رسيدگي به مسائل مردم در چند سال اخير بهتر شده است

امروز كار خير ممكن است وسايل و مقدمات ازدواج و اشتغال جوانان فراهم كردن باشد و بايد مواظب بود كه در كار خير چگونه و كجا اقدام شود و يكي از امور خير در اين عصر و زمانه اين‌ است كه دولت كاري كند تا مردم روستا‌ها و محلات با تامين امكاناتي كه براي آنها فراهم كرده، نياز به جابه‌جايي و مهاجرت نداشته باشند. نماينده ولي فقيه در استان فارس گفت: بايد امور مردم روستاها و محلات را مورد بررسي قرار داد تا نياز به مهاجرت مردم آنجاها به شهرها و حواشي شهرها نباشد ...
سه‌شنبه، 17 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
رسيدگي به مسائل مردم در چند سال اخير بهتر شده است

 فارس: امام جمعه شيراز گفت: در چند سال اخير معلوم مي‌شود كه به مسائل مردم توجه و رسيدگي بهتري شده است و مي‌بينيم كه رئيس جمهور شخصاً و به ‌طور مستقيم و رو در رو با مردم گفتگو مي‌كند.
آيت‌الله حاج شيخ اسدالله ايماني در جمع نمازگزاران مسجد شهداي سلطان‌آباد شيراز اظهار داشت: كار خير براي هرجا و هر زماني متفاوت است، به ‌طور مثال فرد نادار با فرد دارايي كه به امري كمك خير مي‌كند يا در جايي كه نياز و عدم نيار به كار خير در مواردي خاص مشهود است از جهاتي قابل بررسي است.
امام جمعه شيراز افزود: امروز كار خير ممكن است وسايل و مقدمات ازدواج و اشتغال جوانان فراهم كردن باشد و بايد مواظب بود كه در كار خير چگونه و كجا اقدام شود و يكي از امور خير در اين عصر و زمانه اين‌ است كه دولت كاري كند تا مردم روستا‌ها و محلات با تامين امكاناتي كه براي آنها فراهم كرده، نياز به جابه‌جايي و مهاجرت نداشته باشند.
نماينده ولي فقيه در استان فارس گفت: بايد امور مردم روستاها و محلات را مورد بررسي قرار داد تا نياز به مهاجرت مردم آنجاها به شهرها و حواشي شهرها نباشد چرا كه رشد غيرمنطقي، جامعه را به ‌سمت و سوي فساد و هرج و مرج مي‌كشاند و كار خير احتياج به هدايت و نظارت دارد.
ايماني گفت: دولت درصدد انجام امور خير و اساسي در روستاها است و كار اين دولت خدمتگزاري است و مسئولان دولتي از بالاترين مسئول تا كوچك‌ترين آنها با حضور و سركشي از روستاها و محلات فقير‌نشين درصدد حل مشكلات مردم آن منطقه هستند.
وي گفت: اينكه مردم در انتخابات اخير شركتي گسترده داشتند به ‌دليل حضور مسئولان در رسيدگي به امور مردم روستاها و مناطق محروم بود و رسيدگي به محرومان و مستضعفان از مسائل ضروري جامعه ما است.
ايماني اضافه كرد: در چند سال اخير معلوم مي‌شود كه به مسائل مردم توجه و رسيدگي شده است و رئيس جمهور شخصاً و به ‌طور مستقيم و رو در رو با مردم گفتگو مي‌كند.
وي اظهار داشت لطف و محبت‌ها از بركات اسلام است و كار خير منحصر به نماز و روزه و عبادات ظاهري نمي‌شود بنابراين بايد به مردم و هم‌نوعان خدمت كرد و هر كسي كه در حد توان و بضاعت در شرايطي ويژه و با اخلاص عمل و نيت خير به انسان‌ها خدمت كند او رستگار است.
امام جمعه شيراز گفت: ما اميدواريم كه در دولت دهم به كار مردم بيشتر رسيدگي شود و مقام معظم رهبري همواره مي‌فرمايند كه به امور مردمي برسيد كه دسترسي به مسئولان كمتر پيدا مي‌كنند و بايد كمك‌هاي مسئولان به مردم مضائف شود و مردم نيز بايد خودشان مسائل و مشكلاتشان را دنبال كنند و مسئولان نيز در رسيدگي به نياز‌هاي مردم كوتاهي نكنند.
 
 
/1001/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.