اعراب وعده روابط عادی با تل آویو را داده‏اند

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت: "جرج میچل" فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه، برنامه ویژه ای را برای گرفتن تعهد از کشورهای عربی در این باره آغاز کرده است.هاآرتص در ادامه می نویسد : این اقدام میچل در واقع پاسخ به یکی از پرسشهای اساسی اسرائیل در این مورد است که در صورت توقف روند شهرک سازی، اعراب چه قدم مثبتی را به سمت تل آویو خواهند برداشت...
دوشنبه، 16 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
اعراب وعده روابط عادی با تل آویو را داده‏اند

 
یک روزنامه عبری درشماره امروز خود به نقل از یک مقام بلندپایه آمریکایی از وعده کشورهای عربی برای داشتن روابط عادی با رژیم صهیونیستی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه هاآرتص، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت: "جرج میچل" فرستاده ویژه آمریکا به خاورمیانه، برنامه ویژه ای را برای گرفتن تعهد از کشورهای عربی در این باره آغاز کرده است.
 
هاآرتص در ادامه می نویسد : این اقدام میچل در واقع پاسخ به یکی از پرسشهای اساسی اسرائیل در این مورد است که در صورت توقف روند شهرک سازی، اعراب چه قدم مثبتی را به سمت تل آویو خواهند برداشت.
 
در همین رابطه، دفتر نخست وزیر، وزیر جنگ و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند که هنوز تصویر کاملی از اقدام میچل برای گرفتن وعده از اعراب در دست ندارند.
 
این مقام آمریکایی نیز از ذکر نام کشورهایی که تا کنون به عادی سازی روابط با اسرائیل وعده داده اند خودداری کرد. اما به احتمال زیاد عربستان سعودی یکی از این کشورهاست.
 
این خبر در حالی منتشر می شود که کابینه رژیم صهیونیستی در نشست دیروز یکشنبه خود با طرح ساخت واحدهای مسکونی جدید در سرزمین های فلسطینی حمایت کرد.
 
از سوی دیگر، روز گذشته دبیرکل اتحادیه عرب امشب بررسی هر گونه اقدامات عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پس از موضع لجوجانه این رژیم در مسئله توقف شهرک سازی را بعید دانست و بر ضرورت بسته شدن این پرونده تاکید کرد.
 
"عمرو موسی" در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس که با هدف دیدار با مقامهای مصری درباره آشتی فلسطینی و بررسی از سرگیری گفتگوها به قاهره سفر کرده است، گفت : پرونده عادی سازی روابط اعراب با اسرائیل پس از بیانیه امروز اسرائیل باید بسته شود، زیرا این بیانیه، چراغ سبز را طی روزهای آینده برای ساخت هزار واحد مسکونی و تاسیسات عمومی بیشتری در کرانه باختری اشغالی خواهد داد.
/1001/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.