نوازنده برجسته موسیقی نواحی بلوچستان در بیمارستان بستری شد

'رسولبخش زنگشاهی' برجسته ترین نوازنده ساز سرود در فرهنگ موسیقایی نواحی بلوچستان، به علت بیماری دیابت در بیمارستان بستری شد.
شنبه، 3 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
 نوازنده برجسته موسیقی نواحی بلوچستان در بیمارستان بستری شد

راسخون : 'رسولبخش زنگشاهی' برجسته ترین نوازنده ساز سرود در فرهنگ موسیقایی نواحی بلوچستان، به علت بیماری دیابت در بیمارستان بستری شد.

 به گزارش راسخون به نقل از ایرنا، زنگشاهی كه از مدت ها قبل از بیماری هایی چون قند خون، فشار خون و چربی خون رنج می برد، به دلیل تشدید بیماری دیابت دربیمارستان خاتم الانبیا زاهدان بستری شد.
این نوازنده كه سال ها پیش به واسطه شركت دریكی از جشنواره های معتبر موسیقی در فرانسه دكتری افتخاری دریافت كرده با اتفاق نظر تمام نوازندگان بلوچ، بهترین نوازنده سرود، مخصوصا در سبك موسیقی حماسی بلوچی محسوب می شود.
وی در جوانی به دلیل توانایی قابل توجهش در نوازندگی مدت ها با مرحوم پهلوان 'بلند زنگشاهی' در اجرای برنامه های مختلف همكاری داشته و بعدها با نوازندگان دیگری چون 'ملاغلام قادر رحمانی'، 'ملا جان محمد'، 'شهداد نصرت' و 'ملا كمال خان' همكاری داشته است.
رسولبخش، یادگیری سرود را در 14 سالگی زیر نظر پدرش 'پهلوان دلوش' آغاز كرد و پس از آن مدت ها از محضر استاد'درمحمد' نیز بهره گرفت. /7432

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.