توجه به جايگاه قرآن در مدارس در اولويت است

يكي از بندهاي اين منشور همكاري توسعه و تعميق مسائل ديني و آموزش قرآن كريم به دانش‌آموزان است. معاون آموزش و نوآوري سازمان آموزش و پرورش استان كردستان ضمن ارائه گزارشي از وضعيت آموزش و پرورش كردستان، به برخي از شاخص‌هاي موجود از جمله پوشش تحصيلي، درصد قبولي و گذر تحصيلي اشاره كرد. ..
دوشنبه، 26 مرداد 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
توجه به جايگاه قرآن در مدارس در اولويت است

 فارس: معاون آموزش سازمان آموزش و پرورش كردستان گفت: توجه به جايگاه قرآن در مدارس از اولويت‌هاي كاري سازمان است.
 
طالب محمدي بعد از ظهر دیروز در همايش تشريح اهداف طرح آموزش همگام با قرآن كريم در مدرسه‌هاي راهنمايي در سنندج، به جايگاه قرآن كريم به عنوان مبناي اعتقادي مسلمانان و هم‌چنين پيشينه آموزش قرآن كريم در استان اشاره كرد.
وي اظهار داشت: در راستاي اهداف نظام تعليم و تربيت، سازمان آموزش و پرورش كردستان هر ساله راهبردهاي اولويت‌داري تدوين مي‌كند.
وي افزود: يكي از بندهاي اين منشور همكاري توسعه و تعميق مسائل ديني و آموزش قرآن كريم به دانش‌آموزان است.
معاون آموزش و نوآوري سازمان آموزش و پرورش استان كردستان ضمن ارائه گزارشي از وضعيت آموزش و پرورش كردستان، به برخي از شاخص‌هاي موجود از جمله پوشش تحصيلي، درصد قبولي و گذر تحصيلي اشاره كرد.
محمدي اجراي طرح معيار، ارتقاي آموزش قرآن در كلاس سوم ابتدايي، دبستان قرآن و آغاز آموزش قرآن در پايه اول ابتدايي را از برنامه آموزش و پرورش كردستان در راستاي آموزش قرآن ذكر كرد.
وي همچنين نامگذاري سال گذشته را به نام سال توجه به آموزش راهنمايي، برگزاري جشنواره بهترين برنامه هفتگي مدرسه‌ها، برگزاري كارگاه آموزشي تدوين برنامه، برگزاري همايش مهندسي افت تحصيلي و ترغيب معلمان نويسنده را از جمله برنامه‌هايي عنوان كرد كه در اين ساتان صورت گرفته است.
وي برگزاري جشنواره ساخت و توليد نرم‌افزارهاي آموزشي و مسابقات آزمايشگاهي و كارگاهي را از مهم‌ترين اقدامات آموزش راهنمايي استان عنوان كرد و در ادامه از احداث و تكميل 24 پروژه مدرسه شبانه‌روزي در سطح استان خبر داد.
معاون آموزش و نوآوري سازمان آموزش و پرورش استان كردستان اضافه كرد: هزينه ساخت آنها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري تامين شده است.
 
 
 
 

/1001/

منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.net


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.