه نگاران، امار کلي اين دسته از زندانيان در سال 2008 نسبت به سال قبل اندکي پائين امده است . از ميان روزنامه نگاران زنداني در سال 2008 حدود 56 درصد روزنامه نگاران انلاين ، 53 درصد روزنامه نگاران و سردبيران و عکاسان رسانه هاي مکتوب ، و 16 درصد نيز روزنامه نگاران تلويزيوني ، راديويي و برنامه هاي مستند بوده اند.
جوئل سايمون مدير اجرايي کميته دفاع از روزنامه نگاران در گفتگو با اين شبکه در باره گفت کاهش امار زندانيان گفت يکي از علل اين کاهش ازادي تعدادي از زندانيان در کوباست.
وي همچنين درباره اينکه بيشتر روزنامه نگاران زنداني از روزنامه نگاران اينترنتي هستند گفت يکي از علل اين مسئله اين است که خود رسانه ها در حال تغيير هستند. روز به روز بر تعداد روزنامه نگاران انلاين و اينترنتي در سطح جهان افزوده مي شود و دولت هاي سرکوبگر نيز متوجه اين مسئله شده اند. مسئله ديگر اين است که اين دسته از دولت ها راهبردهاي خود را براي کنترل رسانه هاي مکتوب و رسانه هاي سمعي و بصري شديدتر کرده اند.
وي ابراز اميدواري کرد امريکا نيز که از سال 2001 هر سال در کشورهايي مانند عراق و افغانستان و گونتانامو روزنامه نگاران زنداني داشته است سال اينده از فهرست کشورهاي سرکوبگر روزنامه نگاران خارج شود. 


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.