فدراسیون ایران روز کاغذ فدراسیون برتر آسیاست!

رییس سازمان لیگ برتر گفت: اعتقاد دارم که تنها بر روی کاغذ فدراسیون برتر آسیا هستیم.
سه‌شنبه، 27 مرداد 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
فدراسیون ایران روز کاغذ فدراسیون برتر آسیاست!
رییس سازمان لیگ برتر گفت: اعتقاد دارم که تنها بر روی کاغذ فدراسیون برتر آسیا هستیم.
 
در نشست شورای مرکزی اتحادیه‌ فوتبال عزیز محمدی با ارایه‌ گزارشی پیرامون سفر مالزی گفت: در این سفر بعد از بحث و بررسی پیرامون وضعیت فوتبال آسیا به این نتیجه رسیدیم که فوتبال آسیا از اروپا و آمریکا عقب‌تر است. برای توسعه‌ سطح فوتبال آسیا کمیته‌های مشورتی مختلفی تشکیل شد. جلسه اول با حضور کلیه اعضا به طور مشترک برگزار شد و پنج ساعت به طول انجامید. در این جلسات بحث کردیم که چه کار باید کرد تا باشگاه‌های آسیایی حرفه‌‌ای و تجاری شوند، درآمدشان ارتقا پیدا کند و وضعیت بازی‌ها نیز بهتر شود. از مهمترین نکات مطرح شده در جلسه‌ی AFC بحث تبلیغات، کپی رایت و کسب درآمد بود.
 
در آن جلسه اعلام شد که کشور ایران از لحاظ تماشاچی بیشترین میزان را دارد و باشگاه پرسپولیس نیز در بین باشگاه‌های آسیا بالاترین رقم را از این نظر به خود اختصاص داده است.
 
عزیزمحمدی در ادامه افزود: به گفته‌ بعضی‌ها اعتقاد دارم ما فقط بر روی کاغذ فدراسیون برتر هستیم اما، واقعیت چیز دیگری است. مشکلی که برای آینده داریم این است که یکی از معیارهای لیگ قهرمانان آسیا تجاری بودن باشگاه‌ها است و تمام باشگاه‌های حاضر در این لیگ باید پروانه‌ حرفه‌ای شدن داشته باشند. ما خوشبختانه بسیاری از معیارهای لیگ قهرمانان آسیا را داریم. به عنوان مثال تعداد تیم‌های حاضر در لیگ باید 12 و تعداد مسابقات باید 33 بازی باشد که ما از این رقم جلوتریم. طبق این قوانین مربیان، مربی دروازه‌بان و سرمربیان لیگ برتر باید مدرک A آسیا داشته باشند. ما این قانون را به باشگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم. در این جلسه همچنین یک سری اشکالات به قوانین AFC وارد کردیم که مورد حمایت کشورهای دیگر قرار گرفت و قرار شد که این مباحث را به صورت مکتوب در اختیار آنها قرار دهیم.
 
محمدی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم چهار سهمیه خود را در لیگ باشگاه‌های آسیا حفظ کنیم، باید باشگاه‌های خود را حرفه‌ای کنیم. در حال حاضر قبل از شروع لیگ همه‌ مسوولان استان‌ها اعم از استاندار، نمایندگان استان و غیره سعی می‌کنند تیم استان خود را به لیگ برتر بیاورند. اما، به محض این که لیگ شروع شد تیم را رها می‌کنند.
 
در ادامه عزیزمحمدی به بحث منشور اخلاقی اشاره کرد و گفت: ما به زندگی شخصی بازیکنان کاری نداریم، در حال حاضر رحمتی از لحاظ اخلاق بهترین بازیکن لیگ است اما، موهای بلند دارد. آیا ما به او کاری داشتیم؟ اما، بعضی از بازیکنان چهره‌هایی برای خود درست می‌کنند که در کشورهای خارجی به افراد معلوم الحال منصوب هستند. حرف ما این است که وقتی فوتبالیست‌ها در قالب تیم سفر می‌کنند لباس‌های منظم یکدست داشته باشند. بعد از بازی هر طور که خواستند بگردند.
 
آجرلو نیز در این جلسه از برگزاری منظم لیگ و ارایه‌ی برنامه‌ای یک ساله در لیگ سال جاری اشاره کرد و گفت: این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است، امیدوارم بتوانیم برنامه‌های پنج ساله برای لیگ خود طرح ریزی کنیم.
 
آجرلو همچنین به بحث منشور اخلاقی اشاره کرد و گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا مسایل اخلاقی در فوتبال مدنظر قرار بگیرد.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما