ايت‌الله لاريجاني انتظارات خود را از مديران جديد اعلام كرد

رئيس قوه قضائيه در معارفه حجت‌الاسلام گركاني و محسني اژه‌اي انتظارات خود را از ديوانعالي كشور و دادستاني كل كشور اعلام كرد.
سه‌شنبه، 3 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ايت‌الله لاريجاني انتظارات خود را از مديران جديد اعلام كرد
رئيس قوه قضائيه در معارفه حجت‌الاسلام گركاني و محسني اژه‌اي انتظارات خود را از ديوانعالي كشور و دادستاني كل كشور اعلام كرد.
آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه كه در مراسم توديع و معارفه روساي قديم و جديد ديوانعالي كشور و دادستاني كل سخن مي‌گفت با اشاره به نحوه انتخاب خود اظهار داشت: در انتخاب مديران جديد از قضات كمك گرفته و رايزني‌هايي را از قبل انجام داديم تا اين انتخاب‌ها صورت گيرد.
وي ضمن تشكر از حجت الاسلام مفيد و حجت الاسلام دري نجف‌آبادي روساي قديم ديوانعالي و دادستاني كل افزود: اين بزرگواران در دوران خدمت خود زحمات زيادي متحمل شدند كه بنده از طرف خودم و همكاران از اين حضرات مراتب تشكر را اعلام مي‌دارم.
رئيس قوه قضائيه ادامه داد:‌ اميدوارم بتوانيم در آينده از مشورت‌هاي حجت‌الاسلام مفيد و دري نجف‌آبادي استفاده كنيم.
وي اضافه كرد: در مجلس خبرگان رهبري از بيانات حجت‌الاسلام مفيد عليرغم سن بالاي ايشان استفاده كرده بوديم كه به همين جهت مطمئن هستم كه ايشان كه نمايندگي مقام معظم رهبري را در اراك به عهده داشت، اين نمايندگي را به خوبي انجام داده است و در فقه و اصول تدريس مطلوبي داشته است.
رئيس قوه قضائيه با اشاره به انتخاب محسني اژه‌اي به سمت دادستان كل كشور تصريح كرد: سالها است كه با حجت‌الاسلام اژه‌اي آشنايي دارم و اخيرا در جلسات مشورتي از تفكر خوب و صحيح ايشان استفاده كردم.
آيت‌الله لاريجاني با اشاره به انتظارات خود از ديوانعالي كشور يادآور شد: گمان مي‌كنم قانون اساسي براي ديوانعالي كشور نظارتي بس فراتر از نظارت كنوني داشته باشد كه اصل 161 آن نيز معطل مانده است.
وي ادامه داد:نظارت بر اجراي صحيح قانون را بنده به طور جدي از رياست جديد ديوان مي‌خواهم و انتظار دارم كه در مسير احياي اين نظارت گام برداشته شود. من به تمام معنا در خدمت اين هدف خواهم بود و گمان مي‌كنم حركت ديوانعالي كشور در اين مسير ضروري است.
آيت‌الله لاريجاني تصريح كرد: انشاءالله مكانيزمي در ديوانعالي كشور احيا شود تا به حال اول خود بازگردد.
رئيس قوه قضائيه با بيان انتظارات خود از رئيس جديد دادستاني كل كشور تاكيد كرد: فكر مي‌كنم نظارت دادستاني كل بر دادستان‌هاي كل كشور ضروري است البته اين نياز به سازوكارهايي دارد كه بايد اين سازوكارها را نيز مهيا كرد تا نظارت كامل دادستاني كل در دادستان‌هاي كل اجرايي شود.
وي افزود:‌در حال حاضر نظارت دادستاني كل بر دادستان‌هاي كل وجود ندارد كه به نظر من اين در شان دادستاني كل كشور نيست.
آيت‌الله لاريجاني در پايان با اشاره به ماه مبارك رمضان تصريح كرد: در ماه مبارك رمضان بايد به ياد حق و ذكر آن باشيم وجود ما اين بود ذهن و فكر ما در مسير حق باشد.
وي اظهار داشت: چه بخواهيم و چه نخواهيم آدم به سمت ظهور حق پيش مي‌رود و وقتي انسان حق را فراموش كند خودش را فراموش خواهد كرد.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.