سکوت اعراب در قبال بمباران غزه شرم آور است

خطیب جمعه بیروت، حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد و سکوت کشورهای عربی در قبال جنایت های صهیونیست ها علیه ملت فلسطین را شرم آور خواند.
شنبه، 3 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سکوت اعراب در قبال بمباران غزه شرم آور است

راسخون : خطیب جمعه بیروت، حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد و سکوت کشورهای عربی در قبال جنایت های صهیونیست ها علیه ملت فلسطین را شرم آور خواند.
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری رسا به نقل از خبرگزاری لبنان، حجت الاسلام سید علی فضل الله، خطیب جمعه منطقه بیروت در خطبه های نماز جمعه روز گذشته در مسجد امامین حسنین (ع) منطقه حاره حریک، ادامه جنایت صهیونیست ها علیه ملت مظلوم فلسطین را محکوم کرد و گفت: درد و مشکلات ملت مظلوم فلسطین همچنان ادامه دارد و در روزهای گذشته نیز بمباران ساکنان غزه که مطمئنا آخرین مورد نخواهد بود نیز ادامه یافت و جمع کثیری از شهروندان فلسطینی شهید و زخمی شدند.
وی از سکوت جهانیان در قبال کشتار ملت این کشور به شدت انتقاد کرد و افزود: کشتار مردم غزه در حالی صورت می گیرد که جهانیان نسبت به این جنایت سکوت اختیار کرده اند و کشورهای عربی نیز مواضع بسیار شرم آوری اتخاذ کرده و تنها به صدور پیام های بی ارزش محکومیت اقدام می کنند که هیچ سودی برای فلسطینی های مظلوم به همراه ندارد.
حجت الاسلام فضل الله تصریح کرد: علاوه بر بمباران غزه، شهرک سازی صهیونیست ها و یهودی سازی قدس که با هدف از بین بردن ماهیت اسلامی و مسیحی آن صورت می گیرد، همچنان ادامه دارد و خبرهایی مبنی بر اقدامات بی شرمانه علیه زندانیان در زندان های رژیم اشغالگر نیز به گوش می رسد.
خطیب جمعه منطقه حاره حریک لبنان با تاکید بر شکست ناپذیری ملت فلسطین، اظهار داشت: به ملت و مجاهدین و مقاومت فلسطین درود می فرستیم، فلسطینی ها ثابت کرده اند که با کمترین امکانات می توانند بر دشمن صهیونیسم فائق آیند و با وجود ظلم و ستمی که بر آنها روا می شود هیچگاه سر تعظیم فرود نمی آورند و عزیز و کریم باقی می مانند. همه دولت های اسلامی و عربی باید نه تنها در برابر رژیم صهیونیستی بلکه در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنند.
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به بررسی فتنه های رخ داده در سوریه پرداخت و تاکید کرد: مشکلات ملت سوریه در پرتو سریال کشتار و ترور و انفجار علیه شهروندان و نیروهای امنیتی و حتی علما همچنان ادامه دارد، هدف فتنه انگیزان کاملا مشخص است و می خواهند نقش مهم این کشور در مواجه با نقشه های استکبار در منطقه و دشمن صهیونیسم را بی رنگ سازند و سوریه را از حمایت های مستمر از مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین دور کنند.
سید علی فضل الله ادامه داد: این امور سبب می شود تا سوری ها به فکر نجات کشورشان از وضعیت کنونی باشند و از بروز جنگ داخلی در این کشور که از سوی غرب تدارک دیده می شود، جلوگیری کنند. به همه کسانی که خواستار مسلح ساختن مردم هستند، می گویم بهتر است به جای مسلح سازی مردم به فکر مسلح سازی آنها به زبان گفت وگو و مذاکره باشند و از ادامه خونریزی در این کشور پرهیز کنند.
این عالم لبنانی همچنین نسبت به تقلب در انتخابات مصر هشدار داد و گفت: ما از هدف قرار دادن انقلاب ملت مصر و بروز فتنه داخلی در این کشور در پرتو نتایج انتخابات ریاست جمهوری بیم داریم. از همه شهروندان مصری می خواهم همه تلاش خود را برای حمایت از انقلاب انجام دهند و در برابر کسانی که می خواهند دستاوردهای انقلاب را سرقت کنند تا اهداف صهیونیست ها تامین شود، بایستند.
وی با اشاره به درگیری های رخ داده در اردوگاه نهر البارد لبنان، بیان داشت: در حالی که لبنانی ها آروز دارند امنیت کشور برقرار شود این کشور دچار ناامنی هایی شده است که اتفاقات رخ داده در اردوگاه نهر البارد و کشته شدن تعدادی از مردم نیز در چارچوب این امر صورت گرفت.
حجت الاسلام فضل الله در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه آزادی گروگان های لبنانی را خواستار شد و تصریح کرد: از دولت لبنان می خواهم زمینه های آزادی گروگان هایی که پس از بازگشت از اماکن مقدس ایران در سوریه ربوده شدند را فراهم سازد و ربایندگان را نیز به پذیرش خواسته همسران و فرزندان ربوده شدگان فرامی خوانم./7432

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.