رهبری معظم انقلاب به چه چیزی اهمیت می دهند ؟

حضور آقای محمدی گلپایگانی در مراسم جلسه سخنرانی آقای احمدی نژاد و همراهی آیت الله یزدی، در واقع چند پیام را برای طلاب و روحانیون مبلغ و دیگران به همراه داشت:1- اهمیت حمایت ویژه رهبر انقلاب از دولت در این مقطع تاریخی.2- لزوم انتقال این پیام مهم (حمایت خاص رهبری از دولت) به مردم، توسط مبلغین حوزه.3- اهمیت سخنان آقای احمدی نژاد که بخش عمده ای از آن به گزارش اقدامات دولت اختصاص داشت...
دوشنبه، 9 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
رهبری معظم انقلاب به چه چیزی اهمیت می دهند ؟
همایش توجیهی طلاب مبلغ ماه محرم در مدرسه فیضیه برگزار شد. این جلسه، سال های سال است که در حوزه علمیه قم برگزار می شود و هرساله به تناسب مسائل روز، برخی از شخصیت ها و مسئولین لشکری و کشوری در آن حضور پیدا می کنند و ضمن ارائه تحلیل خود از مسائل مهم کشور، به سؤالات طلاب پاسخ می دهند. در روزهای گذشته همایش امسال، آقای رویانیان از نیروی انتظامی و آقای لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی حضور داشتند. میهمان جلسه دیروز هم آقای احمدی نژاد بود که سخنانش را در 3 بخش ارائه داد:
 
گذری بر محرم و اهمیت تبلیغ، گزارشی از عملکرد دولت و ارائه آماری مقایسه ای با قبل، وضعیت جهانی و نسبت ما با این وضعیت.
 
از نکات برجسته و متفاوت جلسه دیروز با سال ها و روزهای گذشته، علاوه بر استقبال پرشور طلاب و روحانیون هم به جهت حضورشان و هم به خاطر شعارهای معنی داری که سر می دادند، حضور با معنا و مفهوم خاص حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری و آیت الله یزدی، رییس شورای عالی حوزه و رییس جامعه مدرسین و برخی از اعضای آن جامعه بود.
 
این جلسه، سال های سال است که در حوزه علمیه برقرار می شود و تا آنجا که طلبه کوچکی چون من، با سابقه بیش از 20 سال حضور در حوزه به یاد دارد، تاکنون همایش حوزه در این سطح برگزار نشده بود. حتی در زمان ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی (آقای خاتمی هم که در طول دوره هشت ساله دولتش هرگز حاضر به شرکت در این جلسه نشد!؟)
 
به نظرم حضور  آقای محمدی گلپایگانی در مراسم جلسه سخنرانی آقای احمدی نژاد و همراهی آیت الله یزدی، در واقع چند پیام را برای طلاب و روحانیون مبلغ و دیگران به همراه داشت:
 
1- اهمیت حمایت ویژه رهبر انقلاب از دولت در این مقطع تاریخی.
 
2- لزوم انتقال این پیام مهم (حمایت خاص رهبری از دولت) به مردم، توسط مبلغین حوزه.
 
3- اهمیت سخنان آقای احمدی نژاد که بخش عمده ای از آن به گزارش اقدامات دولت اختصاص داشت.
 
4- هشدار به آنها که از در درون حوزه تلاش می کنند تا القا کنند که روحانیت آگاه، انقلابی، ولایتمدار و مراجع بزرگوار با دولت نهم مخالفند. چراکه غیرممکن است دولتی تا این اندازه مورد حمایت رهبری انقلاب باشد و علمایی با این ویژگی با آن مخالفت کنند. مواضع اخیر، مراجع عظام قم در حمایت از دولت در دیدار با انجمن روزنامه نگاران مسلمان علی رغم برخی تذکرات ایشان نیز به خوبی گواه بر این مدعاست.
 
به یقین، این اقدام رهبر انقلاب را نباید حمایت از یک فرد دانست، در واقع رهبری انقلاب در استمرار حمایت های خاص و بی سابقه خود، به دنبال برجسته کردن امتیازات دولت نهم و حمایت از همان ویژگی هایی هستند که در دانشگاه علم و صنعت از آن به عنوان مغز نظام یاد کردند، یعنی: شجاعت، مردم داری، ساده زیستی، پرکاری و کم خرجی، دین محوری، پافشاری بر ارزش ها و آرمان های انقلاب و ایستادگی در برابر دشمنان.
 
آیا آنها که خود را در جبهه ولایت و رهبری می دانند، این پیام روشن را درخواهند یافت؟ شاید حوادث چند ماه دیگر و موضع گیری هایی که از درون و بیرون حوزه در برابر آن می شود، پاسخ روشنی به این پرسش باشد


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.