نقدی بر رفتار سران مجلس با رئیس جمهور

چرا وزرای خاتمی، در نزد شمایان، آن همه محترم بودند که جرأت کوچکترین انتقادی نمی‌کردید و چرا در دولت‌های جناح راست‌ در دورة ماقبل خاتمی، هر رفتار نادرستی که انجام می‌دادند به‌به می‌گفتید و امروزه این همه منتقد و ریزبین شده‌اید؟!
چهارشنبه، 11 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
نقدی بر رفتار سران مجلس با رئیس جمهور
چرا وزرای خاتمی، در نزد شمایان، آن همه محترم بودند که جرأت کوچکترین انتقادی نمی‌کردید و چرا در دولت‌های جناح راست‌ در دورة ماقبل خاتمی، هر رفتار نادرستی که انجام می‌دادند به‌به می‌گفتید و امروزه این همه منتقد و ریزبین شده‌اید؟!
نویسنده و منتقد حیدر رحیم پور:خطاب به آقایان لاریجانی، باهنر، توکلی و....
 
پیشکسوتان انقلاب و آنان که از دهة 30 در صحنه بوده‌اند مرا می‌شناسند و نویسنده‌ای منتقد می‌دانند که نه مدّاح‌السّلاطین و نه حتّی توجیه‌گر هیچ دولت پس از انقلاب نبوده‌ام و صدها نوشته من در نشریات مهم کشور در ظرف سی سال پس از انقلاب و شب‌نامه‌هایی که قبل و گاه حتی پس از انقلاب، نوشته‌ام این حقیقت را گواهی می‌دهد. وجه انتقادی مقالات من باعث شده که هیچ روزنامه‌ای متعلق به هیچ جناحی، بسیاری نوشته‌های مرا منتشر نکنند. لیکن باید دانست منتقد بر چند گونه است:
 
گروهی، منتقد ابزاری‌اند. آنان که خود پایداری ندارند و به اعتبار کسانشان به مقامی می‌رسند و تحت تأثیر دیگران، دولتی را نقد می‌کنند و تا آنجا پیش می‌روند که برای اثبات نظر باطل‌شان استناد به گفته‌های دشمنان هم می‌کنند.
گروه دیگر آنان که به عقده حقارت، مبتلاء و همیشه خود می‌سوزند و دیگران را می‌سوزانند و تخریب‌گران ماهری‌اند.
اما اینک عمده مخالفان دولت، به وضعیتی رسیده‌اند که گویی هر نفسی که احمدی‌نژاد می‌کشد و هر تصمیمی که می‌گیرد از نظر آنان باید درهم کوبیده شود. چپ و راستی که احمدی‌نژاد به ساز هیچ‌یک نرقصید و دل به دریا زد و بی‌واسطه با مستضعفان، سخن گفت و به خدمت‌شان کمر بست و نان بسیاری را آجر ساخت، اینک برای فلج ساختن دولت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. چرا؟
 
انصاف را، آیا این اشکال است که چرا رئیس جمهور، کابینه خود را از کسانی برگزیند که به آنان اعتماد دارد؟ آیا این شهامت نیست که چون فرد منتخب خود را مناسب ندید بدون جمود و تعصّب، او را گرچه دوست نزدیکش باشد کنار گذارده و دیگری را برگزیند؟ آیا شما می‌دانید امیرمؤمنان(علیه السلام) پس از آنکه نامه صدارت شخصی را به دستش ‌داد، گاه هنوز به سکّان مأموریت نرسیده، او را عزل ‌کرد؟! آیا می‌دانستید بزرگان اسلام با نصب اسامه‌بن‌زید به سرکردگی قوا به خاطر جوان بودن و به اتّهام بی‌تجربگی، بر پیامبر(صلی الله علیه و آله) منتقد بودند؟ مگر امام خمینی اصرار بر انتخاب و انتصاب جوانان نداشت و مگر اکثر وزیران در زمان امام، مردمانی گمنام و زیر 40 سال نبودند؟! به راستی چرا مجلس پنجم یعنی راستی‌های شکست خورده که در اختیار همفکران بعضی از شما بود چنان در برابر دولت بنیان‌سوز و سکولار خاتمی، تسلیم محض بودند و در همه چیز با او و وزیرانش، مماشات می‌کردند ولی اینک دولت 25 میلیونی احمدی‌نژاد را، به هر بهانه و در هر فرصت، تحت فشار قرار می‌دهید و بهانه‌های بنی‌اسرائیلی می‌گیرید؟! آیا رأی بی‌سابقة ملّت و حمایت مکرّر رهبری، هیچ‌یک حجّت را بر شما تمام نکرده است که در کنار فراکسیون فرصت‌طلب دوّم خردادی‌های شکست خورده در مجلس قرار می‌گیرید؟
 
چرا وزرای خاتمی، در نزد شمایان، آن همه محترم بودند که جرأت کوچکترین انتقادی نمی‌کردید و چرا در دولت‌های جناح راست‌ در دورة ماقبل خاتمی، هر رفتار نادرستی که انجام می‌دادند به‌به می‌گفتید و امروزه این همه منتقد و ریزبین شده‌اید؟! چرا در ظرف 30 سال، سخنی درباره توزیع عادلانه سوبسید بیت‌المال نگفتید و همواره زکات اسلامی را به صورت زکات فرهنگی و سوبسید به نازپروردگان تقدیم کردید؟! سخن با شمایان بسیار است. اهل آخرت، از خدا بترسند و اهل دنیا آگاه باشند که موکّلین، وکیلان را زیر ذرّه‌بین نگاه مستضعف‌پرور خود دارند و همه‌ جناح‌ها در انتخابات مجلس نُهم و... به آراء 25 میلیونی ملت، که شاید دیگر برای هیچ کس تکرار نگردد، محتاج خواهند بود. دوستان، به ملّت و انتخاب ملّت، احترام بگذارید. انتقاد کنید اما کینه‌ورزی و اهانت نکنید و تعصّب نورزید و تسویه حساب شخصی نکنید. این دولت انقلابی، پرطرفدارترین و مردمی‌ترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی است و در برابر دشمنان جهانی و این همه کینه‌توزان داخلی، سزاوار همدلی و همیاری است نه سنگ‌اندازی و تضعیف.
بگذارید دولت سرپا بایستد و نهضت اصلاحات بزرگ را در این کشور، آغاز کند.


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.