کشورهای عربی در خواب غفلت فرو رفته‌اند

صدای گریه کودکان، زنان، آژیر آمبولانس‌ها و صدای زوزه موشک‌های اسراییلی، آهنگی است که امروز در غزه شنیده می‌شود.
شنبه، 7 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کشورهای عربی در خواب غفلت فرو رفته‌اند
صدای گریه کودکان، زنان، آژیر آمبولانس‌ها و صدای زوزه موشک‌های اسراییلی، آهنگی است که امروز در غزه شنیده می‌شود.
شلیک 30 موشک اسراییلی به مناطق مختلف نوار غزه که به گفته المنار با چراغ سبز آمریکا و اعراب و همچنین رایزنی‌های برخی سران عرب با اولمرت رییس رژیم صهیونیستی تنها ساعتی قبل از شروع یورش به این منطقه صورت  گرفت، 140 نفر را شهید، 200 نفر را زخمی و رییس پلیس حماس را نیز به شهادت رساند.
اگرچه برخی سران عرب، مردم غزه را فراموش کرده‌اند، اما حملات گسترده امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه خشم مردم اردن و همچنین مقامات سوریه را برانگیخت.
بر اساس این گزارش، دهها نفر در امان پایتخت اردن برای محکوم کردن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه تجمع کردند. به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره این تجمع در مقابل مجمع اتحادیه های صنفی در امان برگزار شد. تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی از مصر خواستند هر چه سریعتر گذرگاه رفح را بازگشایی کند.
سوریه نیز هشدار داد  به حمله احتمالی رژیم صهیونیستی بدون خویشتن‌داری پاسخ خواهد داد.دمشق تهدید کرده است که در صورت هر گونه تجاوز علیه اهداف داخلی سوریه به طور مستقیم پاسخ خواهد داد و به هیچ یک از درخواست‌ها برای خویشتن‌داری هرگز اعتنایی نخواهد کرد.
به گفته این منابع تهدیدات سوریه پس از آن صورت گرفته که اطلاعاتی از سرویس‌های اطلاعاتی منطقه‌ای و بین المللی مبنی بر احتمال اقدام رژیم صهیونیستی به ترور رهبران فلسطینی در خاک سوریه به دست آمده است.
این منابع همچنین گفته اند که ترکیه، رژیم صهیونیستی را در جریان عواقب خطرناک احتمال نفوذ این رژیم به حریم سوریه و انجام عملیات علیه طرف‌های میهمان در دمشق، قرار داده است.
شبکه تلویزیونی الجزیره نیز گزارش داد: مصر ده‌ها خودروی امداد رسان را از گذرگاه رفح به نوار غزه اعزام و بیمارستان‌های خودرا برای پذیرش مجروحان فلسطینی به حال آماده باش در آورد.
این حملات در سایه سکوت بین‌المللی و بی تفاوتی کشورهای عربی، همچنان ادامه دارد. اکثر قربانیان حملات وحشیانه امروز صهیونیست‌ها را زنان و کودکان تشکیل می دهند.این درحالی است که مقامات صهیونیستی توجیه حملات خود را برای سرنگونی دولت منتخب حماس در نوار غزه عنوان کرده اند.
مقامات رژیم صهیونیستی حملات هوایی امروز را مقدمه تجاوز گسترده زمینی دانستند. در مقابل حماس نیز بر پاسخ جدی به این حملات تاکید کرده است. 
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.