سيستم‌هاي انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(صلی الله علیه و آله)گفت: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شده است.
دوشنبه، 16 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سيستم‌هاي انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شد
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(صلی الله علیه و آله)گفت: سيستم‌هاي شناسايي و انهدام موشك‌هاي كروز در ايران ساخته شده است.
امير احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(صلی الله علیه و آله) با حضور در دومين ويژه برنامه دفاع مقدس راديو ايران با اشاره به كسب تجارب ارزشمند نيروهاي مسلح در 30 سال اخير اظهار داشت: علي رغم تحريم هاي 30 ساله دشمن در بعد نظامي، نيروهاي مسلح در بعد خودكفايي قدمهاي خوبي برداشته و توانسته اند نه تنها امكانات خود را به روز كنند بلكه پيشرفتهاي گسترده اي را در بخش نظامي و حوزه هوافضا به دست بياورند.
وي بهينه سازي مستمر سامانه هاي موجود، تعامل خوب با دانشگاهها و منابع صنعتي، ساخت دهها آتش‌بار بومي تا جايي كه قابل رقابت با سامانه روز دنيا داشته باشد، ساخت موشك هاي ضد هوايي و رادارهاي اكتيو عامل و غير عامل را از مهمترين فعاليت قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء دانست و تصريح كرد: امروز نه تنها قادر به شناسايي موشك كروز رادارگريز دشمن هستيم، بلكه مي‌توانيم آنها را منهدم كنيم.
ميقاني همچنين به فعاليتهاي پدافند هوايي و نقش آن در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: پدافند هوايي توانست با اقتدار در دوران هشت سال جنگ تحميلي با انهدام صدها فروند از هواپيماها و بالگرد دشمن بعثي حفاظت از مناطق اساسي و حساس كشور را برعهده داشته باشد و كارنامه درخشاني را از خود به نمايش بگذارد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(صلی الله علیه و آله) تصريح كرد: در حال حاضر قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبيا(صلی الله علیه و آله) نه تنها حفاظت از قلمرو هوايي كشور را برعهده دارد بلكه ضمن رصد كردن تمام تحركات دشمن در خارج از مرزها از غافلگيرشدن نيروهاي خودي نيز جلوگيري مي كند.


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.