رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان:

61 درصد از واجدان شرایط استان اصفهان در انتخابات شرکت کردند

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به اینکه تعداد واجدان شرایط برای حضور در انتخابات 3 میلیون و ۹۴ هزار و ۴۷۳ نفر بوده است،‌ از مشارکت 60.84 درصدی مردم استان خبر داد.
سه‌شنبه، 16 اسفند 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
61 درصد از واجدان شرایط استان اصفهان در انتخابات شرکت کردند

راسخون : رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به اینکه تعداد واجدان شرایط برای حضور در انتخابات 3 میلیون و ۹۴ هزار و ۴۷۳ نفر بوده است،‌ از مشارکت 60.84 درصدی مردم استان خبر داد.
 

به گزارشراسخون به نقل از فارس، محمد مهدی اسماعیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دو سال و هشت ماه پس از فتنه 88 مردم برای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخاب وکلای خود به بهارستان در انتخابات شرکت کردند، اظهار داشت: تمامی نگاه‌ها به نوع رفتار مردم و میزان مشارکت آنها در انتخابات مجلس بود و در زمان ثبت نام انتخابات نیز تمام اصلاح‌طلب‌ها و میانه‌روها می‌خواستند خود را از حضور در صحنه جدا کنند اما تابلوی اصلاح‌طلبی خود را پایین آوردند و در انتخابات حضور پیدا کردند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب از ماه‌ها پیش با ایمان و اطمینان کامل در ارتباط با حضور پرشور مردم در نهمین دوره انتخاب مجلس سخن گفتند و به دنبال حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن ایشان از حضور پر رنگ مردم در انتخابات سخن گفتند و تمامی آحاد جامعه و کشورها در نظام بین‌الملل مشاهده کردند که با حضور حماسی و حداکثری مردم در انتخابات، کشور از یکی از پیچ‌های مهم تاریخی خود با سلامت عبور کرد و انقلاب بیمه شد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: حماسه بزرگ 12 اسفند یکی از نقاط عطف و بزرگ تاریخی کشور است که لازم است دلایل حضور گسترده مردم و تأثیر‌ها داخلی و خارجی و پیام‌های متعددی این انتخابات برای همه گروه‌ها، دسته‌ها و احزاب در داخل و خارج از کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه آمار حضور و میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات نسبت به دوره‌های پیشین آن بهت‌آور است، ادامه داد: البته در حوزه‌های مختلف نیز برای برگزاری انتخابات سالم در فضایی آرام نیز مردم و مسئولان و ستاد انتخابات در قالب کمیته‌های مختلف تلاش‌های زیادی را به انجام رساندند.

اسماعیلی اضافه کرد: همچنین در دانشگاه‌ها نیز در قالب نشریه‌ها و کرسی‌های آزاد‌اندیشی و تریبون‌های آزاد زمینه شور انتخاباتی فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد واجدان شرایط برای حضور در انتخابات سه میلیون و ۹۴ هزار و ۴۷۳ نفر بوده است، تاکید کرد: در انتخابات این دوره میزان آرای مأخوذه در استان اصفهان یک میلیون و 882 هزار و 638 بوده است که این از میزان مشارکت 60.84 درصدی حکایت دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: در شهرستان اصفهان یک میلیون و 183 هزار و 474 نفر واجد شرایط زندگی می‌کنند که میزان آرا مأخوذه در شهرستان اصفهان 417 هزار و 555 مورد بوده که با احتساب  میزان آرا به صندوق ریخته شده میزان مشارکت در این شهرستان 35.2 درصد بوده است که حکایت از افزایش 15 درصدی میزان مشارکت در شهرستان اصفهان نسبت به انتخابات گذشته مجلس دارد.

وی در ادامه یادآور شد: ما در شهرستان نجف‌آباد در دور گذشته انتخابات مجلس مشارکت 48 درصدی مردم را شاهد بودیم که این مشارکت در این دوره به 64 درصد افزایش یافت.

اسماعیلی به میزان مشارکت مردم شاهین‌شهر نیز اشاره کرد و گفت: در دوره گذشته مردم این شهرستان حضور 40 درصدی را در پای صندوق‌های رای داشتند که این حضور در این دوره به 63 درصد افزایش یافت، همچنین در شهرستان فلاورجان نیز در دوره گذشته مردم حضور 47 درصدی داشتند که در این دوره این میزان مشارکت به 68 درصد افزایش یافت.

وی بیان داشت: در شهرستان مبارکه نیز ما مشارکت 49 درصدی را در انتخابات مجلس هشتم شاهد بودیم که در این دوره این میزان مشارکت به 73 درصد رشد داشت و شهرستان کاشان نیز در دور گذشته مشارکت 58 درصدی را شاهد بودیم که در این دوره در این شهرستان نیز میزان مشارکت به 72 درصد افزایش یافت.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: در شهرستان اصفهان نیز در این دوره شاهد رشد 61 درصدی از لحاظ عددی از جانب رای دهندگان هستیم.

وی گفت: در سه حوزه از استان اصفهان انتخابات به دور دوم کشیده شد که یک نماینده از اصفهان باید در دور دوم انتخابات توسط مردم انتخاب شود.

اسماعیلی ادامه داد: در حوزه سمیرم رقابت میان جعفری و پیرمرادیان است و در شهرستان لنجان نیز رقابت میان کوهکن و منصوری وجود دارد.

وی در پاسخ به خبرنگاری در مورد تأخیر در اعلام نتایج آرا نیز اظهار داشت: تعداد آرای صحیح در اصفهان 615 هزار بوده است.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.