در جمع طلاب بیان شد:

واکنش لاریجانی به پخش شب‌نامه علیه وی/ تکذیب تبریک به موسوی

رئیس مجلس شورای اسلامی به سوالات صریح طلاب و روحانیون در خصوص مسائل مختلف نظیر پخش شب‌نامه علیه وی پاسخ داد و گفت: هنر برخی افراد تخریب دیگران است.
جمعه، 21 بهمن 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
واکنش لاریجانی به پخش شب‌نامه علیه وی/ تکذیب تبریک به موسوی

راسخون :رئیس مجلس شورای اسلامی به سوالات صریح طلاب و روحانیون در خصوص مسائل مختلف نظیر پخش شب‌نامه علیه وی پاسخ داد و گفت: هنر برخی افراد تخریب دیگران است.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، علی لاریجانی شامگاه پنج شنبه در جمع طلاب فارس مقیم قم، در پاسخ به پرسش یکی از طلاب در خصوص سکوت رئیس مجلس در قبال برخی از اتفاقات گفت: ما از حق دفاع می‌کنیم و ممکن است در برخی از مسائل همانند مسائل خارجی اظهار نظری نکنیم چرا که برخی از اظهار نظرها هزینه برای کشور به بار می‌آورد.

وی گفت: باید آنجایی حرف زد که هم حق و هم به نفع کشور و مردم باشد و باید تلاش کرد که در برابر حریف دست خودمان را رو نکنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در برخی از مواقع قاطع بود و در برخی از موارد باید هم همگرایی ایجاد کرد افزود: نباید زود رنج باشیم و رجال سیاسی همواره سهمی از بد و بیراه دیگران دارند.

وی با اشاره به شب‌نامه‌هایی که علیه وی در روزهای اخیر در قم پخش شده اشاره کرد و ابراز داشت: بنده نه در شهرک قدس و نه در پردیسان هیچ ساخت و سازی ندارم و اینجا باید عنوان کنم که بنده در قم به جز همان خانه پدری یک وجب زمین هم ندارم.

لاریجانی تصریح کرد: معتقدم رجال سیاسی نباید به این سمت حرکت کنند اما می‌توانند با بیرون آوردن لباس سیاست به دنبال مسائل اقتصادی و مادی باشند که در این صورت مشکلی وجود نخواهد داشت.

تکذیب تبریک به موسوی بعد از انتخابات

نماینده مردم قم در مجلس، هنر برخی از افراد را در تخریب دیگران دانست و افزود: عده‌ای عنوان می‌کنند که بنده بعد از انتخابات به آقای موسوی تبریک گفتم که اینگونه نبوده است و در واقع اینگونه رفتارها که عده‌ای به دنبال آن هستند هم خلاف دین و هم خلاف مصلحت است.

جزو کسانی بودم که بیشترین موضع گیری در فتنه را داشتم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده ای عنوان می کنند که ما بعد از فتنه سکوت کردیم و حرفی نزدیم افزود: بنده جزو کسانی بودم که بیشترین موضع گیری در این زمینه را انجام دادم اما ادبیات من مرگ بر فلانی نیست و بنای من بر حفظ آرامش کشور است.

وی عنوان کرد: ما معتقدیم که باید با همه حرکاتی که در چارچوب  قانون نیست برخورد شود و همه مسائل باید در پناه قانون دنبال شود و کشور باید در مسیر آرامش حرکت کند.

با توصیه رهبر معظم انقلاب وارد عرصه انتخابات شدم

وی با بیان اینکه بر اساس توصیه رهبر معظم انقلاب و همچنین مراجع تقلید در عرصه انتخابات حاضر شدم افزود: من به جایی فشار نمی آورم تا نامم را در لیست خود قرار دهند اما جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در خصوص انتخاب بنده و آقای آشتیانی تصمیم گرفته است.

مطهری فرد با تقوایی است، رد صلاحیت وی غلط بود

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال یکی از طلاب در خصوص رد صلاحیت علی مطهری اظهار داشت: رد صلاحیت ایشان را درست نمی‌دانم من مطهری را انسان با تقوایی می‌شناسم و 34 سال سابقه آشنایی دارم و او فرد متقی است.

وی ادامه داد:عدم التزام آقای مطهری به اسلام را قبول ندارم و این تصمیم غلطی بود که توسط شورای نگهبان اصلاح شد.

نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: افراط و تفریط ها در تائید صلاحیت‌ها نادرست و اشتباه است که این امر تنها باید در چارچوب قانون باشد.

برخی از رفتارهای آقای هاشمی را نمی پسندم

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص سئوال یکی از طلاب در مورد مواضع  هاشمی رفسنجانی  اظهار داشت: ایشان همانند همه رجال سیاسی خدمات و نقاط ضعفی داشتند که بنده برخی از رفتارهای ایشان را نمی‌پسندم.

وی در خصوص زد و خورد نماینده دولت و نماینده مجلس نیز گفت: کسی نمی‌تواند به صحن مجلس بیاید و به دلیل عصبانیت به اصل مجلس توهین کند و بنده به عنوان رئیس مجلس ساکت باشم.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها باید در عصبانیت از زبان خود مراقبت می‌کرد تا آن حرف  را که توهین به مجلس بود  به زبان نمی‌آورد و اصلا سابقه نداشته است کسی به این نهاد محکم چنین توهین و بی حرمتی کرده باشد.

دولت را در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها محدود نکردیم

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه مجلس دولت را در خصوص اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها محدود نکرد افزود: در سال گذشته مصوب شد که دولت می تواند تنها 20 درصد از قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهد اما دولت در 10 ماهه اول سال آن را گران نکرد و می‌خواست همه این پول‌ها را در دو ماهه آخر سال بگیرد که این امر خلاف قانون بود .

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص دخالت‌های مجلس در قانون بودجه نیز گفت: لایحه قانون بودجه را دولت تهیه می‌کند و بر اساس قانون اساسی، مجلس باید پس از بررسی آن را تائید و تصویب کند که در این راستا وظیفه نمایندگان مجلس است که درستی آن و واقع بینانه بودن آن را بررسی کند.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.