مجلس اعتبار فاز دوم هدفمندی را تعیین می‌کند/مغایرت افزایش یارانه نقدی با قانون

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: دولت در بودجه راجع به هدفمندی یارانه‌ها تعیین تکلیفی نکرده و مجلس باید این کار را انجام دهد، در عین حال چون افزایش یارانه نقدی خانوار مغایر با قانون است احتمال دارد در بودجه دیده نشود.
جمعه، 18 فروردين 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مجلس اعتبار فاز دوم هدفمندی را تعیین می‌کند/مغایرت افزایش یارانه نقدی با قانون

راسخون : عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: دولت در بودجه راجع به هدفمندی یارانه‌ها تعیین تکلیفی نکرده و مجلس باید این کار را انجام دهد، در عین حال چون افزایش یارانه نقدی خانوار مغایر با قانون است احتمال دارد در بودجه دیده نشود.
 
به گزارش راسخون جعفر قادری در گفت‌وگو با فارس، در خصوص بررسی کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق گفت: روز گذشته کلیات بحث سیاست‌های پولی و ارزی بررسی و به دنبال آن محمدرضا فرزین دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها در مورد هدفمندی یارانه‌ها صحبت کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: فردا( شنبه) بررسی کلیات بودجه ادامه می‌یابد و احتمال دارد تا آخر وقت به تصویب برسد و وارد جزئیات شویم.

قادری در پاسخ به اینکه میزان اصلاح قیمت‌ها در فاز دوم اجرای هدفمندی چقدر خواهد بود، گفت: افزایش یارانه ۲۸ هزار تومانی اگر مشخص شود که یک ماهه یا دو ماهه است گویا خواهد بود، اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و دولت هم اطلاع و اشرافی به موضوع ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا دولت پیشنهادی به اجرای هدفمندی یارانه‌ها داشته است، گفت: دولت پیشنهادی ندارد اما مجلس باید پیشنهاد و نظر خود را بدهد.

قادری همچنین در مورد اینکه آیا با افزایش یارانه نقدی موافق است، گفت: قانون بر پرداخت غیر نقدی تاکید دارد و در مورد یارانه نقدی باید طبق قانون عمل شود و به تدریج به سمت پرداخت‌های غیر نقدی سوق داده شود.

قادری در پاسخ به اینکه آیا افزایش یارانه در بودجه دیده می‌شود، گفت: دولت در بودجه راجع به هدفمندی یارانه‌ها تعیین تکلیفی نکرده و مجلس باید این کار را انجام دهد و  مبنای کار مجلس هم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها است و چون افزایش یارانه نقدی مغایر با قانون است احتمال دارد در بودجه دیده نشود.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.