احتمال دیدار اوباما ، عباس و نتانیاهو

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد در کنفرانسی خبری بدون اشاره به جزئیات بیشتر درباره این دیدار سه جانبه ، زمان این دیدار را چند روز آینده اعلام کرد. یک مقام صهیونیست هم در لندن فاش کرد تلاش می شود این دیدار در حاشیه اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ( اواخر ماه سپتامبر ) صورت گیرد...
چهارشنبه، 4 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
احتمال دیدار اوباما ، عباس و نتانیاهو
 
منابع صهیونیستی از احتمال دیدار سه جانبه رئیس جمهور امریکا ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر دادند.
 
واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه : نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد در کنفرانسی خبری بدون اشاره به جزئیات بیشتر درباره این دیدار سه جانبه ، زمان این دیدار را چند روز آینده اعلام کرد.
 
یک مقام صهیونیست هم در لندن فاش کرد تلاش می شود این دیدار در حاشیه اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ( اواخر ماه سپتامبر ) صورت گیرد.
 
نخست وزیر اسرائیل که هم اکنون در چارچوب یک سفر دوره ای به اروپا رفته است روز چهار شنبه با جرج میچل فرستاده دولت امریکا در خاور میانه دیدار خواهد کرد تا درباره اختلافات تل آویو و واشنگتن درباره ساخت و ساز شهرکهای صهیونیست نشین در مناطق اشغالی کرانه باختری رود اردن گفتگو کند.
 
واشنگتن و لندن همراه بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی به مقامات اسرائیل فشار می آورند تا آنها را مجبور کنند شهرک سازی را در کرانه باختری رود اردن متوقف سازند با این وجود نخست وزیر اسرائیل با توقف کامل شهرک سازی به ویژه در شرق بیت المقدس به شدت مخالفت می کند.
 
نتانیاهو به صراحت تاکید کرده است اسرائیل برای انعقاد توافق نامه صلح با فلسطینیان، در برخی مسائل به ویژه مساله آوارگان فلسطینی و شهرک سازی ، امتیاز چندانی به طرف مقابل نخواهد داد.
 
نخست وزیر افراط گرای اسرائیل ، تحت فشارهای بین المللی سرانجام در آوریل گذشته با اصل یک کشور مستقل فلسطینی موافقت کرد اما برای اینکار شرطهای بسیار سختی را مطرح کرد.
 
نتانیاهو در این راستا خواستار آن شده است که کشور مستقل آینده فلسطین یک کشور غیرمسلح باشد و مقامات فلسطینی اسرائیل را به عنوان یک کشور یهودی به رسمیت بشناسند.
 
بنیامین نتانیاهو در عین حال با توقف ساخت و ساز شهرکهای صهیونیستی نشین در سرزمینهای فلسطینی کرانه باختری رود اردن، بازگشت آوارگان فلسطینی یا خروج اسرائیلیها از بیت المقدس به شدت مخالفت می کند.
 
مذاکرات صلح خاورمیانه اواخر سال 2008 و در زمان ریاست جمهوری جرج بوش به حال تعلیق درآمد.
 
 
 

/1001/

منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.net


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.