خطیب جمعه تهران:

1+5 عاقلانه‌ برخورد کند/به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم

امام‌جمعه موقت تهران گفت: اگر 1+5 به ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران توجه کند نسبت به مسائلی که هر روز آنها را مطرح می‌کند قدری عاقلانه‌ برخورد خواهد کرد.
جمعه، 25 فروردين 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
1+5 عاقلانه‌ برخورد کند/به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم

راسخون : امام‌جمعه موقت تهران گفت: اگر 1+5 به ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران توجه کند نسبت به مسائلی که هر روز آنها را مطرح می‌کند قدری عاقلانه‌ برخورد خواهد کرد.

به گزارش راسخون به نقل از شبکه خبر، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در دومین خطبه از نماز عبادی سیاسی جمعه امروز تهران به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" اشاره کرد و اظهار داشت: این نامگذاری دارای محتوای بسیار مهمی است.

 امام جمعه موقت تهران بر همین اساس به نامه امیرالمومنین علی (ع) به مالک اشتر اشاره و تصریح کرد: حضرت علی (ع) در این نامه همه سربازان، استانداران، والیان و فرمانداران را نیازمند یک دسته می‌داند و آن دسته تولیدکنندگان و کسانی هستند که به تجارت مشغولند.

وی با تاکید بر اینکه تولید، صنعت و تجارت مهمترین رکن یک کشور است، یادآور شد: نظام اسلامی به معنی حمایت از تولید و سرمایه است و اینکه متن جامعه بتواند کار و مسکن داشته باشد.

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه مجلس، دستگاه اجرایی، قضایی و متن جامعه همه باید درگیر مسئله تولید، کار، کالا، مصرف، صادرات و واردات بوده و وظیفه خود را انجام دهند، گفت: جمهوری اسلامی ایران کشور علی و فاطمه است ما باید از نظر اقتصادی الگو باشیم؛ چرا که در حال حاضر غرب و شرق نمی‌توانند الگوی مناسبی باشند.

 امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود مجمع تشخیص مصلحت نظام را مظهر نظام الهی دانست و اظهار داشت: چهره‌های قضایی و قانون گذاری موجهی در مجمع تشخیص وجود دارند که دارای سوابق ممتد هستند از این رو مقام معظم رهبری با توجه به آشنایی با آنها به ویژه برخی از این افراد مثل ریاست مجمع آنها را انتخاب کردند.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به سلیقه‌های مختلف افرادی که در مجمع تشخیص حضور دارند تصمیمات عالی را در زیر خیمه ولایت و نظام اسلامی اتخاذ می‌کنند که این بسیار ارزشمند است، افزود: اطباء به بنده توصیه کردند که باید کارم را کم کنم و بنده از مقام معظم رهبری استدعا کردم و ایشان نیز پذیرفتند که در این دوره از حضور در مجمع تشخیص معاف شوم.
 
آیت‌الله امامی کاشانی ادامه داد: مقام معظم رهبری در همه جای نظام طراحی‌های بسیار بدیع و ارزنده‌ای دارند که در مسئله اقتصادی نیز شاهد آن هستیم.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکره 1+5 با ایران اشاره و اضافه کرد: آنها باید بدانند که نظام اسلامی دارای چنین شوکتی است و بهترین تصمیمی گیری‌ها را اتخاذ می‌کند.

 وی با بیان اینکه مردم با شور و هیجان بسیاری در انتخابات نهمین دوره مجلس شرکت کردند، افزود: وحدت در کشور ما مسئله‌ای است که همیشه خود را نشان داده، همچنین قدرت علمی کشور در همه ابعاد بسیار مهم است و 1+5 باید به آن توجه کند.

 آیت الله امامی کاشانی بر همین اساس به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اینکه اقداماتی که در مسئله انرژی اتمی در کشور صورت می‌گیرد مربوط به سلاح اتمی نیست، اشاره و اضافه کرد: 1+5 باید باور کند این اقدامات جنبه علمی دارد و آنها باید وحدت کشور ما را باور کنند.

 خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه 1+5 باید به خردمندی و قدرت و ابتکاری که مقام معظم رهبری در تمام مواطن و مراحل کشور به آن اشاره داشتند توجه داشته باشد، افزود: آنها اگر به تمام این ارزش‌ها توجه کنند نسبت به این مسائلی که هر روز آنها را مطرح می‌کنند قدری عاقلانه‌تر برخورد خواهند کرد.

وی در خاتمه در روز 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و آن را به تمامی ارتشیان تبریک گفت.

هر تهدیدی را در همان ابتدا سرکوب خواهیم کرد

فرمانده نیروی زمینی ارتش به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه تهران با بیان اینکه تحریم‌ها قدرت ابتکاری و خلاقیت ما را بالا برده است، اظهار داشت: نخبگان و دانشمندان ارتش با ارتباط عمیق با مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین به کارگیری صنایع داخلی توانسته‌اند گام‌های مهمی در جهت عرصه تولید تجهیزات جدید و به روز آوری تجهیزات قدیمی بردارند.

وی با اشاره به هواپیماهای جنگنده، صاعقه و آذرخش، ناو جماران، انواع هواپیماهای بدون سرنشین، بالگردهای بدون سرنشین، تجهیزات مخبراتی و جنگ الکترونیکی، سامانه‌های موشکی، سیستم‌های راداری و تجهیزات پدافندی، تصریح کرد: تمام اینها گوشه‌ای از تلاش‌های ارتش است.

امیر پوردستان با بیان اینکه آنچه در ارتش محور فعالیت‌هاست، ارتقای توان رزمی و کفایت عملیاتی است، ادامه داد: از هر فرصتی برای ارتقای قابلیت‌های عملیاتی استفاده می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تقویت بنیه‌های ایمانی و اعتقادی، آموزش‌های سخت و مداوم شبانه و روزانه، به روز نگاه داشتن تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها را از اولویت‌های ارتش دانست و افزود: این اولویت‌ها مدام مورد بازنگری قرار می‌گیرد و با توجه به تهدیدات هر روز نوآوری می‌شود.

 وی تصریح کرد: تمام این تلاش‌ها و فعالیت‌های در قالب دکترین دفاعی جمهوری اسلامی و مبتنی بر اصل بازدارندگی است.

 امیر پوردستان با تاکید بر اینکه ما برای استقلال و تمامیت ارضی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خود را آماده می‌کنیم، متذکر شد: بنابراین ما هیچ‌گاه شروع کننده جنگ نخواهیم بود همانطور که در 8 سال دفاع مقدس نیز شروع کننده جنگ نبودیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: این امر به معنای این نیست که ما از رصد تهدیدات غافل هستیم، از این رو کوچکترین حرکت‌ها در زمین، هوا و دریا از نگاه موشکافانه کارشاسان ما پوشیده و مخفی نیست.

وی تاکید کرد: تمامی حرکت‌های دشمن رصد شده و مورد تحلیل قرار می‌گیرد، هر چند معتقدیم دشمنان در شرایطی نیستند که بتوانند جبهه‌ای را علیه جمهوری اسلامی باز کنند.

امیر پوردستان افزود: برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دشمن، دشمن است و در هیچ شرایطی خوار و حقیر شمرده نمی‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: من به عنوان یک سرباز و عضوی از مجموعه عظیم ارتش جمهوری اسلامی لازم می‌دانم این نکته را به مردم عزیز و قدر شناس ایران اعلام کنم که فرزندان سرباز شما در نیروهای مسلح با استعانت از ذات اقدس الهی و پیروی از تدابیر ارزشمند فرماندهی کل قوا از استحکام و قابلیت‌های بسیار بالایی برای دفاع و ضربه به دشمن در زمین، هوا و دریا برخوردار هستند.

 وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با انگیزه و بنیه‌های قوی ایمانی و همچنین بهره‌مندی از تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته که توسط متخصصان و دانشمندان ایرانی ساخته شده است، دوشادوش سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و با حمایت قاطع ملت ولایتمدار ایران اجازه هیچ حرکتی به دشمن نخواهد داد.

 امیر پوردستان تصریح کرد: ما هر تهدیدی که جنبه عملی و عینی به خود بگیرد، در همان ابتدا سرکوب خواهیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان سخنان خود با اشاره به 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین روز حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی، این روز را به پیشگاه مردم و مقام معظم رهبری تبریک گفت.

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بتوانند سربازانی شایسته و فدایی برای ملت، دین و رهبری عزیز باشند.
/2759/

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.