انعقاد تفاهم نامه بين اداره كل اوقاف و ميراث فرهنگي استان فارس

طي ضيافت افطار باحضور مديران اوقاف و امور خيريه و ميراث فرهنگي استان فارس اين تفاهم نامه با هدف همكاريهاي متقابل اين دو نهاد و در حوزه هاي مشترك كاري تدوين گرديده است.
دوشنبه، 15 شهريور 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
انعقاد تفاهم نامه بين اداره كل اوقاف و ميراث فرهنگي استان فارس

راسخون : در اين ضيافت افطاري كه در يك فضاي صميمي با حضور مديران ستادي اوقاف و ميراث در ويلاي نمازي شيراز به ميزباني اوقاف برگزار گرديد حجت الاسلام غلامرضا محمد زاده مدير كل اوقاف و امور خيريه فاريس گفت: بعضي ها چشم طمع به ميراث و فرهنگ اين مملكت دارند و براي اينكه اين چشم طمع ها و بد اخلاقي ها را از بين ببريم نياز به هماهنگي و همدلي بيشتر مي باشد.

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس ،وي افزود در اين تفاهم نامه در شش محور اصلي همكاري ها ادامه مي يابد، محورهاي مورد اشاره در اين تفاهم نامه شامل تعمير و مرمت، حفظ و حراست و مديريت اماكن تاريخي، مذهبي و اوقافي مي باشد و بحث گردشگري، كاروانسراها، پژوهش و تحقيق و همچنين موضوعات وقفي و اماكن وقفي از جمله ديگر موارد اين تفاهم نامه است.

دكتر بذرگر رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان فارس نيز در اين نشست صميمي گفت: بسيار خرسند و خوشحال هستيم كه همكاريهاي دوجانبه در اين سطح انجام خواهد شد. همه ما در يك چارچوب كلي نظام و استان و شهر در خدمت مردم و كشور هستيم نبايد اجازه بدهيم كه سوء استفاده بشود. بايد از تفرقه جلوگيري كنيم در تفرقه توسعه نيست و علاوه بر عدم توسعه باعث سوء استفاده سودجويان و فرصت طلبان نبز مي شود.

وي با اشاره به جنبه هاي مشترك همكاريهاي اوقاف و ميراث فرهنگي اضافه كرد: دست وحدت به سوي اوقاف دراز مي كنيم و هرگونه همكاري مشترك كه امكان آن فراهم باشد حاضر به همكاري هستيم.

وي افزود: كار در مساجد و بقاع متبركه براي رضاي خداوند است و ما اين را وظيفه خود مي دانيم.

در اين جلسه كه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء،صرف افطار نيز همراه بود بعد از تبادل نظرات كارشناسان دودستگاه پيش نويس تفاهم نامه كه داراي 15 بند مي باشد بررسي گرديد و باتوجه به پيشنهاد معاون اوقافي اداره كل اوقاف آقاي اكبر جعفريان مقرر شد يك كارگروه مشترك با حضور كارشناسان دو دستگاه طي 10 روز آينده تشكيل و نسبت به نهائي شدن تفاهم نامه و عملياتي شدن آن هماهنگي لازم بعمل آورند. مقرر شد پس از تدوين و امضاء تفاهم نامه بصورت فصلي و در زمانهاي مورد نياز كار گروه مربوطه تشكيل جلسه داده و نسبت به اجراي مفاد تفاهم نامه و موارد في ما بين راه كارهاي لازم را ارائه نمايد.

 
/2759/

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.