پس از کشف ساختمانی که محل شکنجه بود

کشف گور جمعی در «باباعمرو» سوریه پس از فرار تروریست‌های مسلح

ارتش سوریه پس از کنترل یافتن بر شهر حمص که ماه‌هاست تحت کنترل افراد مسلح قرار داشت، در ادامه پاکسازی گوری جمعی کشف کرد که بیش از 60 نفر در آن مدفونند.
چهارشنبه، 17 اسفند 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
کشف گور جمعی در «باباعمرو» سوریه پس از فرار تروریست‌های مسلح

راسخون : ارتش سوریه پس از کنترل یافتن بر شهر حمص که ماه‌هاست تحت کنترل افراد مسلح قرار داشت، در ادامه پاکسازی گوری جمعی کشف کرد که بیش از 60 نفر در آن مدفونند.


به گزارش راسخون به نقل از فارس، ارتش سوریه پس از کنترل یافتن بر شهر حمص بخصوص در منطقه باباعمرو در تاریخ اول مارس، کار پاکسازی و در روزهای اخیر، تنظیف منطقه را از آثار درگیری‌ها آغاز و تاکنون موارد مختلفی را کشف کرده است.

روز گذشته پس از کشف یک فروند هواپیمای شناسایی بدون سرنشین (شبیه هواپیماهای اسرائیلی) امروز یک گور جمعی در منطقه باباعمرو کشف کرد.

در حالی که در روزهای گذشته یک آپارتمان مخصوص بازجویی و شکنجه از افراد مسلح کشف شده بود، گزارش‌های خبری از سوریه حاکی است که یک گور جمعی در باباعمرو یافت شده است که بیش از 60 جسد در آن مدفون شده است.

باباعمرو حمص ماه‌هاست که میزبان گروهک‌های مسحلی است که اقدامات مسلحانه در سوریه بخصوص شهر حمص را پشتیبانی می‌کردند.

خبرنگار پایگاه خبری شوکوماکو سوریه اعلام کرد که بیشتر اجساد این گرو جمعی متعلق به مردمی است که این گروه‌ها آنان را ربوده و گروگان گرفته بودند.

در کنار این مورد، یک محموله سلاح در باباعمرو کشف شد که آن نیز در زیر خاک مدفون بود. در این کشف مسلسل، راکت، بسته‌های انفجاری به دست آمده است.

در این گزارش آمده است که اما مناطق حی القصور و القرابیص هنوز شاهد افرادی مسلح است که متعرض یک اتوبوس دانشگاهی شدند و راننده و کمک راننده آن را ربودند و اتوبوس را به مکانی نامعلوم انتقال دادند.

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

115

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.