اعمال نفوذ لاريجاني بر چينش كابينه

علي لاريجاني اعمال نفوذ بر چينش كابينه را از حالت پنهان به آشكار درآورده است.
دوشنبه، 26 مرداد 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اعمال نفوذ لاريجاني بر چينش كابينه
علي لاريجاني اعمال نفوذ بر چينش كابينه را از حالت پنهان به آشكار درآورده است.
 
علي لاريجاني رييس مجلس هشتم، اعمال نفوذ بر چينش كابينه دولت دهم را از حالت پنهان به آشكار درآورده است و بيشترين فشار خود را بر وزارتخانه‏هاي خارجه، اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامي و كشور قرار داده است.
 
در جديدترين تحرك صريح وي در چينش كابينه دولت دهم، اصرار و فشار جهت ابقاي منوچهر متكي به عنوان وزير خارجه است.
 
در ابتداي دولت نهم، دكتر احمدي‏نژاد، رقيب شكست خورده خود در انتخابات دهم را به عنوان دبير شوراي امنيت ملي منصوب كرد ليكن لاريجاني با فشار برخي! شرط حضور خود در اين پست و پذيرش پرونده هسته‏اي را حضور منوچهر متكي در راس وزارت خارجه اعلام كرد.
 
در اين مدت در مقطعي، متكي از لاريجاني به دليل برخي سستي‏ها در پرونده هسته‏اي فاصله گرفت ليكن در هفته‏هاي اخير كه عدم حضور متكي در وزارت خارجه قطعي شده، ديدارهايي با علي لاريجاني رييس مجلس هشتم، جهت فشار بر دولت براي ماندگاري داشته كه اين رايزني‏ها موثر واقع شده است.
 
منوچهر متكي در انتخابات نهم رياست جمهوري، عضو شوراي راهبردي و مسوول ستاد تهران علي لاريجاني بود. وي دبير يكي از احزاب جبهه سنتي پيروان(گروههاي همشو با موتلفه) است. لاريجاني در آن انتخابات كمتر از 1.5 ميليون راي آورد.
 
لاريجاني در پرو‍ژه نفوذ بر چينش كابينه، عدم راي آوري مصلحي وزير اطلاعات و تعيين گزينه‏هاي مورد نظرش در وزارت كشور و فرهنگ و ارشاد اسلامي را در دستور كار قرار داده است.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.