يك رهبر گروه حكمتيار از مذاكرات محرمانه اين گروه با غرب خبر داد

يكي از رهبران گروه گلبدين حكمتيار از مذاكرات محرمانه اين گروه با غرب جهت تحقق صلح در افغانستان خبر داد. غيرت بهير، داماد حكمتيار و يكي از رهبران حزب اسلامي افغانستان كه پس از شش سال بازداشت از سوي نيروهاي آمريكايي سال گذشته در كابل آزاد شد در گفت‌وگو با خبرگزاري آلمان اظهار داشت كه طي سفرش به برخي كشورهاي اروپايي از جمله انگليس و آلمان با تعدادي مسوولان و رهبران سياسي غرب ديدار و گفت وگو كرده است. ...
چهارشنبه، 18 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
يك رهبر گروه حكمتيار از مذاكرات محرمانه اين گروه با غرب خبر داد

يكي از رهبران گروه گلبدين حكمتيار از مذاكرات محرمانه اين گروه با غرب جهت تحقق صلح در افغانستان خبر داد.
 غيرت بهير، داماد حكمتيار و يكي از رهبران حزب اسلامي افغانستان كه پس از شش سال بازداشت از سوي نيروهاي آمريكايي سال گذشته در كابل آزاد شد در گفت‌وگو با خبرگزاري آلمان اظهار داشت كه طي سفرش به برخي كشورهاي اروپايي از جمله انگليس و آلمان با تعدادي مسوولان و رهبران سياسي غرب ديدار و گفت وگو كرده است.
 
وي محور اين گفت‌وگوها را تبادل نظر در خصوص مساله افغانستان دانست.
 
داماد حكمتيار كه در زمان جنگ شوروي سابق مسووليت اداره روابط خارجي حزب اسلامي را برعهده داشت در عين حال عنوان داشت كه اين مذاكرات رسمي نبوده است.
 
وي گفت: افغانستان طي 30سال اخير از مشكلات زيادي رنج برده و اكنون مستلزم تحقق صلح و ثبات است.
 
اين رهبر گروه اسلامي افغانستان تاكيد كرد: تنها راهي كه مي‌توان از طريق آن صلح را به افغانستان بازگرداند مذاكره است و بهترين نوع مذاكره، مذاكرات داخلي بين دولت حامد كرزاي، رييس جمهور افغانستان و گروه طالبان و ديگر گروه‌هاي مقاومت افغان و تمامي گروه‌هاي سياسي است كه اين مذاكرات بايد به دور از دخالت‌هاي خارجي صورت گيرد.
 
وي ادامه داد: برخي كشورهاي اروپايي هم‌چون آلمان مي توانند به عنوان ميانجي بين شبه‌نظاميان و آمريكا، جهت ترغيب مذاكرات داخلي بين افغان‌ها ايفاي نقش كنند.
 
غيرت بهير هم‌چنين گفت: حزب اسلامي آماده انجام مذاكرات با كشورهاي غربي است، مشروط بر اينكه اين مذاكرات به تحقق صلح دائمي منجر شود
 
 
/1001/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما