هتاکی فائزه خانم

فائزه هاشمی طی سخنانی توهین آمیز جمهوری اسلامی را یک دیکتاتوری مذهبی خواند. وی در اظهارات خود مدعی شد نظام ایران جمهوریت را به نفع حکومت اسلامی مصادره کرده است و این مسأله جمهوریت را به دیکتاتوری دینی تبدیل کرده است.
دوشنبه، 16 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
هتاکی فائزه خانم
فائزه هاشمی طی سخنانی توهین آمیز جمهوری اسلامی را یک دیکتاتوری مذهبی خواند. وی در اظهارات  خود مدعی شد نظام ایران جمهوریت را به نفع حکومت اسلامی مصادره کرده است و این مسأله جمهوریت را به دیکتاتوری دینی تبدیل کرده است.
 
به نوشته روزنامه عربستانی الوطن، فائزه هاشمی با انتقاد از وضعیت کشور گفت: انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران، سالم برگزار نشده است و نتایج آن تردید آمیز است.
 
فائزه هاشمی در ادامه افزود: انتخابات از همان لحظات آغاز تبلیغات انتخاباتی که قبل از زمان تعیین شده بود، مشکل داشت و از سوی دیگر دولت با روشهایی شبکه ارتباطی را قطع کرد و عمدا در روز انتخابات ناظران انتخاباتی را از سالن‌های شمارش آراء بیرون کرد.
 
دختر هاشمی رفسنجانی در ادامه، این پرسش را مطرح کرد که "چگونه احمدی نژاد جرأت می‌کند که کنفرانس مطبوعاتی تشکیل دهد، در حالیکه نتایج انتخابات بطور قانونی اعلام نشده است؟!"
 
فائزه هاشمی همچنین بر درخواست گروههای اصلاح طلب مخالف، مبنی بر تشکیل کمیته‌ی بیطرف حقیقت یاب درباره نتایج آراء و وضعیت بازداشت شدگان که مورد تأیید پدرش نیز هست، تأکید کرد.
 
وی با پرداختن به جنایات علیه بازداشت شدگان گفت: جنایات تنها در بازداشتگاه کهریزک و اوین رخ نداده بلکه در خیابانها و اماکن عمومی نیز رخ داده است.
 
دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با مسخره خواندن اتهامات علیه اصلاح طلبان مبنی بر تلاش برای به راه انداختن کودتای مخملی، گفت: این نظام بود که انقلاب مخملی راه انداخت، چرا که نظام آراء ما را به نفع احمدی نژاد مصادره کرد.
 
فائزه هاشمی همچنین نظام ایران را به تلاش برای مصادره جمهوریت به نفع حکومت اسلامی متهم کرد و افزود: دیگر اسمی از جمهوریت باقی نمانده است و تنها چیزی که در ایران امروز دیده می‌شود، حکومت اسلامی است که شبیه به دیکتاتوری دینی است.
 
وی در پایان از میرحسین موسوی خواست به تشکیل تشکل "جبهه امید سبز" ادامه دهد.
گفتنی است که تکرار چندباره اهانت های فائزه هاشمی در حالی همگان را نگران کرده که افرادی با جرایم کمتر این روزها در زندان به سر برده و در انتظار مجازاتند.
 
( قسمتی از سخنان هاشمی به دلیل اهانت شدید حذف شده است )


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.