انتقاد شديد از بی‌تفاوتی وعاظ مدعی جهان اسلام مقابل هتك حرمت قرآن

دبيركل مجمع جهانی اهل‌بيت(ع) با اشاره به هتك حرمت قرآن توسط آمريكايی‌های در افغانستان گفت: متأسفانه وعاظ سلاطين كه به عنوان خادم‌الحرمين، حافظ منافع آمريكا هستند و از جنايات استكبار حمايت می‌كنند، مصالح قرآن را ناديده گرفته‌اند و حتی حاضر به صدور فتوا در اين‌ مورد نيستند.
پنجشنبه، 18 اسفند 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
انتقاد شديد از بی‌تفاوتی وعاظ مدعی جهان اسلام مقابل هتك حرمت قرآن

راسخون : دبيركل مجمع جهانی اهل‌بيت(ع) با اشاره به هتك حرمت قرآن توسط آمريكايی‌های در افغانستان گفت: متأسفانه وعاظ سلاطين كه به عنوان خادم‌الحرمين، حافظ منافع آمريكا هستند و از جنايات استكبار حمايت می‌كنند، مصالح قرآن را ناديده گرفته‌اند و حتی حاضر به صدور فتوا در اين‌ مورد نيستند.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسن اختری، دبير كل مجمع جهانی اهل‌بيت (ع)، عصر امروز، 17 اسفندماه، در مراسم «يادبود شهدای هتك حرمت به قرآن كريم در افغانستان» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تبريك و تسليت شهادت برادران مسلمان افغان در پی اين واقعه جانسوز گفت: متأسفانه وعاظ سلاطين كه به عنوان خادم‌الحرمين، حافظ منافع آمريكا هستند و از جنايات استكبار حمايت می‌كنند، مصالح قرآن را ناديده گرفته‌اند و حتی حاضر به صدور فتوا در اين‌مورد نيستند اما تك‌تك مسلمانان وظيفه دارند در برابر جنايات غرب و در رأس آن آمريكا ابراز انزجار كنند و به مقابله برخيزند.

وی ادامه داد: وظيفه مسلمانان مقابله و رويارويی با اين جنايت بود، اما برخی كشورهای اسلامی در اين زمينه موضع‌گيری ضعيفی داشتند و يا اصلا موضع‌گيری نكردند؛ ما بايد از مسلمانان افغانستان كه در مقابل اين جنايت ايستادند و شهيد دادند، تشكر كنيم.

دبيركل مجمع جهانی اهل‌بيت(ع) در ادامه با اشاره به اين‌‌كه رويارويی جهان كفر با كتب آسمانی به‌ويژه قرآن سابقه‌ای طولانی دارد، اظهار كرد: دشمن همواره كوشيده است با توطئه‌های خود، اساس و مبانی اعتقادی و ريشه‌های اصولی اسلام و قرآن را با برخوردهای متعدد و متنوع همچون فيزيكی و روانی زير سؤال ببرد و اين مسئله‌ای است كه در تاريخ رسالت انبيا بسيار به چشم می‌خورد.

وی توضيح داد: مسلمانان از اين بابت كه خداوند متعال هميشه و همه‌جا حافظ قرآن كريم است، مطمئن باشند و نگرانی به دل خود راه ندهند ولی اين اطمينان به معنی سلب مسئوليت از مسلمانان نيست و ما بايد در مقام دفاع از حريم و ساحت مقدس كلام الهی تمام تلاشمان را به كار بگيريم.

 دبيركل مجمع جهانی اهل بيت(ع):
دشمن همواره كوشيده است با توطئه‌های خود، اساس و مبانی اعتقادی و ريشه‌های اصولی اسلام و قرآن را با برخوردهای متعدد و متنوع همچون فيزيكی و روانی زير سؤال ببرد و اين مسئله‌ای است كه در تاريخ رسالت انبيا بسيار به چشم می‌خورد
حجت‌الاسلام اختری در بخش ديگری از سخنانش تأكيد كرد: مقابله با اسلام و قرآن در برهه‌هايی از تاريخ شدت يافته است و اين امر به دليل روح بلند، موج‌آفرينی و گسترش افكار توحيدی در جهان با تكيه بر روشن‌گری‌های آيات وحی است. تمامی اين اقدامات ريشه در اوج‌گيری اسلام به ويژه پس از پيروزی انقلاب و صدور پيام آزادی‌بخش آن به كشورهای اسلامی و غير اسلامی دارد.

وی اضافه كرد: نگارش كتاب آيات شيطانی توسط سلمان رشدی نيز گامی ديگر توسط دشمن برای ضربه‌زدن به اسلام و قرآن بود اما امام راحل(ره) علی‌رغم ايرادگيری بسياری از افراد مبنی بر سرعت به خرج دادن در صدور حكم ارتداد سلمان رشدی با جديت ايستادگی كردند چرا كه می‌دانستند در پس اين اقدام جريانی برای توهين به مقدسات اسلام نهفته است.

دبيركل مجمع جهانی اهل بيت(ع) با اشاره به توفيق جهانی اين فتوا در ميان مسلمانان بيان كرد: اين شكست، تلاش دشمن را به مسير جديدی هدايت كرد كه كشيدن كاريكاتورهای موهن به پيامبر(ص)، توليد فيلم‌های غير واقعی و آن‌چه امروز توسط نيروهای آمريكايی در افغانستان رخ داده است نمونه‌هايی از اين جريان به شمار می‌رود كه می‌كوشد با اقداماتی هدفمند با اصول انسان‌ساز دين اسلام مقابله كند.

حجت‌الاسلام اختری با بيان اين مطلب كه مسئله حكومت دينی پس از پيروزی انقلاب شكوهمند ايران در ميان كليساها نيز طرفدار پيدا كرد، گفت: ورود مسئله حكومت دينی در ميان كشيشان مسيحی در همان اوايل پيروزی انقلاب و نيز سيطره اسلام در منطقه دشمن را به وحشت انداخت و از اين رو ناچار شدند به كشيدن كاريكاتور، توهين به مقدسات اسلامی و فيلم‌سازی موهن به اسلام روی بياورند.

وی در ادامه سخنانش، بار ديگر ضمن تبريك به مردم افغانستان برای حضور پرشكوه در تظاهرات عليه اقدام سربازان آمريكايی، تاكيد كرد: برگزاری مراسم يادبود برای بزرگداشت شهدای اعتراض به هتك حرمت قرآن در افغانستان، كمترين كاری بود كه می‌شد انجام داد. لازم است تا همايش‌های بزرگ‌تری برای تقدير از جان‌فشانی مسلمانان افغانستان در برابر اين اقدامات توهين‌آميز برگزار كنيم و علما و مراجع در سراسر جهان نسبت به اقدامات موهن به اسلام ابراز انزجار كنند.

دبيركل مجمع جهانی اهل بيت(ع) در پايان سخنانش، عنوان كرد: دشمنان بايد بدانند كه مسلمانان چنين جنايتی را تحمل نخواهند كرد و در مقابل آن ايستادگی می‌كنند. فراموش نكنيم كه وعده خداوند حق است و ما مسلمانان بايد با ايمان راسخ برای دفاع از قرآن تلاش كنيم.

گفتنی است؛ مراسم يادبود شهدای قرآن كريم چهارشنبه 17 اسفند با حضور دبير كل مجمع جهانی اهل بيت (ع)، صادق آهنگران، مداح اهل بيت، حجت‌الاسلام عليرضا پناهيان، احمد اسفندی، معاون روابط بين‌الملل سازمان بسيج مستضعفين و جمعی از مسلمانان كشورهای افغانستان، پاكستان، عراق و شبه قاره هند در حسينيه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.