تازه ترین آثار موسسه بوستان كتاب در بازار نشر

موسسه بوستان كتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تازه ترین محصولات دینی و مذهبی خود را روانه بازار نشر كرد.
سه‌شنبه، 6 تير 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
 تازه ترین آثار موسسه بوستان كتاب در بازار نشر

راسخون : موسسه بوستان كتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تازه ترین محصولات دینی و مذهبی خود را روانه بازار نشر كرد.

 به گزارش راسخون به نقل از ایرنا، كتاب 'معاد جسمانی در حكمت متعالیه' نوشته 'مرتضی پویان' عنوان یكی از محصولات این موسسه است كه با قیمت 185 هزار ریال منتشر شده است.
در معرفی این كتاب آمده است: 'معاد جسمانی' از موضوعات عمیق و اندیشه‌ سوز در میان متكلمان و فیلسوفان است و نگرگاه‌های آنان در این‌باره متفاوت است، عده‌ای كه از اثبات عقلی آن عاجز مانده‌اند به كلی، معاد را انكار كرده‌اند. گروهی دیگر، مثل بوعلی‌سینا، تعبدی آن را پذیرفته‌اند برخی دیگر كه خواسته‌اند آن را اثبات كنند فقط برای 'معاد روحانی'، دلیل آورده‌اند.
اما تنها فیلسوفی كه با ژرف‌كاوی حیرت‌انگیز عقلی به اثبات 'معاد جسمانی' پرداخته حكیم صدرالمتالهین شیرازی است.
اثر حاضر معاد جسمانی را از دیدگاه وی در سه بخش عمده دیدگاه عقل، دیدگاه شرع و نقد و بررسی آرای مخالفان معاد جسمانی صدرالمتالهین مورد كاوش قرار داده است.
* كتاب 'حكایت‌ها و هدایت‌ها در آثار استاد شهید مطهری' نوشته 'محمدجواد صاحبی' دیگر اثر این موسسه در بازار نشر است كه در بخشی از آن می خوانیم: آثار استاد مطهري تراوش اندیشه دیني و تعهد و تعبد ایشان است كه براي قشرهاي مختلف مفید و هدایتگر است داستان‏ها و حكایاتي كه شهید مطهري در تبیین مباحث بیان كرده، زمینه فهم بیشتر معارف اسلامي را فراهم ساخته است.
در این حكایات به سرگذشت پیامبران و امامان، علما و مجاهدان و عارفان، كجروان و منحرفان و نیز حماسه‏هاي امام حسین(ع) و یارانش اشاره شده. نتیجه‏گیري اخلاقي و هدایتگرانه از این حكایات كه از ویژگي‏هاي كتاب حاضر است در روشنگري و رهنموني به ارزش‏هاي اسلامي موثر است.
* جلد پنجم كتاب 'هزار و یك كلمه' اثر آیت الله حسن حسن زاده آملی در زمره دیگر آثار موسسه بوستان كتاب است كه در معرفی آن آمده است: نكته‏هایي كه حكیمان و عالمان واصل، مي‏نگارند و خاطره‏هایي كه از اساتید خود، نقل مي‏كنند، به راستي درس‏آموز و عبرت‏انگیز است. بسیاري از كسان با همین نكته‏ها از غفلت به درآمده و یا مطالب علمي نغز و عمیق در ذهن و ضمیرشان مانده است.
مجموعه حاضر با نام 'هزار و یك كلمه' به قلم حكیم الهي آیت الله حسن‏زاده آملي است كه در آن، نكته‏هاي فراواني در زمینه‏هاي گوناگون اخلاق و عرفان، كلام و فلسفه، تفسیر و حدیث، هیات و نجوم و دیگر دانش‏ها آمده و قلم شیوا و بیان رسا و گاه خاطره‏گونه به جذابیت این اثر افزوده است.
* كتاب 'حقوق فرزندان در مكتب اهل‌بیت (ع)' نوشته 'محمد جواد مروجی طبسی' را باید از دیگر محصولات جدید این موسسه دانست كه در بخشی از آن می خوانیم: انسان در برابر همه پدیده‏هاي هستي كه به نوعي با آنها مرتبط است مسوول است و باید 'حقوق' و 'تكالیف' خود را ادا كند. فرزندان از نزدیك‏ترین و عزیزترین كساني‏اند كه آدمي با آنها در ارتباط است. اما حقوق فرزندان چیست؟
در این‏باره نگرگاه‏هاي مختلفي وجود دارد، ولي رهنمود جامع از سوي خاندان وحي و نبوت ارایه شده كه كتاب حاضر با بررسي عمیق در منابع حدیثي، حقوق فرزندان را در مكتب اهل‏ بیت، در فصل‏هاي متعددي به تصویر كشیده است.
'احكام روابط زن و مرد و مسائل اجتماعي آن' به قلم سید مسعود معصومی، 'دانستني‏هاي لازم از نماز' اثر محمد وحیدی، 'مصاف بی‌پایان با شیطان' نوشته فتح الله نجارزادگان، 'واژه‌های اخلاقی از اصول كافی' اثر ابراهیم پیشوایی ملایری، 'ابلیس دشمن قسم خورده' به قلم علی محمدی آشنانی، 'ریزش‌ها و رویش‌ها در مسیر دفاع از حریم ولایت' اثر سید فضل الله میرشفیعی، 'اصول الفقه' به قلم محمدرضا مظفر و عباسعلی زارعی و 'پژوهشی در باره اباصلت هروی (مذهب و شخصیت)' اثر سیدحبیب الله حسینی عنوان دیگر آثار موسسه بوستان كتاب در بازار نشر است. /7432

 

 

 

شما مي توانيد آخرين اخبارايران و جهان رادر"واحداخبارواطلاع رساني راسخون"مشاهده نماييد.

 

منتظراخبار، انتقاد وپیشنهاد شماهستیم:
news@rasekhoon.net

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.