مرادی مدعی شد:

95درصد دریافت‌کنندگان پیامک اقشار مرفه‌اند/ محرومیت 5درصد از یارانه فازدوم

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با دفاع از درست بودن 95 درصد پیامک های ارسالی انصراف از دریافت یارانه ها به شهروندان، گفت: در صورت مراجعه مردم به سایت سازمان و تایید در خواست آنها، پیامک می زنیم که در مورد آنها اشتباه کرده بودیم.
چهارشنبه، 23 فروردين 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
95درصد دریافت‌کنندگان پیامک اقشار مرفه‌اند/ محرومیت 5درصد از یارانه فازدوم

راسخون : مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با دفاع از درست بودن 95 درصد پیامک های ارسالی انصراف از دریافت یارانه ها به شهروندان، گفت: در صورت مراجعه مردم به سایت سازمان و تایید در خواست آنها، پیامک می زنیم که در مورد آنها اشتباه کرده بودیم.

به گزارش راسخون به نقل از مهر بهروز مرادی دیشب در یک برنامه تلویزیونی با اعلام اینکه هم اکنون بیشتر افراد دولتی یارانه دریافت نمی کنند به آنهایی که پیامک انصراف از دریافت ارسال شد می توانند برای بررسی دوباره درخواستشان به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با تاکید بر اینکه در صورت نیاز و پس از بررسی درخواست شهروندان مبلغ 28 هزار تومان به حساب آنها واریز می شود اظهار داشت: البته این موضوع منوط به این است که سازمان هدفمندی درخواست دوباره آنها را بررسی و تایید نماید.

مرادی خاطرنشان کرد: فلسفه پرداخت یارانه نقدی بر می گردد به افزایش قیمت های حامل های انرژی و پرداخت های جبرانی که برای این موضوع صورت می گیرد. اما آیا اینکه ما به هدف رسیده ایم باید گفت بله.

به گفته وی یک تحقیق در مورد وضعیت 8 دهک از جامعه معادل 80 درصد از افراد یارانه بگیرد نشان می دهد که پس از پرداخت یارانه های نفدی وضعیت آنها بهبود یافته اما نمی توان گفت که همه افزایش  قیمت در کشور ناشی از اجرای قانون هدفمندی بوده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با تاکید بر اینکه نرخ تورم  منتهی به 29 آذر 89 و زمان اجرای طرح 10.1 درصد بود در مدت مشابه سال بعد  به 19.8 درصد  رسید گفت: مرکز آمار و بانک مرکزی در محاسبه نرخ تورم 359 قلم کالا را مورد ارزیابی قرار می گیرند و ما قاطعا از محاسبات آنها دفاع می کنیم.

مرادی از نظارت دیوان محاسبات، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کمیسیون طرح تحول اقتصادی ، سازمان بازرسی ، قوه مجریه و نهادهای نظارتی قوه قضائیه در رونداجرای قانون هدفمندی یارانه سخن گفت و افزود: از عملکرد هدفمندی حساب کشی می شود اما درخواست دارم که اجازه دارم به کارهای اصلی بپردازیم.

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با اشاره به اینکه تکان ارزی اخیر کشور هیچ ربطی به اجرای هدفمندی یارانه ها نداشته است به افزایش  20 درصدی قیمت نفت در ماههای گذشته اشاره کرد و گفت: افرادی که سخن از تورم بالا در اجرای هدفمندی می کردند دیدند که در عمل این گونه نشد و کل اثرات اجرای این قانون 5 درصد است.

وی همچنین از پرداخت 45 هزار و 500 تومانی به همه افراد جامعه خبر داد و با بیان اینکه به هیچ وجه این یارانه قطع نشده است از ارسال پیامک برای 5 درصد از کل افراد کشور برای عدم دریافت مبلغ 28 هزار تومان خبر داد و گفت: به صورت کلی برای 500 هزار خانوار از 22 میلیون و 7 هزار خانوار یارانه بگیرد ارسال شده بود.

مرادی با تاکید بر اینکه شناسایی مشمولان دریافت یارانه 28 هزار تومانی و همچنین عدم دریافت آن کار سختی نیست تصریح کرد: به صورت کلی این پیامک ها باید برای دهک های 9 و 10 جامعه ارسال می شد و من می گویم 95 درصد کار ما درست بوده است و برای بررسی اعتراضات نیز مردم می توانند به سامانه مراجعه کنند و ما آماده ایم در صورت تایید اعتراضات پیامک بدهیم که اشتباه کرده ایم.

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

115

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 



نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.