الهام : نگاه مقام معظم رهبری به گفتمان دولت‌های پیشین انتقادی بود

سخنگوی دولت گفت:نگاه مقام معظم رهبری به گفتمان دولت‌های پیشین انتقادی بود و اصولا ایشان در دوران سازندگی و اصلاحات موضوع مبارزه با اشرافی‌گری و فساد را مطرح می‌کردند.
شنبه، 7 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
الهام : نگاه مقام معظم رهبری به گفتمان دولت‌های پیشین انتقادی بود
سخنگوی دولت گفت:نگاه مقام معظم رهبری به گفتمان دولت‌های پیشین انتقادی بود و اصولا ایشان در دوران سازندگی و اصلاحات موضوع مبارزه با اشرافی‌گری و فساد را مطرح می‌کردند.
غلامحسین الهام وزیر دادگستری و سخنگوی دولت پنجشنبه شب گذشته در گردهمایی مبلغان اعزامی به دانشگاه‌های سراسر کشور در دفتر نهاد مقام معظم رهبری در قم با تأکید بر این‌که دکتر‌احمدی‌نژاد، سنبل ونمادی از گفتمان انقلاب است، گفت:دشمنان با حمله به رئیس‌جمهور و دولت نهم، قصد مبارزه با گفتمان انقلاب اسلامی را دارند و مقام‌معظم‌رهبری به همین خاطر ازدولت احمدی نژاد حمایت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، خطاب به رئیس‌جمهور فرمودند که دشمنان شما را هدف قرار داده‌اند ولی هدف اصلی آنها ضربه زدن به انقلاب است و ما باید در برابر توطئه‌ها هوشیار باشیم.
الهام یادآور شد: رهبر معظم انقلاب طرز فکر و مبانی دولت نهم را قبول داشته و از گفتمان این دولت حمایت می‌کند و ایشان تفکر دولت را به عنوان گفتمان انقلاب پذیرفته‌اند.
سخنگوی دولت تاکید کرد: مسأله عبور از احمدی‌نژاد که امروز در برخی محافل مطرح می‌شود، بیشتر به خاطر مقابله با گفتمان دولت نهم است.
وی افزود:برخی نیز طرح دولت وحدت ملی را که شایسته جمهوری اسلامی نیست، مطرح می‌کنند و با این وسیله می‌خواهند سهم احزاب را بگیرند، در حالی که ساختار حکومتی و فرهنگی کشور ما اجازه این کار نمی‌دهد.
الهام تصریح کرد: نگاه مقام معظم رهبری به گفتمان دولت‌های پیشین انتقادی بود و اصولا ایشان در دوران سازندگی و اصلاحات موضوع مبارزه با اشرافی‌گری و فساد را مطرح می‌کردند.
وی عنوان کرد: در گذشته، عده‌ای دفاع ملت ایران از ملت‌های مظلوم را زیر سؤال می‌بردند و با این استراتژی، قصد داشتند عمق قدرت استراتژیک ما را در جهان اسلام از بین ببرند.
الهام با اشاره به این‌‌که مسلمانان عمق قدرت استراتژیک ما هستند، گفت:ملت ایران استراتژی مقابله با ظلم و حمایت از مظلوم را تا آخرین نفس ادامه خواهد داد.
سخنگوی دولت با اشاره به این‌ نکته که مقام معظم رهبری می‌کوشند در حداقل ضرورت‌ها از حکم ولایتی خود استفاده کنند، اظهار داشت:در دولت گذشته، رهبر انقلاب در دوره‌ای با صراحت در برابر برخی تصمیمات قانونگذاری به ویژه در زمینه مطبوعات و مسائل فرهنگی ورود پیدا کرده و موضع‌گیری کردند.
وی افزود:به تازگی ایشان نیز به رغم بیماری و با سینه‌ای خسته در دانشگاه علم و صنعت حاضر شدند و در مکانی که موضوعیت نیز داشت، مطالب مهمی را دسته‌بندی و اتمام حجت فرمودند.
سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه ارزیابی کارکرد بین‌المللی دولت‌های گذشته، تصریح کرد:" در دولت‌های گذشته حاکمان مرعوب و یا مجذوب دشمن بودند.
غلامحسین الهام خاطرنشان کرد: آن‌ها به دنبال تغییر نظام اسلامی به نظام دمکراتیک و حل کردن آن در نظام مورد پسند آمریکا بودند. برخی کارگزاران نظام اسلامی با حرکت‌های نرم، دم از سکولاریزم می‌زدند، در حالی که برخی آنها حاکم در همین نظام اسلامی نیز بودند و این مسائل رهبر انقلاب را رنج می‌داد."
وی افزود:در دوره آن‌ها مقام معظم رهبری به مبانی آن‌ها نگاهی همراه با ابهام داشتند و به همین دلیل اصلاحات آمریکایی و اسلامی را تفکیک کرده و بارها یادآوری می‌کردند.
سخنگوی دولت اظهار داشت: در دوره‌های گذشته، احیای تخت جمشید به عنوان نماد جمهوری اسلامی ایران مطرح شد، ولی مقام معظم رهبری همچنین احمدی‌نژاد در مقابل این تفکر به شلمچه رفتند و با چفیه که نمادی از ایثار و شهادت‌طلبی است، بازگشتند.
وی تصریح کرد: امروز اگر ما تعبیر دولت اسلامی را به کار ببریم، برخی دوستان دلخور می‌شوند، این در حالی است که نظام اسلامی ظرفیت بقا دارد و نباید اجازه دهیم این ظرفیت‌ها پنهان بماند.
وزیر دادگستری گفت: نباید حوادث ده سال گذشته را که بر سر نظام و انقلاب آورده اند، فراموش کنیم، زیرا رهبر انقلاب نیز هرگز آن دوران را فراموش نخواهند کرد.
الهام عنوان کرد:کسانی که در انقلاب با همین نظام و ساختار سیاسی به قدرت رسیدند، به دنبال تهی کردن روح و باطن حکومت از اسلامیت و شاخص‌های آن رفتند.
وی افزود: آن‌ها به دنبال گذر از مبانی اسلامی نظام هستند و نگرانی‌های مقام‌معظم‌رهبری معطوف به همین مسأله است.
سخنگوی دولت در پایان تاکید کرد: رهبر انقلاب در سال 79 در سخت‌ترین شرایط و در فشار بودند و در سخنرانی خود اعلام کردند اگر قرار است اتفاقی بیفتد از نوع عاشورای حسینی است، نه صلح حسنی، ما نباید آن دوران را فراموش کنیم.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.