كروبي: شاه سلطان حسين نيستم

مقام معظم رهبري اعلام كردند كه فردي شجاع، توانمند و لايق براي براي رياست جمهوري انتخاب شود كه من تمامي اين خصلت هاي خوب را در خودم سراغ دارم.اما كروبي در پاسخ به يكي ديگر از سوالات در خصوص عدم استفاده دولت نهم از نيروهاي مختلف و سرمايه هاي نظام در بخش هاي مديريتي و اجرايي گفت: به قول يكي از دوستان ما اكنون مديران خيابان گرد شده و همه بايد براي فرار از بيكاري به انجام امورات خانه و خريد براي حاج خانم بپردازند... -
يکشنبه، 8 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
كروبي: شاه سلطان حسين نيستم
  
مهدي كروبي در جريان سفر يك روزه خود به استان كردستان ضمن حضور در جمع مردم سنندج به ديدار با دانشجويان دانشگاه كردستان رفته و در جلسه پرسش و پاسخ آنان نيز شركت كرد. مهدي كروبي روز گذشته با همراهي تني چند از اعضاي شوراي مركزي حزب اعتماد ملي اولين سفر انتخاباتي خود را كليد زده و وارد كردستان شد. وي در جريان اين برنامه يك روزه علاوه بر حضور در مسجد جامع سنندج به دعوت انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه كردستان در اين دانشگاه حاضر و در جلسه پرسش و پاسخ شركت كرد و پايان بخش برنامه هاي سفر يك روزه وي مصاحبه با خبرنگاران رسانه هاي جمعي در استان بود.
 
- در ابتداي ورود كروبي به كردستان تني چند از مسئولان و عده اي از روحانيون نيز به استقبال وي آمده بودند كه از آن جمله مي توان به معاون سياسي و امنيتي استاندار، مدير مركز بزرگ اسلامي غرب كشور، امام جمعه سابق سنندج، رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و عده اي از اقشار مختلف مردمي اشاره نمود. وي سپس در مسجد جامع سنندج حاضر شده و در اجتماع مردمي به سخنراني پرداخت. 
- در اين مراسم علاوه بر كروبي امام جمعه سابق سنندج ماموستا صلاح الدين حسامي، نماينده مردم شهرستان هاي مريوان و سروآباد در مجلس هشتم، يكي از اعضاي شوراي مركزي حزب اعتماد ملي و نماينده سابق شهرستان بيجار در مجلس شوراي اسلامي نيز به سخنراني پرداختند. 
- از نكته هاي جالب حضور كروبي در مسجد جامع سرازير شدن نامه ها و درخواست هاي مردمي بود كه به گفته نزديكان وي بخش زيادي از اين درخواست ها براي كار و اشتغال بوده است. 
- شعار مردم حاضر در جلسه نيز در نوع خود جالب بود آنها با زبان كردي اعلام مي كردند كه "كروبي از خود ماست و يار و ياور كردهاست".
 - وي در ادامه برنامه هاي خود به دعوت انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه كردستان با حضور در سالن آمفي تئاتر اين دانشگاه به پرسش هاي دانشجويان پاسخ داد. در اين مراسم كه با توجه به تعطيلي دانشگاه در روز پنج شنبه با استقبال خوبي نيز مواجه شده بود حاشيه هاي فرواني از سوال در مورد عروسي دختر كروبي گرفته تا موضوع قتل هاي زنجيره اي را به دنبال داشت.
 - البته وي در اين برنامه از كمك همراهان خود از جمله يكي از نمايندگان سابق بيجار براي پاسخ دادن به سوالات دانشجويان بهره گرفت و چندين دفعه نيز از دانشجويان خواست كه سوالاتشان را بدون هيچ گونه ترس و سانسوري مطرح نمايند. كروبي در اين ديدار خود را شجاع دانست و گفت: من شجاعت پاسخ گويي به تمام سوالات شما را دارم و حتي اگر در پاسخ به سوالي نيز سكوت كردم باز هم اين نشان از شجاعتم است. 
- در اين مراسم ابتدا كروبي به سوالات كتبي دانشجويان پاسخ داده و در ادامه از آنها خواست براي تمرين هم كه شده به روي سن بيايند و سوالاتشان را حضوري مطرح كنند. وي در پاسخ به سوالي در خصوص شهرام جزايري و سكه هاي توزيعي وي در مراسم عروسي دخترش گفت: من اصلا دختر ندارم و ته مانده پول هاي جزايري هم به ما رسيد! به گفته وي بخش هاي بزرگتر اين پولها را دوستان ديگر ابتدا در بين خود تقسيم كرده بودند.
 - وي همچنين به عروسي پسر بزرگش اشاره نمود و گفت: عروسي وي نيز با زلزله منجيل همراه شده و اصلا نتوانسيتم مراسمي برگزار كنيم تا سكه در بين مهمانان توزيع نمائيم.
  
- جالب ترين پاسخ كروبي در اين مراسم به موضوع شاه سلطان حسين برگشت و وي عنوان كرد: مقام معظم رهبري اعلام كردند كه فردي شجاع، توانمند و لايق براي براي رياست جمهوري انتخاب شود كه من تمامي اين خصلت هاي خوب را در خودم سراغ دارم.
  
اما كروبي در پاسخ به يكي ديگر از سوالات در خصوص عدم استفاده دولت نهم از نيروهاي مختلف و سرمايه هاي نظام در بخش هاي مديريتي و اجرايي گفت: به قول يكي از دوستان ما اكنون مديران خيابان گرد شده و همه بايد براي فرار از بيكاري به انجام امورات خانه و خريد براي حاج خانم بپردازند.
  
- كروبي در بخش ديگري از سخنانش به زندان رفتن خود در رژيم طاغوت نيز گريزي زد و خاطره اي براي براي دانشجويان در خصوص كلاه سر رفتن تعريف كرد. دبير كل حزب اعتماد ملي همچنين به بازداشت هاي دانشجويي اشاره كرد و گفت: من بارها گفته ام كه انجام يك كار خلاف و نادانسته توسط يك دانشجو نبايد به درس و دانشگاه وي لطمه اي وارد كند و بايد اين مسئله جداي از درس و تحصيل بررسي و با آن برخورد شود كه اين اظهار نظر كروبي موجب تشويق حاضران شد. 
 
- پايان بخش برنامه هاي كروبي به كردستان ديدار با خبرنگاران رسانه هاي جمعي استان بود كه البته وي در اين ديدار به شكلي جدي تر به انتقاد از برنامه هاي دولت نهم پرداخت و از پركاري آن نيز تعريف و تمجيد كرد. 
كروبي در اين ديدار گفت: من دلار را هيچ وقت كاغذ پاره نمي دانم و حاضر نيستم در مورد هولوكاست هم اين گونه صحبت كنم. 
وي ادامه داد: من و تمامي دوستانم توان اداره كردن كشور با نفت پنج دلاري را نداريم و معتقدم كه بايد با تفكر و انديشه صحبت كرد و از بيهوده گويي و سخن پراكني به شدت پرهيز نمود. 
دبيركل حزب اعتماد ملي يكي از مشكلات امروز كشور را تداخل سياست و قانون دانست و خاطرنشان كرد: نبايد براي رسيدن به اهداف سياسي قانون را زير پا گذاشت. وي همه امكانات تبليغاتي را در اختيار احمدي نژاد دانست و گفت: تصوير وي با قيچي كردن يك روبان هم از تلويزيون چند بار پخش مي شود.
  
- كروبي در مصاحبه خبري خود همچنين از شكست اصلاحات نيز گفت و ادامه داد: ما بايد از همان سال 78 اصلاحات را آسيب شناسي مي كرديم ولي هيچ كس روي حرف من حسابي باز نكرد تا در چندين انتخابات گذشته شكست خورده و اين شرايط بحراني به وجود آيد.
 
كروبي همچنين گفت: نمي دانم چند سال طول مي كشد كه كشور را ساخت ولي خدا كند لااقل حرف آقاي حجاريان مبني بر ساختن كشور طي مدت 70 سال درست نباشد.
 
- خبرنگاري نظر وي را در مورد كفش هاي الزيدي پرسيد كه وي پاسخ داد: من فقط مي گويم نشانه خشم و انزجار بود.
 - وي در پايان از اطلاعات كم خود از وضعيت موجود كشور اشاره كرد و افزود: امروز متاسفانه هيچ كسي به آمار اعلام شده از سوي مسئولين اعتمادي ندارد چرا كه در گذشته آمارهاي كه اعلام شده به نوعي غلط از آب درآمده و به همين دليل من از وضعيت كشور در همه زمينه ها از جمله اقتصادي بي اطلاعم و به هيچ وجه نمي توانم به آمارهاي ارائه شده از سوي مسئولان دولت نهم استنباط كنم. 
وي در پايان گفت: سفر من به كردستان اصلا براي تبليغات نبود ولي دوستان آن را تبليغاتي كردند البته بد هم نشد و بسيار راضي كننده نيز بود.
 كروبي در پايان با خنده از خبرنگاران كردستاني خواست بخشي از حرفهايش در مورد بعضي از مسائل را منتشر نكنند (!) و با آنها عكس يادگاري نيز گرفت.
  


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.