تدبر اصل بنيادين تعامل با قرآن است

مديركل اوقاف و امور خيريه استان قم گفت: تدبر از جمله نکاتی است که می‌تواند به عنوان اصل بنیادین در تعامل با قرآن مورد توجه قرار گیرد.
پنجشنبه، 12 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تدبر اصل بنيادين تعامل با قرآن است
مديركل اوقاف و امور خيريه استان قم گفت: تدبر از جمله نکاتی است که می‌تواند به عنوان اصل بنیادین در تعامل با قرآن مورد توجه قرار گیرد.
 
به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان قم، حجت الاسلام غلامرضا ناظمی، در مراسم اختتاميه کارگاه آموزشي قرآن بسیج ادارت استان قم كه در سالن اجتماعات اين اداره كل برگزار شد، با تاكيد بر توجه به مسائل قرآني گفت: تدبر در قرآن از جمله مسائل مهم است كه بايد مورد تاكيد همگان باشد.
 
وي ادامه داد: تدبر از جمله نکاتی است که می‌تواند به عنوان اصل بنیادین در تعامل با قرآن مورد توجه قرار گیرد.
 
حجت‌الاسلام ناظمي گفت: اگر جامعه بشری قرآن ر ا به عنوان کتاب زندگی و بهترین ارمغان الهی بپذیرد و به آن توجه کندبسیری از چالش های کنونی جهان از بین خواهد رفت.
 
وی گفت: نباید دلمان را تنها به تلاوت روزانه یک یا چند آیه از قران به ویژه در ماه رمضان خوش کنیم که البته تلاوت قران موجب نورانیت دل و جلای روحی می‌شود و بسیار ارزشمند است اما تدبر در مفاهیم آن اساسی‌تر است.
 
مدير كل اوقاف و امور خيريه استان قم با اشاره به تاکید همیشگی مقام معظم رهبری مبنی بر تدبر در مفاهیم آیات قران در همه جلسات دیدار با قاریان و حافظان عنوان کرد: این تاکید همیشگی برای آن است که تنها حرکت به سوی مفاهیم قران است که می تواند انسان  را از بسیاری از معضلات نجات دهد.
 
ناظمي تاکید کرد: امروز هیچ جهادی بالاتر از حرکت به سمت و سوی فهم قرآن  و توجه به مفاهیم آن نیست و بسیاری از جوامع که به قرآن بی توجهی کرده اند معطل مانده اند و نتوانسته اند به مفهوم انسان و انسانیت پی ببرند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.