آموزش و پرورش در 7 روز

بکارگیری 5 هزار سرباز معلم

بکارگیری بیش از پنج هزار سرباز معلم در سراسر کشور، متناسب سازی کتابهای درسی بر اساس جنسیت، پیشنهاد افزایش اضافه کار و حقوق مربیان پرورشی از جمله مهمترین اخبار آموزش و پرورش در این هفته بود.
پنجشنبه، 6 بهمن 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بکارگیری 5 هزار سرباز معلم

راسخون : بکارگیری بیش از پنج هزار سرباز معلم در سراسر کشور، متناسب سازی کتابهای درسی بر اساس جنسیت، پیشنهاد افزایش اضافه کار و حقوق مربیان پرورشی از جمله مهمترین اخبار آموزش و پرورش در این هفته بود.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، آموزش و پرورش در هفته ای که روزهای آخر آن را سپری می‌کنیم کانون اخبار مختلفی بوده است که در ادامه می خوانید:


متناسب سازی کتابهای درسی براساس جنیست

بعد از تفکیک جنسیتی در دانشگاهها، این بار بحث دخترانه و پسرانه شدن کتابهای درسی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مطرح شده است.

ابتدا وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته در همایش هوشمند سازی مدارس استثنایی این موضوع را مطرح کرد و سپس  مهدی نوید ادهم، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش جزئیات آن را تشریح کرد.

وی در این باره به مهر گفت: این موضوع همان طور که آقای وزیر گفتند عنوانش متناسب سازی فضای فیزیکی، محتوای کتابهای درسی و تمام شرایط آموزش براساس اقتضائات و تفاوتهای دانش آموزان است که بخشی هم به کودکان استثنایی برمی گردد که باید شرایط این کودکان در کتابها، مدارس و آموزش آنها لحاظ شود.

به گفته نوید ادهم، در سند تحول بنیادین برای این موضوع سیاست چند تالیفی را در نظر گرفته ایم؛ ممکن است در یک درس چند کتاب درسی تالیف شود که در مدارس متناسب با شرایطشان آموزش داده شود؛ در این کتابها محتوا متفاوت است اما همه یک هدف واحد و ملی را باید دنبال کنند.

وی درباره اینکه چطور می خواهید در کتابهایی همچون فیزیک، ادبیات، عربی و...تغییر ایجاد کنید، گفت: این موضوع گسترده ای است که کارشناسان آموزشی باید آن را بررسی کنند.


افزایش اضافه کار و حقوق مشاوران

در حالی که مدارس از کمبود مشاوران تربیتی و آموزشی رنج می برند، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزرات آموزش و پرورش گفته است که " قرار است اضافه کار این معلمان افزایش یابد تا تاحدودی این کمبود را جبران کنیم".

به گفته خالدی هم اکنون به ازای هر 15 دانش آموز یک ساعت فعالیت مشاوره ای انجام می گیرد که در تلاشهستیم این میانگین را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون 22 هزار مشاوره در مدارس کل کشور فعالیت می کنند، عنوان کرد: در برخی از استانها همچون تهران کمبود شدید نیروی انسانی داریم که به شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد دادیم که این کمبود را از طریق افزایش اضافه کاری و حق التدریس مشاوران حل کنند.

همچنین مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفته است: پیشنهاد دادیم که 12 ساعت به اضافه کاری مشاوران افزوده شود تا شاخص فعالیتهای مشاوره ای افزایش یابد.


ساخت سه مجتمع آموزشی در تهران

طرح ساخت مجتمع های آموزشی که در آن همه پایه های تحصیلی وجود دارد و دیگر نیاز نیست که دانش آموزان با تغییر هر مقطع مدرسه شان را تغییر دهند، بالاخره به شهر تهران هم رسید.

به گفته امان الله عباسی، رئیس اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران قرار است سه مجتمع آموزشی، یکی در تهران و دو مورد دیگر در شهرستانهای تهران ساخته شود. همچنین  1.5 میلیارد تومان هزینه ساخت این سه مدرسه می شود که به عبارتی 500 میلیون تومان برای هرکدام می شود.

پیش از این نیز طرح مجتمع های آموزشی در زمان علیرضا علی احمدی وزیر سابق آموزش و پرورش ارائه شده بود که گویا این همان طرح است.

مدیران این مجتمع های آموزشی که دارای سه پایه ابتدایی، راهنمایی و متوسطه است یک نفر خواهد بود.


اهدای اعضای بدن یک معلم به پنج بیمار

اعضای بدن یک معلم ریاضی با سابقه و مجرب خراسانی که 18 سال کفشدار حرم امام رضا علیه السلام بوده و اواخر مرداد ماه امسال بر اثر تصادف به کما می رود به پنج بیمار نیازمند اهدا شد.

محمد تقی بخارایی بود؛ دبیر ریاضی با سابقه ناحیه 3 آموزش و پرورش مشهد که سالها باعشق و ایثار تدریس کرد، این ایثار را در فضای خانه‌اش گستراند تا خانواده‌اش با اهداء اعضای بدن او، سرافراز از آزمون الهی بیرون آیند.

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

115

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.