پای چینی‌ها را از صنعت نفت قطع می‌کنیم

به گفته مدیرعامل شرکت ملی نفت، این شرکت در نظر دارد تا با تامین تجیهزات مورد نیاز در پروژه های این صنعت پای چینی ها را از صنعت نفت قطع کند.
دوشنبه، 28 تير 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
پای چینی‌ها را از صنعت نفت قطع می‌کنیم


راسخون: براساس اظهارات احمد قلعه بانی، شرکت ملی نفت در تلاش است تا راهکارهایی را برای بیرون کردن چینی ها از صنعت نفت کشور جستجو کند تا شاید از این طریق بتوان مشکلات سازندگان ایرانی را کاهش داد.

وی متذکر شد:البته ما در برخی شرایط چون ضرب الاجل به بهره برداری رسیدن یک طرح و نیاز به تجهیزات مورد نیاز در فرصتی کم نیاز به خرید تجهیزات چینی داریم چرا که در برخی موارد سازندگان ایرانی نمی توان جوابگوی تولید تجیهزات مورد نیاز ما درزمان مشخص شده باشند بنابراین ناچاریم از چینی ها خرید کنیم.

وی خاطرنشان ساخت:برنامه ای در حال تدوین است تا خرید تجیهزات چینی را در صورت تولید داخل به صفر برسانیم.

قلعه بانی همچنین ارزان تر بودن برخی از تجهیزات چینی به نسبت تولید داخلی را یکی دیگر از موانعی دانست که باعث شده پیمانکاران راغب تر باشند که از چینی ها خرید کنند تا سازندگان ایرانی!

مدیر عامل شرکت ملی نفت همچنین با اشاره به وجود میادین متعدد مشترک نفت و گاز در خلیج فارس و دریای خزر ، سه مشکل پیش روی توسعه ساخت داخل در صنعت نفت را تشریح کرد و گفت: برای داخلی سازی تجهیزات نفتی باید امکانات خرید الکترونیکی کالاها فراهم شود.

وی با اشاره به تشکیل ستاد حمایت از ساخت داخل، تمرکز فرآیندهای اجرایی و دارا بودن شرکتهای مادرتخصصی در زمینه پشتیبانی از ساخت داخل و بازرگانی بیان داشت: در حال حاضربا تدوین روش ها و دستورالعمل هایی در صدد اجرای پیاده سازی استراتژیک و سیاستهای حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هم اکنون موانع و مشکلات توسعه ساخت داخل در سه محور اصلی طبقه بندی می شود، بیان داشت: مشکلات ساختاری و عملکردی در مجموعه دستگاههای دولتی و عمومی، موانع مربوط به سازندگان داخلی و اقلام ساخت داخل و مشکلات مربوط به استفاده شرکت های مصرف کننده تجهیزات از مهمترین موانع در این بخش هستند.

1002
منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.netنظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.