وزارت ارشاد باید بستر فعالیت سینماگران علاقه مند به تفکر انقلاب را توسعه دهد

رییس سابق انجمن نویسندگان و منتقدین سینمایی کشور معتقد است: معاونت سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بستر واقعی فعالیت سینماگران علاقه مند به نظام و حکومت دینی را فراهم کند.
جمعه، 13 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
وزارت ارشاد باید بستر فعالیت سینماگران علاقه مند به تفکر انقلاب را توسعه دهد
رییس سابق انجمن نویسندگان و منتقدین سینمایی کشور معتقد است: معاونت سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بستر واقعی فعالیت سینماگران علاقه مند به نظام و حکومت دینی را فراهم کند.
 
محمود گبرلو به سوره سینما گفت: در دولت گذشته مطابق با شور و هیجانی که بر شرایط حاکم بود، جامعه سینمایی، تحول شگرفی را انتظار داشت که متأسفانه با وجود حرف های شیرین در عمل و کردار نتوانستیم به مصداق عینی در این باره دست پیدا کنیم.
 
وی ادامه داد: اگر ما مدعی هستیم که در سینمای داخلی کشور مدلی برگرفته ازاندیشه های انقلابی و مکتب فکری دینی حاکم است بنابراین باید در عمل نیز بتوانیم به نمونه هایی از آن دست پیدا کنیم ولی امروز شاهدیم آنچه که بر پرده سینماهای ما در حال اکران هستند با این اهداف و اندیشه های مطرح شده فاصله دارند.
 
گبرلو با تأکید بر وجود فیلم هایی با مضامین شاد و خنده آور در کشور تصریح کرد: به هیچ وجه نیاز جامعه به فضای شاد از طریق تولیدات سینمایی و از همه مهمتر گردش اقتصادی سینما و سهم چنین فیلم هایی در این زمینه را نفی نمی کنم اما معتقدم اهداف و سیاست های معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید فراتر از چنین تولیداتی باشند.
 
این منتقد سینما با بیان اینکه سینمای امروز کشور با اهداف دولت فاصله دارد افزود: معتقدم تکلیف سینما از لحاظ ممیزی آثار و تولیدات سینمایی باید هرچه سریعتر آشکار شود و در حوزه تجهیزات سینمایی و تکمیل امکانات و ملزومات تولید آثار ارزشمند توجه کامل صورت بگیرد.
 
گبرلو فاصله سینمای ایران با سینمای جهان از لحاظ دستیابی به تکنیک های تولیدات سینمایی را دور دانست و افزود: در کشور صدها فیلمساز و کارگردان دلسوز نظام و مردم وجود دارند که به اهداف کلان فرهنگی و سیاسی چشم دوخته اند اما بستر لازم برای کار را ندارند.
 
وی با بیان اینکه دولت باید بستر فیلمسازی ارزشمند را برای کارگردانان دلسوز فراهم کند، گفت: علاوه بر فراهم کردن بستر کار و فعالیت تولید کنندگان و کارگردان ها، باید از نیازها و تقاضاهای مردم از سینما نیز برآوردی جدی صورت بگیرد.
این منتقد سینما با تأکید بر وجود پراکندگی موضوع در تولیدات سینمایی خاطرنشان کرد: سیاستگذاران دولت نهم نتوانستند مطابق با آرمانها و اهداف کلان نظام اقدامات اجرایی و هماهنگی را داشته باشند.
 
وی ادامه داد: انتظار داریم در دولت دهم مسیر توسعه و پیشرفت برای اهالی دلسوز و علاقه مند به فرهنگ اسلامی و ایرانی فراهم شود.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.