در جمع خبرنگاران عنوان شد

توضیحات لاریجانی پیرامون ‌نامه‌اش به رهبر انقلاب درباره فاز دوم یارانه‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.
دوشنبه، 21 فروردين 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
توضیحات لاریجانی پیرامون ‌نامه‌اش به رهبر انقلاب درباره فاز دوم یارانه‌ها

راسخون : رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه طی سخنانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در مورد حضورش در جلسه امروز کمیسیون تلفیق و روند بررسی لایحه بودجه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق بر اساس بررسی‌هایی که کمیسیون‌های تخصصی و سایر کمیسیون‌ها انجام دادند، کارش را آغاز کرد؛ طبعا کمیسیون باید از این آراء، ‌بخش‌های‌‌ نظارتی و مرکز پژوهش‌های مجلس استفاده می‌کرد و در ابتدا هم ‌باید کلیات لایحه را مورد تصویب قرار می‌داد.

وی افزود: کلیات لایحه بودجه امروز در کمیسیون تلفیق به نتیجه رسید و اعضای کمیسیون بعد از آن وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه شدند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به این مسئله که فکر می‌کنم که کمیسیون تلفیق مسیر همواری را طی می‌کند، ابراز امیدواری کرد که اشکالات موجود در تدوین بودجه در جلسات تلفیق حل شود تا در اردیبهشت ماه کار بودجه به اتمام برسد.

لاریجانی در خصوص حضورش در کمیسیون تلفیق هم اظهار داشت: این مسئله خیلی چیز عجیبی نیست، ممکن است این مسئله در کمیسیون تلفیق برای اولین بار اتفاق رخ داده باشد.

وی ادامه داد: نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق بر اساس برداشتی که از لایحه بودجه داشتند و اشکالاتی که می‌دیدند، به این نتیجه رسیدند که این لایحه باید اصلاحات کلی شود، لذا رای آنها بر تصویب کلیات لایحه بودجه نبود.

رئیس مجلس گفت: حضور بنده در کمیسیون تلفیق بیشتر از این جهت بود که عدم تصویب کلیات به مصلحت کشور نیست چراکه مسیر اصلاح را خیلی طولانی می‌کند. اگر گزارش تلفیق به صورت اولیه به مجلس می‌آمد و بودجه رد می‌شد، دوباره باید آن را به دولت برمی‌گرداندیم تا دولت مجددا لایحه بدهد و این مسیر را طولانی می‌کرد و تدوین بودجه را عقب می‌انداخت.

لاریجانی اظهار داشت: همچنین مجموعه شرایط کشور اقتضاء می‌کرد که ما زودتر بودجه را تصویب کنیم، آقایان و خانم‌هایی که عضو تلفیق هستند، اشکالاتی را به بودجه وارد می‌دانند که می‌توانند این اشکالات را در مسیر بررسی حل کنند که البته برخی از اشکالات آنها هم مهم است و من نقضی بر نظرشان نخواهم داشت.

لاریجانی خاطرنشان کرد: استدلال من این بود و همچنین بنا بر مصالحی که در کشور وجود دارد، طولانی شدن بررسی بودجه و هم اینکه امکان اصلاح بودجه وجود دارد، نمایندگان همکاری لازم را داشته باشند که دوستان نظر ما را هم پذیرفتند و کلیات تصویب شد.

رئیس قوه مقننه در پاسخ به سؤال دیگری در مورد نامه‌اش به رهبر انقلاب در مورد اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز گفت: علت نامه نگاری بنده روشن است. ما مرحله دوم هدفمندی را هنوز در مجلس تصویب نکرده‌ایم.

وی افزود: اصل این مسئله باید از طرف دولت پیشنهاد شود و مجلس آن را تصویب کند و نحوه برداشت درآمد و اصلاح حامل‌های انرژی و همچنین نحوه پرداخت باید بر اساس قانون باشد.

لاریجانی افزود: پولی که به حساب افراد ریخته می‌شود و اگر افراد نتوانند آن را برداشت کنند، این فعل به معنای پرداخت است که نامش را پرداخت مجازی گذاشته‌اند؛ ما این ترمینولوژی را نداشتیم ولی به هر صورت هم دریافت و هم پرداخت نیازمند قانون است که من هم بر همین اساس گفتم این مسئله اشکال قانونی دارد و باید اصلاح شود.

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

998

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.