مذاکرات ايران و گروه 1+5 ابتداي اکتبر آغاز مي شود

دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان امروز در تماس تلفني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا با وي، با اشاره به آماده شدن بسته به روز شده پيشنهادي جمهوري اسلامي ايران، آن را بستر مناسبي براي گفتگوها با هدف تحقق صلح، عدالت و پيشرفت خواند. سعيد جليلي با يادآوري گفتگوهاي سال قبل در ژنو سوئيس به تحولات جديد در عرصه بين المللي اشاره کرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران آماده است در گفتگوهاي اکتبر با جديت و انگيزه اي مضاعف...
دوشنبه، 23 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مذاکرات ايران و گروه 1+5 ابتداي اکتبر آغاز مي شود
 
دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي ايران متعاقب گفت و گوي تلفني دبير اين شورابا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا، اعلام کرد: مذاکرات جمهوري اسلامي ايران و شش کشور ابتداي اکتبر برگزار خواهد شد.   
 
به گزارش ايرنا، دبير شوراي عالي امنيت ملي کشورمان امروز در تماس تلفني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا با وي، با اشاره به آماده شدن بسته به روز شده پيشنهادي جمهوري اسلامي ايران، آن را بستر مناسبي براي گفتگوها با هدف تحقق صلح، عدالت و پيشرفت خواند.
سعيد جليلي با يادآوري گفتگوهاي سال قبل در ژنو سوئيس به تحولات جديد در عرصه بين المللي اشاره کرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران آماده است در گفتگوهاي اکتبر با جديت و انگيزه اي مضاعف که حاصل مشارکت بي نظير 85 درصدي ملت ايران در انتخابات اخير است، جهت همکاري ها و تعامل بيشتر تلاش کند.
در اين گفتگوي تلفني خاوير سولانا با اشاره به مطالعه دقيق جزئيات بسته پيشنهادي جمهوري اسلامي ايران به شش کشور گفت: بررسي دقيق تر ابعاد و زواياي اين بسته نيازمند گفتگوي دو طرف است.
سولانا با خاطر نشان ساختن تحولات رخ داده در منطقه و جهان، ابراز اميدواري کرد: گفتگوهاي اکتبر که براي بررسي بسته پيشنهادي کشورمان برگزار خواهد شد، سودمند باشد
/1001/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.