بازتاب جهانی اعلام جدیدترین دستاوردهای هسته ای ایران

ساعتی پس از اعلام جدیدترین دستاوردهای ایران در زمینه فناوری هسته ای صلح آمیز، رسانه های غربی با پوشش این رویداد از پیشرفتهای ایران در این زمینه خبر دادند.
پنجشنبه، 27 بهمن 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بازتاب جهانی اعلام جدیدترین دستاوردهای هسته ای ایران

راسخون : ساعتی پس از اعلام جدیدترین دستاوردهای ایران در زمینه فناوری هسته ای صلح آمیز، رسانه های غربی با پوشش این رویداد از پیشرفتهای ایران در این زمینه خبر دادند.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، مراسم جاگذاری سوخت اورانیومی 20 درصدی تولید ایران در رآکتور تحقیقاتی 5 مگاواتی تهران بعدازظهر امروز چهارشنبه با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران، سفرای کشورهای خارجی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و خانواده های شهدای هسته ای برگزار شد.


رئیس جمهور در این مراسم با اعلام 3 دستاورد هسته ای جمهوری اسلامی گفت : ایران آماده انتقال دستاورد های هسته ای خود طبق ضوابط آژانس به کشور های عضو آژانس است.
 
در پی اعلام این خبر رسانه های غربی و منطقه ای به انتشار گزارشهایی از این رویداد مهم پرداختند. در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت : ایران به دو پیشرفت دیگر در زمینه تولید سوخت هسته ای نائل شده است. بر این اساس این پیشرفتها پاسخ ایران به افزایش فشارهای غرب به این کشور از طریق اعمال تحریمهای اقتصادی و نفتی است.
 
خبرگزاری رویترز نیز ضمن انتشار خبر پیشرفتهای هسته ای ایران این اقدام را به منزله رویارویی این کشور با غرب ارزیابی کرد. به نوشته این خبرگزاری، دستاوردهای هسته ای ایران در مقابل ادعاهای غرب مبنی بر نظامی بودن ماهیت برنامه هسته ای این کشور قرار می گیرد.
 
 
همچنین روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی آمریکا از جمله واشنگتن پست، سی ان ان، ABC و هافینگتون پست با اعلام خبرهای هسته ای در ایران و در ادامه سیاستهای منفی خود در قبال ایران به تردید افکنی در مورد دستاوردهای این کشور پرداختند.
 
از سوی دیگر اخبار پرده برداری از 3 دستاورد مهم هسته ای ایران در برنامه های شبکه های تلویزیونی بی بی سی، یورو نیوز، فرانس 24 و الجزیره انگلیسی بازتاب قابل توجهی داشت.

در همین حال شبکه ها و خبرگزاریهای منطقه با اخبار و گزارشهای خبری-تصویری متعدد این رویداد را پوشش دادند. شبکه های تلویزیونی العربیه و الجزیره از جمله این شبکه ها بودند که از پرده برداری از دستاوردهای هسته ای ایران توسط احمدی نژاد خبر دادند.
 
رئیس جمهوری ایران در این مراسم از کشورهای غربی که دانش هسته ای را مساوی بمب معرفی کرده اند و در دستیابی ملت ایران به این انرژی سنگ اندازی می کنند انتقاد و به کشورهای غربی توصیه کرد کارنامه خود را سیاه تر از این نکنند.

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

115

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.