کلاهبرداري مالي اصلاح طلبان در پوشش مبارزه با اعتياد

کمپ مذکور وابسته به تشکلي موسوم به موسسه جمعيت مبارزه با اعتياد بوده و سال ها پيش به دبير کلي سهيلا جلودارزاده کار خود را به بهانه درمان معتادان آغاز کرد که البته فهرستي از تخلفات و سوء استفاده هاي مالي اين جمعيت در دست بررسي است که از جمله آن مي توان به تملک ساختمان اماني متعلق به نهاد رياست جمهوري و استفاده تجاري از آن به جاي درمان معتادان اشاره کرد . جمعيت مبارزه با اعتياد همچنين در اقدام غيرقانوني و بدون اطلاع ...
دوشنبه، 23 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کلاهبرداري مالي اصلاح طلبان در پوشش مبارزه با اعتياد

گزارش کلاهبرداري و سوء استفاده مالي مدعيان اصلاح طلبي در پوشش مبارزه با اعتياد مواد مخدر تقديم مراجع ذيصلاح شد.   
 
به گزارش ايرنا در پي انتشار خبري مبني بر وقوع تخلفات اخلاقي در يکي از کمپ هاي خانه بهبودي ترک اعتياد موسوم به گل هاي رز واقع در بومهن ، نيروي انتظامي ضمن پيگيري ماجرا ابعاد بزرگتري از سوء استفاده هاي برخي عناصر سياسي مدعي اصلاحات تحت عنوان مبارزه با اعتياد را کشف کرد .
بر اساس گزارش دريافتي ، کمپ مذکور وابسته به تشکلي موسوم به موسسه جمعيت مبارزه با اعتياد بوده و سال ها پيش به دبير کلي سهيلا جلودارزاده کار خود را به بهانه درمان معتادان آغاز کرد که البته فهرستي از تخلفات و سوء استفاده هاي مالي اين جمعيت در دست بررسي است که از جمله آن مي توان به تملک ساختمان اماني متعلق به نهاد رياست جمهوري و استفاده تجاري از آن به جاي درمان معتادان اشاره کرد . جمعيت مبارزه با اعتياد همچنين در اقدام غيرقانوني و بدون اطلاع وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي در قبال صدور مجوز براي شعبات استاني و شهرستاني از هر يک از شعبات مذکور مبالغ کلاني دريافت مي کرد.
موسسه جمعيت مبارزه با اعتياد با ترکيب هيئت موسس آقايان خليل زحمتکش ، محمد جواد حشمتي و خانمها سهيلا جلودارزاده ، فاطمه رمضان زاده و شهربانو اماني انگنه تاسيس و فعال شده بود و در آخرين تغييرات خانم سليمه مصدق اردستاني به عنوان دبير کل جمعيت جايگزين خانم جلودارزاده شده است .
گفتني است جمعيت مبارزه با اعتياد پس از آن شکل گرفت که گردانندگان تشکل موسوم به جمعيت آفتاب به عنوان مجموعه اي مردم نهاد در امر مبارزه با اعتياد دچار اختلافات درون سازماني شد . برخي از اعضاي اين جمعيت در دوران اصلاحات با گرفتن امکانات فراوان از ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدام به تاسيس و راه اندازي جمعيت مبارزه با اعتياد کردند ، اما به تدريج با انحراف از اهداف اوليه خود به يک بنگاه تجاري تبديل شدند . در ميان اسامي هيئت موسس جمعيت آفتاب نام فاطمه هاشمي رفسنجاني ، محمود عليزاده طباطبايي ، زهرا شجاعي ، حسين کروبي ، طه هاشمي ، مرتضي الويري در کنار نام دو چهره خوشنام سياسي و قضايي ديده مي شود . همچنين نام پرويز . م در اين فهرست به عنوان دبير کل جمعيت مذکور به چشم مي خورد که با توجه به روابط ويژه وي با محمد خاتمي و مهدي کروبي هدف گذاري جمعيت مذکور را با ابهامات و سوالاتي رو به رو مي کند .
پرويز . م در زمان مسئوليتش در سازمان مبارزه با مواد مخدر به فعاليت هاي اقتصادي مبادرت مي ورزيد که همزمان با بعضي چهره هاي سرشناس سياسي و قضايي داراي ارتباطات خاص (!) بوده است . وي بدون تشکيل جلسات هيئت مديره اخيرا" با هدف قانوني جلوه دادن فعاليت هاي جمعيت آفتاب اقدام به تنظيم صورتجلسات صوري کرد که هنگام اخذ امضاي اعضاء به صورت دست گردان با واکنش منفي برخي از اعضاء روبرو شد . آنها با اظهار بي اطلاعي از زمان ، مکان و دستور جلسات و تصميمات و فعاليت هاي اين جمعيت از امضاي صورتجلسات فوق خودداري کرده اند . يکي از اعضاي هيئت امناي جمعيت آفتاب نيز با اعلام آنکه به علت سپري شدن مدت تعيين شده قانوني ، دبير کلي شخص مذکور غير قانوني است صورتجلسات را امضاء نکرد .
گفتني است در حال حاضر صرفا" يک طبقه از ساختمان چهار طبقه اين جمعيت به درمان اعتياد اختصاص دارد و ساير طبقات در اختيار فعاليت هاي اقتصادي و تجاري و ... قرار دارد . پرويز . م همچنين در چند نوبت برخي چهره هاي شاخص سياسي اصلاح طلب را نظير محمد . خ و مهدي . ک را در سفر به کشورهاي خارجي همراهي کرده است .
گزارشي پيرامون کلاهبرداري اين جمعيت درباره تملک ساختمان متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر با دستور محمد خاتمي آنهم پس از پايان دوره رياست جمهوري اش وجود دارد که جزئيات آن به اطلاع مراجع رسيدگي کننده به پرونده رسيده است

 
/1001/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.