تبلیغ برنج خارجی ممنوع شد

رئیس کمیسیون کشاورزی از ممنوعیت تبلیغ برنج خارجی در صدا وسیما خبر داد.
جمعه، 13 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تبلیغ برنج خارجی ممنوع شد
رئیس کمیسیون کشاورزی از ممنوعیت تبلیغ برنج خارجی در صدا وسیما خبر داد.
 
عباس رجایی با اشاره به جلسه دو هفته پیش کمیسیون کشاورزی با وزرای جهاد کشاورزی و بازرگانی گفت: در این جلسه نمایندگان استان‌های برنج‌خیز و اعضای کمیسیون کشاورزی نسبت به واردات بی‌رویه برنج خارجی از یک‌طرف و در انبار ماندن برنج ایرانی از طرف دیگر اعتراض کردند.
 
وی افزود: همچنین مقرر شد با توجه به اینکه تبلیغات صداوسیما تأثیر بسیار زیادی بر تغییر ذائقه مصرف‌کنندگان دارد طی نامه‌ای توسط ریاست مجلس از صداوسیما خواسته شد، تبلیغات برنج خارجی در صداوسیما ممنوع شود که از دو شب گذشته تبلیغات برنج خارجی متوقف شده است.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی در مورد میزان در انبار ماندن برنج ایرانی در انبار افزود: گفته می‌شود بیش از 500 تا 600 هزار تن برنج کشاورزان شمال روی دست آن‌ها و در انبارها مانده است که در عوض سال گذشته یک میلیون و 383 هزار تن برنج خارجی به صورت رسمی وارد کشور شده است.
 
نماینده اراک و کمیجان در مجلس افزود: همچنین برای جلوگیری از رقابت برنج خارجی با برنج کیفی، تعرفه واردات برنج بنابر مصوبه مجلس از 25 به علاوه 5 درصد به 35 به علاوه 5 درصد افزایش یابد که برای حمایت از تولید برنجی کیفی در کشور این تصمیم اتخاذ شده است.
 
وی افزود: همچنین نمایندگان تصویب کرده‌اند،بخش از برنج کشاورزان شمال از طریق وزارت بازرگانی و جهاد کشاورزی خریداری و از شبکه اسکاد، جهاد سبز و سازمان تعاون روستایی بین کارمندان توزیع شود.
رجایی خاطر نشان کرد: از دولت خواسته شده برای هر یک از کارمندان 5 کیلوگرم برنج ایرانی خریداری و بین آنها توزیع شود.
 
رجایی گفت: با واردات قاچاق برنج، بازار برنج ایرانی از بین رفته و قیمت آن شکسته شده است و برنج ایرانی روی دست کشاورز مانده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.