دانشجويان جديد از فردا ثبت‌نام مي‌كنند

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور از فردا 22 شهريور آغاز مي‌شود. دكتر حسين توكلي افزود: بر‌اساس جدول زمانبندي پذيرفته‌شدگان با حرف نخست نام خانوادگي «الف تا چ» 22 شهريور، حروف «ح تا س» 23 شهريور، حروف «ش تا ك» 24 شهريور و حروف «گ تا ي» 25 شهريور بايد براي ثبت‌نام مراجعه كنند. وي با تأكيد بر اين‌كه گزينش دانشجو در هر يك از كد...
شنبه، 21 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دانشجويان جديد از فردا ثبت‌نام مي‌كنند


 دكتر حسين توكلي، معاون سازمان سنجش كشور: ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان بر‌اساس حروف الفبا از 22 شهريور آغاز مي‌شود و تا 25 شهريور ادامه مي‌يابد

524 هزار و 769 نفر در كنكور امسال پذيرفته شدند كه اين آمار افزايش حدود 20 درصدي پذيرش نسبت به سال گذشته را نشان مي‌دهد.
معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به جزئيات و آمار پذيرفته‌شدگان كنكور 88 به تفكيك دوره و گروه‌هاي آزمايشي پنج‌گانه گفت: در آزمون امسال 524 هزار و 769 نفر پذيرفته شده‌اند كه از اين تعداد 328 هزار و 792 نفر زن (7/62 درصد) و 195 هزار و 977 نفر (3/37 درصد) مرد هستند.
دكتر ابراهيم خدايي افزود: در آزمون سراسري امسال در دوره روزانه 90 هزار و 884 نفر، شبانه 29 هزار و 853 نفر، پيام نور 263 هزار و 166 نفر و در رشته‌هاي تحصيلي مؤسسات آموزش عالي غير‌انتفاعي و غير‌دولتي 123 هزار و 816 داوطلب پذيرفته شده‌اند.وي با بيان اين‌كه در دوره نيمه حضوري كنكور 88، دو هزار و 624 نفر پذيرفته شده‌اند، تصريح كرد: از اين تعداد 458 نفر در گروه آزمايشي علوم رياضي، 659 نفر در رشته‌هاي علوم تجربي، يك هزار و 426 نفر در علوم انساني و 81 نفر در رشته‌هاي زبان‌هاي خارجي پذيرفته شده‌اند.دكتر خدايي همچنين با تأكيد بر صحت و درستي نتايج نهايي آزمون سراسري سال 88، گفت: معترضان به نتيجه كنكور تا زمان انتشار كارنامه‌ها در هفته اول مهر ماه صبر كنند و در صورتيكه ابهامات آنها برطرف نشد تا 15 آبان براي ارسال اعتراضات خود مهلت دارند.وي با بيان اين‌كه اعتراضات كنكور امسال نسبت به سال گذشته كاهش چشمگيري داشته است، گفت: امسال اعتراضي درباره بومي‌گزيني مطرح نشد و بيشتر داوطلبان به خاطر اشتباه در دريافت مشاوره و يا اشتباه در انتخاب كد رشته‌هاي انتخابي نسبت به نتايج كنكور اعتراض داشتند.
آغاز ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور از فردا
معاون سازمان سنجش كشور با تشريح جزئيات و چگونگي ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور 88، گفت: ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان كنكور از فردا 22 شهريور آغاز مي‌شود.
دكتر حسين توكلي افزود: بر‌اساس جدول زمانبندي پذيرفته‌شدگان با حرف نخست نام خانوادگي «الف تا چ» 22 شهريور، حروف «ح تا س» 23 شهريور، حروف «ش تا ك» 24 شهريور و حروف «گ تا ي» 25 شهريور بايد براي ثبت‌نام مراجعه كنند.
وي با تأكيد بر اين‌كه گزينش دانشجو در هر يك از كد رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري امسال بر اساس نمره كل و با توجه به نتايج صلاحيت‌هاي عمومي داوطلبان انجام شده است، اظهار كرد: معدل كتبي امتحانات نهايي سال سوم متوسطه نظام جديد آموزش متوسطه ديپلمه‌هاي نظام جديد سال‌هاي 84 تا 87 كه امتحانات نهايي سال سوم متوسطه و ديپلم آنان به صورت سراسري برگزار شده در گزينش نهايي 15 درصد نمره كل نهايي اعمال شده است، بنابراين داوطلبان مذكور بايد زمان ثبت‌نام گواهي معدل كتبي ديپلم خود را ارائه كنند.
دكتر توكلي همچنين از انتشار كارنامه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در هفته اول مهر ماه خبر داد و افزود: براي همه پذيرفته‌شدگان و همچنين آن دسته از داوطلباني كه فرم انتخاب‌ رشته اينترنتي خود را تكميل كرده ولي پذيرفته نشده‌اند، كارنامه علمي حاوي رتبه داوطلب در هريك از كد رشته‌هاي انتخابي در بين متقاضيان كد رشته مزبور در سهميه مربوط، با توجه به نمره كل وي در همان كد رشته و همچنين رتبه آخرين نفر پذيرفته شده در هر يك از كد رشته‌هاي انتخابي در هفته نخست مهر از طريق سايت سازمان منتشر مي‌شود.

/1001/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.