کمک دولت براي عمران مساجد 90 درصد رشد يافت

امسال 20درصد رشد در زمينه کمک به محرومان و مستضعفان داشته ايم و در اين راستا کمک ها و مساعدت هايي براي افراد بي بضاعت را سازماندهي کره ايم تا نيازمندان واقعي را شناسايي کنيم. رسولي تصريح کرد: در زمينه کمک به ايتام در سال 87، 92 درصد افزايش داشتيم و با توجه به موقوفات براي ايتام در استان تهران موفق شديم در اين زمينه فعاليت خوبي داشته باشيم. ...
دوشنبه، 16 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کمک دولت براي عمران مساجد 90 درصد رشد يافت

معاون اداره کل اوقاف استان تهران گفت: سال 86 يک ميليارد تومان بودجه از سوي دولت براي فعاليت هاي عمراني مساجد دراختيار اوقاف استان تهران قرار داده شده که در سال 87، به رقم 9 ميليارد تومان رسيد و رشد 90 درصدي داشت.
به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان تهران حجت الاسلام سيد محمد حسيني رسولي با بيان اينکه اداره کل اوقاف و امور خيريه استان تهران در جشنواره شهيد رجايي به عنوان دستگاه برتر خدمت رسان در ميان ارگانهاي مختلف برگزيده و معرفي شد، اظهار داشت: فعاليت هاي اوقاف استان تهران منجر به اين برتري بين ارگان ها و سازمان هاي ديگر شد.
وي افزود: امسال 20درصد رشد در زمينه کمک به محرومان و مستضعفان داشته ايم و در اين راستا کمک ها و مساعدت هايي براي افراد بي بضاعت را سازماندهي کره ايم تا نيازمندان واقعي را شناسايي کنيم.
رسولي تصريح کرد: در زمينه کمک به ايتام در سال 87، 92 درصد افزايش داشتيم و با توجه به موقوفات براي ايتام در استان تهران موفق شديم در اين زمينه فعاليت خوبي داشته باشيم.
وي با بيان اينکه آموزش ايتام به صورت رايگان در شهر تهران در ين اداره کل پيگيري مي شود، گفت: يک مجموعه بسيار بزرگ تفريحي آموزشي در شهر پاکدشت تاسيس شده است که در سال جاري افتتاح مي شود، اين مجموعه جزء بهترين مجموعه هاي آموزشي در استان تهران خواهد شد.
معاون اداره کل اوقاف استان تهران در ادامه افزود: کمک به مؤسسات خيريه در سال گذشته در اداره کل اوقاف استان تهران 88 درصد افزايش پيدا کرده است.
وي با اشاره به فعاليت هاي ديگر سازمان اوقاف و امور خيريه استان تهران گفت: مراکز توانبخشي وآموزشگاه هاي استثنايي درزمينه ناشنوايان و نابينايان، 145 درصد افزايش يافته است.
رسولي بيان داشت: سال گذشته 165 ميليون تومان براي مسابقات قرآن هزينه کرديم تا زمينه کافي در عرصه حفظ، قرائت و تجويد را فراهم کنيم.
معاون اداره کل اوقاف استان تهران در ادامه افزود: مسابقات تفسير را نيز برگزار و برنامه تفسير نور را در امامزاده ها و مساجد پيگيري کرديم تا نسل جوان را بيشتر با قرآن و تفسير آن آشنا کنيم.
وي بيان داشت: طرح بازسازي 150 امامزاده و بقعه متبرکه دراستان تهران را در دستور کار سازمان اوقاف قرار داديم و 28 درصد افزايش در بخش عوايد موقوفات و نزولات بقاع متبرکه داشتيم.
رسولي همچنين گفت: در بخش درماني در سازمان اوقاف و امور خيريه استان تهران درسال 87، 233 درصد افزايش صورت گرفته است.
معاون اداره کل اوقاف و امورخيريه استان تهران با اشاره به اعزام4 هزار مبلغ در محرم سال گذشته، افزود: درماه مبارک رمضان و با همکاري سازمان تبليغات تعداد زيادي از اين مبلغان اعزام شده اند.
وي گفت: 2 ميليارد تومان براي ساخت يا بازسازي مصلاها در استان تهران از طرف سازمان اوقاف و امور خيريه استان تهران تخصيص داده شده است.
 
 
 

/1001/

منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.net


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.