تائب ازحرفه‌اي‌ترين دستگاه انيميشن در ايران رونمايي کرد

مؤسسه شهيد آويني موفق شد يكي از اين بسترها را براي گسترش فعاليت بسيجيان درعرصه توليد بازي و انيميشن فراهم كند. طائب درباره بهره‌گيري از سامانه موشن‌كپچر گفت: به مدت 3 سال زمينه مطالعات و خريداري و آموزش اين سيستم در دستور كار بود و خوشبختانه امروز شاهد استفاده، نصب و فعاليت يك گروه متخصص هستيم كه هم‌زمان با اين كار، توليد يك بازي كامپيوتري كه در راستاي اهداف انقلاب اسلامي است، رونمايي شد. ...
دوشنبه، 16 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تائب ازحرفه‌اي‌ترين دستگاه انيميشن در ايران رونمايي کرد

 فارس: مراسم افتتاحيه سامانه موشن‌كپچر و رندرفارم در استوديوي انيميشن شهيد آويني با حضور حجت‌الاسلام طائب و رياست بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي برگزار شد.
 «حسن طائب» جانشين مقاومت فرماندهي كل سپاه و فرمانده نيروي مقاومت بسيج در مراسم افتتاحيه اين دستگاه ضمن تشكر از زحمات فعالان در عرصه انيميشن و توليد بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: اميدوارم زمينه‌هاي لازم براي فعال شدن هر چه بيشتر بسيجيان در عرصه ادبيات و هنر فراهم شود، يكي از وظايف مقاومت بسيج تربيت نيروهاي مناسب براي كشور و فراهم آوردن امكانات لازم براي استعدادهاي درخشان است كه اين نيازمند ابزارهاي لازم در حوزه هنر است.
وي افزود: مؤسسه شهيد آويني موفق شد يكي از اين بسترها را براي گسترش فعاليت بسيجيان درعرصه توليد بازي و انيميشن فراهم كند.
طائب درباره بهره‌گيري از سامانه موشن‌كپچر گفت: به مدت 3 سال زمينه مطالعات و خريداري و آموزش اين سيستم در دستور كار بود و خوشبختانه امروز شاهد استفاده، نصب و فعاليت يك گروه متخصص هستيم كه هم‌زمان با اين كار، توليد يك بازي كامپيوتري كه در راستاي اهداف انقلاب اسلامي است، رونمايي شد.
وي اظهار اميدواري كرد: اميدوارم با ايجاد چنين زمينه‌هايي شاهد اين باشيم كه علاوه بر گسترش توليد انيميشن و گيم در كشور، تسهيلات لازم در اختيار كساني قرار گيرد كه مي‌خواهند در زمينه انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و مقابله با تهديد نرم فعاليت كنند.
«محمد قهرماني» مدير عامل موسسه شهيد آويني نيز ضمن تشكر از فعاليت‌ همكاران خود گفت: به نظرم اين اتفاق كاملا منحصر به فرد است و ما خدمات قابل توجهي را براي ارائه به موسسات و شبكه‌هاي مختلف داريم و تلاش مي‌كنيم كه كارمان در عرصه انيميشن توسعه دهيم و فعاليت‌هايي در زمينه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس داشته باشيم.
«محمد قهرماني» در افتتاحيه اين دستگاه، درباره اين سيستم انيميشن‌سازي به فارس گفت: اين سيستم به مدت 6 ماه نسب و راه‌اندازي شد و فضاي سوله‌مانندي براي آن طراحي شد و 16 دوربين فيلمبرداري در اين سالن نصب شد.
وي افزود: بحث تست موشنكپچر با ساخت انيميشن قهرمان كوچك انجام شد و قرار است انيميشن «افول صاعقه» را در مورد انرژي هسته‌اي و انيميشن تروريسم را توليد كنيم.
به گفته مديرعامل مؤسسه شهيد آويني، مخارج خريداري و نصب اين دستگاه حدود 500 ميليون تومان بوده است.
«مظاهر خادم‌لو» كارگردان انيميشن و مدير بهره‌برداري از دستگاه موشنكپچر و رندرفارم در اين مراسم به خبرنگار فارس گفت: دستگاه موشن‌كپچر قابليت ضبط حركات و انتقال آنها را به فضاي مجازي دارد و در ساخت انيميشن‌هاي سه بعدي كه اكثرا سمت‌وسوي رئال را در طراحي دارند، ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي ، طراحي شخصيتي بازي‌ها و همچنين در بخش‌هاي جنبي شامل بخش پزشكي و ورزشي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
وي افزود: اين دستگاه نيازمند يك آكتور است كه حركات را اجرا مي‌كند و با توجه به شخصيتي كه در گيم و انيميشن داريم به لحاظ فيزيكي و حركتي انتخاب مي‌شود و با پوشيدن لباس مخصوص حركات در استوديو ضبط مي‌شوند و پروسه فيلتر كردن و كلين كردن حركات پس از آن انجام مي‌شود و در نهايت با استفاده از نرم‌افزارهاي سه بعدي و انتقال به كاراكتر مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
بر اساس اين گزارش، در مراسم صبح امروز، «حسن طائب» از سيستم‌هاي مختلف موشن‌كپچر و رندرفارم بازديد كرد و كارشناسان به ارائه اطلاعات لازم در زمينه فعاليت‌ اين دستگاه پرداختند و به پرسش‌هاي مطروحه پاسخ دادند.
به گزارش فارس، در بخش ديگري از اين مراسم، فرمانده نيروي مقاومت بسيج، به بازديد از بخش بازي‌ رايانه‌اي مؤسسه شهيد آويني پرداخت و «بابك كرباسي» مدير پروژه گيم «مدافعان كربلا» نحوه انجام و استفاده از اين بازي را بيان كرد.
 
 
 
 

/1001/

منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.net


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.