اسد درباره عدم وجود شریک اسرائیلی برای عملیات صلح هشدارداد

اسد در نشست خبری مشترک با همتای قبرسی خود دیمتری خریستوفیاس در دمشق از اتهامات عراق علیه این کشور ابراز نارضایتی کرد و آن را غیر اخلاقی خواند و گفت: «یک میلیون 200 هزار پناهنده عراقی در سوریه بسر می‌برند»....
چهارشنبه، 11 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اسد درباره عدم وجود شریک اسرائیلی برای عملیات صلح هشدارداد

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هشدار داد که شریک اسرائیلی برای صلح وجود ندارد و در مقابل دعوت به صلح شاهد جنگ‌های بیشتری هستیم که موجب بی ثباتی و افزایش تروریسم شده است.
 
به گزارش پرس.تی.وی – بیروت، بشار اسد بار دیگر بر توسل سوریه به صلح عادلانه و گسترده مبنی بر امنیت و ثبات و بر اساس اصل بازگشت سرزمین‌های اشغالی عربی فلسطینی و لبنانی و سوری و اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل تاکید کرد و آن را ناشی از باور ایمان به این اصل دانست که امنیت و آشتی در خاورمیانه تنها با صلح تحقق پیدا می‌کند.
 
اسد در نشست خبری مشترک با همتای قبرسی خود دیمتری خریستوفیاس در دمشق از اتهامات عراق علیه این کشور ابراز نارضایتی کرد و آن را غیر اخلاقی خواند و گفت: «یک میلیون 200 هزار پناهنده عراقی در سوریه بسر می‌برند».
 
رئیس جمهوری سوریه درمورد عملیات صلح بر اهمیت نقش کشورهای اتحادی اروپا در دادن شتاب به رووند این عملیات در منطقه تاکید کرد و افزود: «اروپا به دلایل جغرافیایی و تاریخی بیشتر قضایای جهان عرب را می فهمد و تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اروپا و جهان تاثیری مثبت خواهد داشت».
 
اسد با اشاره به اوضاع غیر انسانی و درناک مردم فلسطین به دلیل محاصره تحمیلی، تصریح کرد: «برچبده شدن محاصره غزه نیازمند تلاش جهانی واتحادیه اروپا است».
 
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.