معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز خبر داد

احداث خطوط لوله انشعابی برای صادرات گاز به عراق، سوریه و اروپا

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز از احداث خطوط لوله انشعابی با هدف صادرات گاز به عراق، سوریه، همچنین اروپا خبر داد.
يکشنبه، 7 اسفند 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
احداث خطوط لوله انشعابی برای صادرات گاز به عراق، سوریه و اروپا

راسخون : معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز از احداث خطوط لوله انشعابی با هدف صادرات گاز به عراق، سوریه، همچنین اروپا خبر داد.
 
به گزارش راسخون به نقل از فارس، مصطفی کشکولی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها و راه اندازی فازهای پارس جنوبی و افزایش تولید گاز از این میدان مشترک، زمینه تحقق سهم 10 درصدی ایران را در بازار تجارت جهانی گاز فراهم می کند، افزود: احداث خطوط لوله انشعابی نیز با هدف صادرات گاز به عراق، سوریه، همچنین اروپا با همین رویکرد در برنامه شرکت ملی گاز ایران گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون زیرساخت های انتقال و توسعه صادرات گاز در کشور فراهم شده است، گفت: هم اکنون 34 هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز فشار قوی در کشور وجود دارد و با احداث خطوط لوله جدید مانند خط لوله ششم، ادامه خط هفتم، خط نهم و خط یازدهم، شبکه انتقال گاز کشور تقویت خواهد شد.

وی، شرکت انتقال گاز ایران را از سرمایه های ارزشمند صنعت گاز برشمرد و گفت: هم اکنون روزانه 600 میلیون متر مکعب گاز ارسالی از بالادست، ‌بدون هیچ گونه وقفه ای از طریق شبکه انتقال به مبادی مصرف می رسد و این از افتخارهای صنعت گاز کشور است.

کشکولی تاکید کرد: دشمنان انقلاب می کوشند با دسیسه چینی های بیهوده، عرصه را بر کشور تنگ کنند اما نقش آفرینی های کارکنان صنعت گاز ایران در تعمیر و راه اندازی خط لوله آسیب دیده ناشی از شیطنت ها، این دسیسه ها را خنثی کرد.

وی درباره خصوصی سازی در شرکت ملی گاز ایران نیز گفت: طبق اصل 44 قانون اساسی، همه شرکت های غیرحاکمیتی واگذار خواهند شد، اما شرکت عملیات انتقال گاز ایران به دلیل حساسیت عملیات، مشمول این قانون نمی شود و در حاکمیت دولت باقی خواهد ماند.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.