بهمنی اعلام کرد:

دلار تک نرخی از شنبه با قیمت 1226 تومان عرضه می شود

رئیس کل بانک مرکزی از آغاز اجرای طرح دلار تک نرخی از روز شنبه آینده خبر داد و گفت: در سیاست جدید هر دلار 1226 تومان خواهد بود.
پنجشنبه، 6 بهمن 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دلار تک نرخی از شنبه با قیمت 1226 تومان عرضه می شود

راسخون : رئیس کل بانک مرکزی از آغاز اجرای طرح دلار تک نرخی از روز شنبه آینده خبر داد و گفت: در سیاست جدید هر دلار 1226 تومان خواهد بود.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، محمود بهمنی عصر امروز پنجشنبه از آغاز اجرای طرح دلار تک نرخی خبر داد و گفت: از روز شنبه هفته آینده هر دلار به قیمت 1226 تومان و تک نرخی خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه در تصمیم‌گیری‌های جدید میزان ارز مسافری را نیز کاهش دادیم، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است در دور جدید مبلغ ارز مسافری را از متقاضیان دریافت کنیم و پس از کنترل‌های لازم نسبت به واگذاری ارز اقدام شود.

بهمنی با اشاره به اینکه دلار 1226 تومانی و تک نرخی از روز شنبه آینده تحویل خواهد شد، تصریح کرد: حتی برای افرادی که بخواهند مسافرت‌های دور نیز داشته باشند ارز مورد نیاز را فراهم خواهیم کرد و هیچ مشکلی برای هموطنان به جود نخواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: با سیاست جدید بانک مرکزی دیگر نیازی به مراجعه افراد به بازارهای آزاد برای تهیه ارز وجود نخواهد داشت و سیستم‌های بانکی تمام نیازهای آنها را برآورده می‌کند که البته نحوه واگذاری ارز به نسبت نوع مصرف افراد متفاوت خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تحریم‌های اخیر کشورهای اروپایی علیه بانک مرکزی گفت: خوشبختانه در زمینه تحریم‌ها مردم باهوش و فهیم هستند و یا راه را می‌یابند و یا می‌سازند و ما هم اکنون 32 سال است که تحریم شده‌ایم و این اقدامات به تازگی اتفاق نیافتاده است.

بهمنی با بیان اینکه هیچ مشکلی تا کنون وجود نداشته است، تصریح کرد:‌ البته کمی کارها سخت شده ولی امیدواریم که بتوانیم این بحران را نیز به خوبی پشت سر بگذاریم چرا که در دنیای امروز با کشورهای زیادی که وجود دارد راه‌های جدیدی را پیدا خواهیم کرد و کارمان را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: ما آنچنان رابطه‌ای با اروپا و آمریکا نداشته‌ایم که حال بخواهد در شرایط کاری ما تاثیر بگذارد. البته وضعیت خود آ‌مریکا و کشورهای اروپایی از نظر بحران‌های به وجود آمده به مراتب بیشتر از این است که فکر کنیم کشور ما دچار مشکل خواهد شد.

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

115

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 



نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.