بنزین تا آخر فروردین 1000 تومان نمی‌شود/ واریز سهمیه جدید بنزین تا 25 اسفند

با موافقت دولت با پیشنهاد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، سهمیه بنزین فروردین در حالی تا 25 اسفندماه به کارتهای سوخت واریز می‌شود که تا پایان فروردین ماه سال آینده هیچگونه تغییری در قیمت و سهمیه بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.
يکشنبه، 7 اسفند 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بنزین تا آخر فروردین 1000 تومان نمی‌شود/ واریز سهمیه جدید بنزین تا 25 اسفند

راسخون : با موافقت دولت با پیشنهاد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، سهمیه بنزین فروردین در حالی تا 25 اسفندماه به کارتهای سوخت واریز می‌شود که تا پایان فروردین ماه سال آینده هیچگونه تغییری در قیمت و سهمیه بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.


به گزارش راسخون به نقل از مهر، همزمان با آغاز شمارش معکوس برای به پایان رسیدن سال 1390 موضوع تعیین تکلیف قیمت و سهمیه‌های جدید بنزین به عنوان استراتژیک‌ترین کالای اقتصادی کشور در دستور کار جلسات شبانه ستاد هدفمندی یارانه‌ها با حضور رئیس جمهوری قرار گرفته است.

در حال حاضر سناریوهای مختلف قیمتی و غیر قیمتی توسط دستگاه‌های مختلف دولتی به ستاد هدفمندی یارانه‌ها ارائه شده است اما در مجموع پیش بینی‌ها حاکی از آن است که با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای افزایش 20 درصدی قیمت بنزین، سال آینده دست دولت برای عرضه بنزین آزاد با نرخ 1000 تومانی باز باشد.
 
عبدالله جلالی قائم مقام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در گفتگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر هیچ سناریویی برای افزایش قیمت و یا تغییرات جدید در سهمیه بنزین خودروها برای سال 1391 نهایی نشده است، گفت: تاکنون سناریوهای مختلفی در ستاد هدفمندی یارانه ها بررسی شده اما تاکنون جمع بندی نهایی درباره تغییرات جدید بنزینی حاصل نشده است.
 
این مقام مسئول همچنین درباره اختصاص و یا منتفی شدن سهمیه ویژه بنزین نوروزی، تصریح کرد: هم اکنون مطالعات کارشناسی اختصاص سهمیه نوروزی در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انجام شده و پیشنهاد برای تصمیم نهایی به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده است.
 
وی با اعلام اینکه اختصاص سهمیه بنزین نوروزی به تصمیم رئیس جمهور بستگی دارد، اظهار داشت:  با توجه به آغاز مسافرت‌های نوروزی از اواخر اسفند ماه و به منظور رفاه حال مردم سهمیه معمولی بنزین فروردین تا 25 اسفند در کارتهای هوشمند سوخت واریز خواهد شد.
 
جلالی همچنین با یادآوری اینکه در صورت موافقت با اختصاص سهمیه بنزین نوروزی، این سهمیه هم در روزهای پایانی اسفند ماه در کارتهای هوشمند سوخت شارژ خواهد شد، تاکید کرد: در صورت هر گونه تغییرات جدید قیمتی و غیر قیمتی درباره بنزین، ستاد حمل و نقل و سوخت به مردم اطلاع رسانی می کند.
 
بنزین تا پایان فروردین 1000 تومان نمی‌شود
 
یک مقام مسئول در دولت در گفتگو با مهر با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان سالجاری تصمیم گیری نهایی در سطح دولت برای تغییرات جدید بنزینی انجام نشود، تاکید کرد: بر این اساس حداقل تا پایان فروردین ماه سالجاری نظام فعلی عرضه و قیمت بنزین تثبیت خواهد شد.
 
در همین حال برخی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس هم با تاکید بر اینکه دولت نباید هیچ گونه تغییر قیمتی را در آستانه سال نو اعمال کند، تاکید کرده اند: با توجه به مجوز مجلس امکان عرضه بنزین سهمیه‎ای 500 تومانی از سال 91 وجود دارد.
 
این در حالی است که وزارت نفت اخیرا با انتشار گزارشی، حجم بنزین یارانه ای ذخیره سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت را حدود 120 میلیون لیتر عنوان کرده است که در این صورت شمارش معکوس برای حذف تدریجی بنزین 100 تومانی از جایگاه‌های سوخت آغاز شده است.
 
به گزارش مهر، سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است، ضمن آنکه برای اسفند ماه سالجاری هم هیچگونه محدودیت زمانی برای استفاده از سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در کارتها تعیین نشده است.
 
پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاههای کشور عرضه شده است.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.