انتقاد خاتمی از شعار نه غزه نه لبنان

يك روز پس از اظهارات محتشمي پور در تخطئه تلويحي شعار «نه غزه، نه لبنان»، سيدمحمد خاتمي ديگر عضو مجمع روحانيون مبارز نيز در ادبياتي مشابه به تخطئه تلويحي اين شعار پرداخت.
سه‌شنبه، 9 شهريور 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
انتقاد خاتمی از شعار نه غزه نه لبنان

راسخون:  به گزارش جهان خاتمي روز گذشته در ديدار كميته دانشجويي سابق دبيرخانه حمايت از فلسطين اظهار داشت: مسئله يا ايران يا فلسطين برداشت غلطي است. روز قدس نماد حمايت از حق و مبارزه با ظلم، تجاوز و اشغال است.

وي افزود: بايد ديد چگونه مي توان به وحدت رسيد و از خنثي شدن نيروها و انرژي هايي كه متأسفانه در جامعه ما بد مصرف مي شود بهتر استفاده كرد. واقعا مي شود با وجود اختلاف سلايقي كه وجود دارد نسبت به بسياري از مسائل از جمله روز قدس به تفاهمي رسيد و در جامعه جوان ما به نوعي شاهد وحدت بود.

وي همچنين گفت: آنچه در فلسطين مي گذرد فاجعه بزرگ بشري و تاريخي است و طبيعي است ملت ما كه نسبت به سرنوشت خود و سرنوشت بشر دغدغه فراواني داشته و انقلاب بزرگي كرده، نمي تواند نسبت به اين امر بسيار مهم بي تفاوت باشد. آنچه در فلسطين رخ مي دهد يك فاجعه بي نظير است.

خاتمي گفت: روز قدس به تشخيص و اعلام حضرت امام خميني و قبول ملت به عنوان نماد حمايت از حق و مبارزه با ظلم، تجاوز و اشغال و سركوب و آوارگي در آخرين روزهاي ماه مبارك رمضان تعيين شده است. بنابراين جانبداري از فلسطين براي ما يك اصل اسلامي، انساني و حقوق بشري است.
خاتمي اضافه كرد: ايران به خاطر آزادي خواهي و استقلال طلبي بهترين و والاترين مدافع مردم فلسطين است.

مسئله «يا ايران يا فلسطين» برداشت غلط يا القاء خطرناكي است كه از سوي ديگران مطرح مي شود. مسئله قرار گرفتن ايران و فلسطين مسئله اي نيست كه در ذهن و وجدان جامعه ما وجود داشته باشد و همه مردم ايران از رنج اين ملت مظلوم رنج مي كشند.
 

1002
منتظر اخبار ، انتقاد و پيشنهادات شما هستيم :
news@rasekhoon.net
 


 
 
 
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما