آیت‌الله مکارم شیرازی:

حضور در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن یک وظیفه شرعی است

یکی از مراجع تقلید قم حضور در راهپیمایی 22 بهمن را یک وظیفه شرعی دانست و گفت: همه باید امسال محکم‌تر از سال‌های گذشته به صورت یکپارچه وارد میدان شوند، چون فعالیت‌های تخریبی دشمن بیش از گذشته است.
چهارشنبه، 19 بهمن 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
حضور در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن یک وظیفه شرعی است

راسخون : یکی از مراجع تقلید قم حضور در راهپیمایی 22 بهمن را یک وظیفه شرعی دانست و گفت: همه باید امسال محکم‌تر از سال‌های گذشته به صورت یکپارچه وارد میدان شوند، چون فعالیت‌های تخریبی دشمن بیش از گذشته است.
 
به گزارش راسخون به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، در سخنانی با اشاره به فرارسیدن یوم‌الله 22 بهمن اظهار داشت: 22 بهمن به عنوان سرآغاز حکومت اسلامی روز بسیار مهمی است و اکنون 32 سال است که از انقلاب می‌گذرد و در آغاز سال سی و سوم هستیم و در این مدت تمام قدرت‌های جهنمی دنیا دست به دست هم داده‌اند که این انقلاب را از بین ببرند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی الان این نظام قوی‌تر از گذشته است، در گذشته دشمنان ما می‌گفتند که حمله می‌کنیم، ولی امروز جرات ندارند و یک روز می‌گویند گزینه حمله روی میز است و روز دیگر می‌گویند جنگی در منطقه نخواهد بود.

این مرجع تقلید با طرح سئوالی افزود: چه عاملی بوده که موجب شده یک مملکت مقابل این غول‌های دنیا بتواند در این مدت 33 سال مقاومت کند؟

وی اظهار داشت: همسبتگی و اتحاد مردم یکی از مهم‌ترین عوامل این اقتدار بوده است و حتی کسانی که مخالف با شکل اداره حکومت و دولت هستند اگر خدای نکرده خطری برای اصل نظام پیش بیاید، وارد عرصه دفاع می‌شوند، چرا که در مورد کشور و نظام همه متحد هستند و این اتحاد بوده که موجب شده تا به حال این کشور حفظ شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: دشمنان نیز به دنبال این هستند که اتحاد را بشکنند و در شرایط کنونی به انتخابات امید بسته‌اند ولی مثل همیشه ناکام خواهند ماند.

وی عامل دیگر این ثبات را وجود انگیزه دینی و مذهبی دانست و گفت: آمریکایی‌ها با پول و دلار سربازان خود را به جنگ می‌فرستند و سربازی که با پول می‌آید دنبال فرار است ولی بسیجی، سپاهی و ارتشی ما مکتبی است و با انگیزه معنوی به میدان می‌آید.

استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: آنها این همه به عراق لشکر کشی کردند ولی دست از پا درازتر بیرون رفتند، در افغانستان لشکر کشی کرده و ناتو را به این کشور آوردند ولی کاری از پیش نبردند و به همین دلیل آنها می‌دانند در ایران به طریق اولی نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه همه مردم زیر یک فرماندهی، پرچم و برنامه جمع شده‌اند، اضافه کرد: این مسئله باعث شده که دشمنان همیشه ناکام باشند و اگر این دو اصل اتحاد و انگیزه‌های معنوی حفظ شود آنها در آینده نیز ناکام خواهند ماند.

آیت‌الله مکارم شیرازی حضور در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن را یک وظیفه شرعی دانست و تاکید کرد: همه باید امسال محکم‌تر از سال‌های گذشته به صورت یکپارچه وارد میدان شوند، چون فعالیت‌های تخریبی دشمن بیش از گذشته است و این راهپیمایی‌ها نشانه اتحاد بوده و موجب ترس دشمن خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار و قدرت‌های ظالم جهانی افرادی بی‌منطق هستند و حرف حساب را بلد نیستند، بیان داشت: اخیرا رئیس دولت فرانسه گفته ایرانیان حق ندارند ماهواره به آسمان بفرستند، فردا هم می‌گویند باید دانشگاه‌های خود را تعطیل کنید، اینها منطق ندارند، آیا مردم دنیا غلام شما هستند که هرچه تصمیم گرفتید انجام دهند؟

این مرجع تقلید اضافه کرد: تاکنون 60 بار قطعنامه‌های ضد اسرائیلی وتو شده است و وقتی قطعنامه علیه سوریه را چین و روسیه وتو کردند دیدید که چه جار و جنجالی به راه انداختند.

وی اضافه کرد: می‌گویند در سوریه باید حکومت مردمی باشد ولی در بحرین و عربستان که حافظ منافع آنها هستند باید حکومت قرون وسطایی روی کار باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: می‌گویند پای میز مذاکره بنشینیم، آیا طرف مقابل حرف حساب سرش می‌شود؟ حرف‌های آنها قلدرمابانه و آمرانه است.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.