تقلاي موج سبز براي اغتشاش در روز قدس

طرفداران ميرحسين موسوي اعلام کرده اند با حضور در راه پيمايي روز قدس مخالفت خود را با وضعيت کنوني اعلام خواهند کرد. صداي آمريکا که از بودجه سازمان سيا ارتزاق مي‌کند خواستار حضور طرفداران موسوي و کروبي در راهپيمايي روز قدس شده است.سايت بي بي سي فارسي متعلق به دولت انگليس نيز با آب و تاب بيانيه يک حزب تندرو و افراطي در دعوت سبزپوشان ...
چهارشنبه، 25 شهريور 1388
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تقلاي موج سبز براي اغتشاش در روز قدس

حاميان 2 نامزد شکست خورده انتخابات دهم رياست جمهوري آخرين تلاش‌هاي خود را براي زنده نگه داشتن آتش اغتشاشات بکار بستند.
 
به گزارش ايرنا طي هفته‌هاي اخير و با نزديک شدن به روز قدس (جمعه آخر ماه مبارک رمضان) رسانه‌هاي حامي 2 کانديداي شکست خورده انتخابات با صدور اطلاعيه‌هاي پياپي، هواداران خود را به شرکت در راهپيمايي ترغيب کردند.
 
در اين تبليغات هماهنگ که در خارج از کشور پررنگ‌تر از داخل کشور است، از اغتشاشگران خواسته شده تا با شرکت در راهپيمايي و سر دادن شعارهاي خاص، به مخالفت با نظام اسلامي بپردازند.
 
در همين راستا رسانه‌هاي بيگانه به ويژه رسانه هاي صهيونيستي همه توان تبليغاتي خود را براي ترغيب اغشاشگران به برهم زدن مراسم روز جهاني قدس بکار بسته‌اند و همچون ارگان رسانه‌اي ستادهاي کانديداهاي مذکور از هفته‌ها قبل در تدارک اجراي سناريوي اغتشاش در جمعه آخر ماه مبارک رمضان بوده اند.
 
سايت صداي آمريکا ضمن انعکاس اخبار اغتشاشگران مي نويسد: طرفداران ميرحسين موسوي اعلام کرده اند با حضور در راه پيمايي روز قدس مخالفت خود را با وضعيت کنوني اعلام خواهند کرد. صداي آمريکا که از بودجه سازمان سيا ارتزاق مي‌کند خواستار حضور طرفداران موسوي و کروبي در راهپيمايي روز قدس شده است.
 
سايت بي بي سي فارسي متعلق به دولت انگليس نيز با آب و تاب بيانيه يک حزب تندرو و افراطي در دعوت سبزپوشان به شرکت در راهپيمايي را مورد پوشش خبري قرار داد و راهپيمايي -هنوز برگزار نشده- روز قدس را بحث برانگيز خواند و نوشت: روز قدس امسال از اين جهت که برخي مخالفان مي خواهند از آن به عنوان فرصتي براي ادامه اعتراضات خود استفاده کنند به موضوعي بحث انگيز بدل شده است.
 
در اطلاعيه‌اي که حاميان سبزپوش يک نامزد شکست خورده در انتخابات دهم در "فيس بوک" منتشر کرده اند، آمده است: اکنون 30 سال است که هر سال بخشي از صداي آزادي خواهان به نفع گروه خاص ديگري مصادره مي شود. آنها تاکيد کردند که روز قدس سبز خواهد شد.
 

سايت راديو زمانه هم که در خارج از کشور مديريت مي شود، در مطلبي به انعکاس بيانيه مهدي کروبي پرداخت نوشت: مهدي کروبي دبيرکل حزب اعتماد ملي از مردم خواسته است که با حضور در اين راهپيمايي، بار ديگر اعتراض‌ها به نتيجه انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري ايران را نشان دهند.
 
يک سايت ديگر وابسته به گروهک اغتشاش که خود را ايستگاه طرفداران نامزد شکست خورده معرفي مي کند، نيز با دعوت از هواداران خود براي شرکت در راهپيمايي روز قدس با لباس سبزرنگ، ادعا کرد: همه براي يک تظاهرات ميليوني مي آييم. اين سايت همچنين در رويه‌اي متناقض از هواداران درخواست کرد: امسال مردم زکات و فطريه ي خود را در صندوق هاي کميته امام خميني و امثال آن نيندازند و به سالمندان و يا بهزيستي بدهند تا پولش به اينها نرسد و خرج فلسطين نشود!
 
سايت راديو فردا وابسته به دولت آمريکا هم در اين ميان بيکار نماند و با پوشش اخبار اغتشاشگران خبر داد: برخي از سايت‌هاي حامي جنبش سبز، اعلام کرده اند که معترضان، با شرکت در تظاهرات روز قدس بار ديگر به نتايج انتخابات رياست جمهوري اعتراض خواهند کرد.
 
گفتني است پوشش هماهنگ اخبار اغتشاشگران در حالي در رسانه‌هاي بيگانه رخ مي‌دهد که اين رسانه‌ها عمدتا در ساليان گذشته به سانسور يا بايکوت تظاهرات ميليوني مردم ايران در روز قدس مي پرداختند. در همين حال از انگليس خبر رسيد که در تظاهرات روز قدس امسال مسلمانان اين کشور در لندن ائتلافي از صهيونيست‌هاي مقيم اين کشور و جماعتي سبزپوش اقدام به برهم زدن راهپيمايي ضدصهيونيستي مسلمانان کردند و تلاش کردند با تهديد و توهين به راهپيمايان ايجاد تنش و درگيري کنند که موفق نشدند. مسلمانان مقيم انگليس در حالي مراسم روز قدس را برگزار کردند که دولت اين کشور اجازه نداده بود که آنها مراسم‌شان را در مکان هرساله آن -ميدان ترافالگار- برگزار کنند فلذا مجبور شدند اين راهپيمايي را به خيابان "پال مال" تغيير دهند.
 
گفتني است در جريان آشوب‌هاي پس از انتخابات رياست جمهوري رسانه‌هاي وابسته و سفارت انگليس در تهران نقشي ويژه را ايفا کردند به طوري که حسين رسام، تحليل گر ارشد سفارت انگليس در تهران در جريان دادگاه محاکمه کودتاچيان اعتراف مي‌کند: از حدود 4 ماه قبل از انتخابات جلسات مختلفي در اين خصوص تشکيل شد و اطلاعات لازم از طريق مرتبطين و فعالان سياسي به ويژه اصلاح طلبان جمع آوري شده بود. دبير اول سياسي سفارت انگليس در تهران به ستاد آقاي موسوي رفته و با مسئولان تبليغاتي و مشاورين وي جلسه داشت.
 
رسوايي استعمار پير تا آنجا پيش مي رود که سايمون گس سفير جديد انگليس در ايران در ديدار با رييس جمهوري مي گويد که انگليس به آنچه در گذشته بين دو کشور اتفاق افتاده است به هيچ عنوان افتخار نمي کند. دکتر احمدي نژاد رييس جمهوري نيز در سخناني قاطع تاکيد مي‌کند که دولت انگليس از گذشته خود تجربه خوبي گرفته باشد و در مسير اصلاح رفتارهاي گذشته خود گام بردارد.
 
با توجه به همسويي ديرينه دول انگليس و آمريکا با رژيم صهيونيستي و خدمت مداوم رسانه‌هاي اين کشورها به صهيونيست‌ها و از طرفي افشاي همکاري‌هاي منظم يکي از ستادهاي تبليغاتي با عناصر صهيونيستي به ويژه بنياد صهيونيستي سوروس و با توجه به رسوايي و شکست‌هاي پي در پي آن رژيم غاصب در جنگ 33 روزه و 22 روزه به نظر مي‌رسد که سناريويي هماهنگ شده براي تحت‌الشعاع قرار دادن روز جهاني قدس و تبديل آن محلي براي منازعات سياسي تدوين شده است. سناريويي که بار ديگر با هوشياري ملت ايران و ويران کردن مسجد ضرار در جمعه پاياني ماه مبارک رمضان نقش بر آب خوهد شد.
 
/1001/


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.